Religia a karty. Czy tarot to grzech?

(28-04-2018, 06:41)Rey napisał(a):  To może inaczej. Proszę zacytować oficjalne stanowisko KK na temat wróżbiarstwa nie uznającego tego za grzech.
Nie nam dyskutować o tym  jakimi prawami rządzą się katolicy. Albo należy się do KK , wypełnia jego nakazy , albo się jest poza nim.
W czym problem?

W tym problem, że razi mnie to, że ksiądz pedofil chce mnie spowiadać ... Nakazem Kościoła jest molestowanie dzieci?, utrzymywanie rodzin na boku lub tak jak Rydzyk, pławić się w luksusach ... czyż nie przysięgali celibatu i życia w ubóstwie? 

Takie jest twoje zdanie na ten temat, a nie dociera do ciebie to, że wiara w Boga NIE zmusza mnie do rezygnacji w obcowaniu z kartami, robią to jedynie ludzie, którzy kilka wieków temu chcieli wybić pogaństwo i wdrożyć chrześcijaństwo. Groźbą twierdzą, aby nie wierzyć w zabobony (bo to grzech) jednocześnie straszą szatanem i siłami nieczystymi ... Ja nie wierzę w diabła, ja wierzę w Boga, kto w niego wierzy, nie powinien ludzi straszyć lecz dobro w sercu nosić i je głosić. 

Strasząc mnie diabłem równocześnie każą mi w niego wierzyć ...  Ty też w niego wierzysz, skoro podzielasz to zdanie ... 

Ja, jak i inni, już się wypowiadaliśmy właśnie na ten wątek w tym temacie, proszę zacznij CZYTAĆ możesz zacząć tutaj

http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=1914&page=12

W innym przypadku potraktuję cię jak trolla, który nie wykazuje chęci prowadzenia rozmowy. Najbardziej zależy mi na tym, aby nie zaśmiecać nie potrzebnie ten temat, z biegiem czasu stron przybędzie i dla kogoś nowego, robi się już dość pokaźna lektura ... Szkoda, aby to tak bezmyślnie powielać... 

Jak zajmiesz się lekturą, to możesz ciekawych rzeczy się dowiedzieć od innych, ja może zacytuję siebie samą: 

"  Modlitwa jest czynnością kultową, charakterystyczną dla wielu religii, polegającą na wezwaniu do bóstwa. Wywodzi się z praktyk magicznych i początkowo miała formę zaklęcia, które według wierzeń posiadało moc oddziaływania na rzeczywistość za pomocą słów. Za skuteczny element zaklęcia-modlitwy uchodziło wymawianie imienia wzywanego bóstwa. Wraz z rozwojem religii i kultu religijnego powstały inne rodzaje modlitwy (np. dziękczynne). Współcześnie najczęściej modlitwa łączy w sobie różne cechy wezwania: prośbę, podziękowanie, hołd itd..."

Podstawowe modlitwy jak "Ojcze nasz", czy Zdrowaś Maryjo" i cała pozostała reszta, tym właśnie są ...  a więc proszę NIE mów mi, że powinnam być z kościoła wykluczona, który sam stosuje pewne rytuały ... 

Proszę poczytaj sobie i ew. nawiąż do jakiegoś stwierdzenia aby je wyjaśnić, a nie powielaj bzdur, które tutaj już omówiliśmy, w innym przypadku jesteś fanatykiem, a ktoś taki absolutnie NIE powinien zajmować się kartami ... jakimikolwiek kartami ... w ogóle ezo ...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości