Karty a alkohol
#11

Artur napisał(a):Rozszerzmy dyskusję. Dodajmy do alkoholu nikotynę. Porozmawiajmy o środkach łagodzących nastroje depresyjne. Porozmawiajmy w końcu o całej gamie środków psychoaktywnych. Nie zapominajmy o kawie i czekoladzie i popularnych energetykach w płynie. A na końcu zadajmy sobie pytanie o ... historyczne wykorzystywanie, i znaczenie, wyżej wymienionych w dywinacji, wróżbiarstwie, przepowiadaniu Oczko
To jest faktycznie ciekawy temat, gdyż np. w starożytnej Grecji pytie raczej były pod wpływem substancji narkotycznych. Obecnie postawa jest raczej inna... Alkohol i narkotyki jak już wspomniano wpływają na percepcję, a przez to mogą wpływać na interpretację rozkładu kart... Przyznam, że nigdy nie widziałem pijanej wróżki czy choćby zalatującej alkoholem. To chyba oznacza, że panuje pewien kanon w tych sprawach.
Ja osobiście też nigdy nie wróżyłem po spożyciu alkoholu.

Co do nikotyny, herbaty, kawy czy czekolady... mają pewien wpływ ale raczej słaby. Ale znów... nigdy nie widziałem wróżki z filiżanką kawy/herbaty, palącej wstrętne papierochy, ani wcinającej cokolwiek podczas wróżenia. Myślę, że to nieprofesjonalne. Tak to można powróżyć sobie, ale nie komuś.

Energetyki... zależy ile - w małych ilościach efekt będzie taki jak po kawie, ale jak ktoś się ostro nakręci wieloma puszkami to na pewno zmienia to jego percepcję. Tak więc ja bym postawił znak STOP w tym przypadku.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Karty a alkohol - przez PannaRoztrzepana - 30-12-2016, 01:41



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości