Rycerz denarów
#8

Dla mnie jest to całkiem pozytywna karta, zazwyczaj pokazuje mi otrzymywanie prezentów czy to rzeczowych czy gotówki,czasami łut szczęścia od losu w postaci wygranej na loterii, jest to u mnie również ogólnie karta przypływu gotówki, ale takiej na którą trzeba cierpliwie poczekać. Nie są to jednak nigdy duże sumy. 

Często wypada mi na dzień kiedy czekam na przesyłkę, której zawsze doczekać się nie mogę lub po prostu wtedy kiedy coś otrzymam. 
Jako osoba w tej karcie pokazuje mi się często kurier co również łączy się z tym, że jest to człowiek na którego trzeba cierpliwie czekać ;D, a także osoba od której spodziewamy się coś dostać. 

Ogólnie karta cierpliwości, powolenego acz skutecznego działania, pokazuje się tutaj powolne i skrupulatne dążenie do celu, takie dość rozsądne (dla osoby działającej), metodyczne, działanie według określonego planu. 

Podobnie w miłości - ktoś działa powoli, cierpliwie, z pewnego rodzaju strategią, obmyślonym planem, nie ma tutaj spontaniczności jednak jest pewna stabilizacja, działanie praktyczne. Jednak motywu dla którego ktoś działa powoli upatruję w sąsiednich kartach bo wiadomo, że nie każdy ma zawsze dobre i szczere intencje - ujmując inaczej ja widzę to tak, że sam fakt tego, że działamy jak Rycerz Monet nie oznacza, że jesteśmy jak on- czyli zazwyczaj uczciwi, odpowiedzialni czy opanowani.

Jako wróżba  w miłości na przyszłość w pytaniu o to czy kogoś poznamy, pokazuje mi, że ktoś do nas idzie jednak dość powoli, znowu trzeba czekać. Jednak cieniem tej karty jest też fakt, że komuś się nie spieszy do czegoś/do kogoś co w zależności od sytuacji można rozpatrywać jako negatywną stronę.

Także dla mnie Rycerz Monet w wielu sytuacjach łączy się często ze słowem cierpliwość,a w kwestii planowania/działania kojarzy czasami z 2 buław.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości