08-04-2021, 13:33
Jedno spojrzenie na Moldavite i nie ma wątpliwości, że jest to kamień wielkości, eterycznie wyrzeźbiony z duchowego ognia i przeznaczony do określonego celu.
Ten tajemniczy zielony talizman narodził się z gwiazd, powstał w wyniku gwałtownego, meteorycznego uderzenia natury z Matką Ziemią.
Wytrawiony siłą i płomieniem, gdy spadał z niebios, Moldavite powrócił na powierzchnię ziemi przekształcony, szklanka niesamowitej delikatności i wdzięku gotowa służyć ludzkości.
Jako Kamień Łączności, Moldavite przenosi intensywną częstotliwość, fuzję ziemskich i pozaziemskich energii, które są szybko odczuwalne, często dramatycznie u tych, którzy rezonują z jego mocą.
Trzymanie Moldavite po raz pierwszy często wywołuje uczucie ciepła, najpierw odczuwane w dłoni, a następnie stopniowo w całym ciele.
W niektórych przypadkach aktywowana jest czakra serca, odczuwana jako pulsowanie, po którym następuje pocenie się lub zaczerwienienie twarzy oraz wyzwolenie emocjonalne, które może wahać się od śmiechu do łez.
Częstotliwość Moldavite może wymagać trochę przyzwyczajenia, ale jego głęboka zdolność do przyspieszania osobistej i duchowej ewolucji sprawia, że jest on bardzo poszukiwany w świecie metafizycznym, zarówno ze względu na jego możliwości zmiany życia, jak i jako katalizator przyciągania światła, aby pomóc w uzdrowieniu Ziemi. .[
Moldavite należy do grupy tektytów, czyli naturalnych szkieł powstałych w wyniku zderzeń międzyplanetarnych.
Od greckiego słowa tektos, oznaczającego „stopiony”, tektyty to szkliste mieszaniny dwutlenku krzemu, tlenku Glinu i innych tlenków metali o amorficznej strukturze krystalicznej.
W przeciwieństwie do innych tektytów z całego świata, które są czarne jak smoła lub brązowo-czarne, półprzezroczysty Moldavite jest głęboko leśną zielenią i jest jedyną odmianą nadającą się do cięcia i szlifowania jako klejnot.
Ten piękny kamień jest rzadki, występuje tylko w Czechosłowacji, a jego nazwę zawdzięcza obszarowi, w którym się znajduje, w pobliżu rzeki Wełtawy (po czesku nazywanej Wełtawą).
Chociaż naukowcy różnią się w teoriach dotyczących pochodzenia Moldavite, prawie wszyscy zgadzają się, że jego powstanie zbiega się z katastrofą dużego meteorytu około 14,8 miliona lat temu na dzisiejszym płaskowyżu czeskim.
Skała, która uległa metamorfozie pod wpływem ciepła uderzenia, utworzyła rozrzucone pole Moldavite na dwóch, głównie wiejskich, obszarach Czech i Moraw.
Rolnicy często odwracali kamienie podczas orania pól, podczas gdy inne okazy wydobywały się na powierzchnię po wiosennych roztopach lub ulewnych deszczach jesienią. Niedawno kolekcjonerzy „poszukiwali” okazów klejnotów i okazów o jakości muzealnej, przesiewając i kopiąc luźne piaski i żwir.
Kształty Moldavite świadczą o jego stopionym pochodzeniu, najczęściej w kształcie kropli (od okrągłego do bardzo spłaszczonego), w kształcie płytki lub dysku, owalnym, sferoidalnym, hantlowym, eliptycznym, pręcikowym lub spiralnym, wszystkie powszechne we wzorach rozprysku cieczy .
Moldavite ze stanowisk czeskich są bardziej kroplowe, wydłużone lub pręcikowe, podczas gdy morawskie kamienie są bardziej kuliste.
Moldavite występuje najczęściej w odcieniach głębokiej zieleni leśnej, choć niektóre są bladozielone lub oliwkowe, a inne, zwłaszcza z Moraw, są zielonkawo-brązowe.
Najwspanialsze z cech Moldavite to pięknie wytrawione, rzeźbione, pomarszczone lub rzeźbione wzory charakterystyczne dla surowych i nieoszlifowanych kamieni.
Kawałki znalezione na powierzchni lub w jej pobliżu ulegały erozji w strumieniach i rzekach na przestrzeni tysiącleci i przypominają szorstką powierzchnię zewnętrzną, typową dla kamieni rzecznych.
Okazy o drobniejszej teksturze i rzeźbione można znaleźć w dołach z piaskiem lub żwirem, a te znalezione w stanie nienaruszonym i nieuszkodzonym są uważane za „gatunek muzealny” i są rzadkie i cenne.
Najrzadsze ze wszystkich (mniej niż jeden procent) to „dźwięczne” Moldavite, zwane dzwonkami aniołów, które są hartowane w sposób naturalny i po upuszczeniu na szklaną lub metalową powierzchnię „dzwonią” jak moneta.
Moldavite ma bogatą historię, cenioną od epoki kamienia łupanego i używaną nie tylko jako groty strzał i narzędzia tnące, ale także jako duchowy talizman i amulet szczęścia, płodności i ochrony.
Został znaleziony na stanowisku archeologicznym Wenus z Willendorfu, najstarszego znanego posągu Bogini i jest powiązany z legendami o Świętym Graalu, uważanym za szmaragd, który spadł z nieba z korony Lucyfera, zanim został wyrzucony z nieba .
W tradycji czeskiej był prezentem zaręczynowym, aby wprowadzić harmonię w stosunki małżeńskie, a od wieków był używany w biżuterii, przedmiotach religijnych i do duchowej przemiany.
Moldavite jest stosunkowo delikatny i nigdy nie należy go czyścić solą, aby uniknąć zarysowania jego powierzchni.
źródło