Kwarc Dymny
#6

[Obrazek: 48b77857834e72fbfdcb1143ach9.jpg]
Kwarc Dymny
Kwarc Dymny jest powiązany z pierwszą czakrą, podstawą, a to oznacza, że pozytywnie aktywuje nasz instynkt przetrwania, dlatego jest jednym z kwintesencji kryształów dla osób, które chcą lub potrzebują być wypełnione światłem na co dzień. 
Mam na myśli wiarę w siebie, ponowne przeżywanie poczucia dumy z przynależności do ludzkości, do ziemi...
Posiadanie Kwarcu Dymnego blisko naszego ciała da nam niezbędną siłę do realizacji naszych marzeń, dlatego ochrzciłem go jako kamień inicjacji, ponieważ nie skłania nas do ucieczki, ale do zrozumienia, zaakceptowania i w ten sposób pozwól sobie na lepsze kochanie siebie, a zatem i innych.

Chcę podkreślić, że Kwarc Dymny nie jest wskazany dla osób, które mają skłonność do użalania się nad sobą lub które zawsze znajdują uzasadnienie dla swoich błędów, ponieważ jest skuteczny tylko wtedy, gdy istnieje prawdziwe zainteresowanie samodoskonaleniem.
Inne kamienie wydobywają nasze negatywne i stłumione emocje, np. Czarny Obsydian lub Malachit, w przypadku Kwarcu Dymnego je rozpuszcza.
Wielki sojusznik przeciwko stresowi.
Jeśli znasz kogoś egocentrycznego, daj mu Kwarc Dymny, z czasem opuści ten stan i hojność odrodzi się w jego istocie.
Osobiście użyłem go w bardzo szczególny sposób do czegoś, co bardzo mnie zraniło i pomogło mi w bardzo trudnych chwilach zaakceptować i wzmocnić pójście naprzód z bolesną decyzją. 
Wskazany dla osób przygnębionych, wyczerpanych, wariatów, samobójców ... ponieważ jest świetnym stabilizatorem energii duchowych.
Kwarc Dymny w napromieniowanych oczywiście doskonale leczy promieniowania - choroby związane lub objawów, które mogą pojawić się, jak w wyniku otrzymywania chemioterapii . 
Nie leczy, ale pomaga organizmowi oczyścić toksyny.
Według niektórych autorów jest wskazany przy dolegliwościach wywołanych chorobami brzucha, nerek, trzustki, jelit, odbytnicy i okrężnicy.
Ponadto rozpuszcza skurcze kończyn, wzmacnia plecy i biodra.
Pomaga w przyswajaniu minerałów i regulacji płynów, dlatego wskazują, że korzystne jest działanie Kwarcu na nogi.
Czytałem, że łagodzi bóle zębów i że w tym celu przy dziąsłach umieszcza się mały kryształek Kwarcu Dymnego. 
Osobiście noszę prawdziwy Bursztyn i świetnie się sprawdza, ale każdy jest inny i nie każdy z nas może pracować tak samo.
W chwilach stresu dobrze jest włożyć pod poduszkę  kryształ Dymnego Kwarcu, aby zapewnić sobie spokojny sen. 
Byłoby idealnie, gdybyś medytował wcześniej.
Innym wskazaniem niektórych autorów jest to, że jest stosowany w celu obniżenia gorączki, ale nie mam możliwości sprawdzenia jej prawdziwości.
Pomaga w akceptacji ciała fizycznego i natury seksualnej, zwiększa męskość i oczyszcza czakrę podstawną, dzięki czemu namiętność może płynąć naturalnie. Jest to logiczne, ponieważ wszystkie nasze psychologiczne ściany zaczynają się od zablokowania tej czakry.
Jest kamieniem, który sprzyja rozwiązywaniu konfliktów, ale jest też świetnym sprzymierzeńcem, abyśmy dobrymi argumentami uzasadniali spór, w którym jesteśmy zanurzeni. 
Myślę, że dlatego starożytni Grecy i Rzymianie mieli te talizmany wyryte w przydymionym Kwarcu.
Kwarc Dymny korzystnie wpływa na serce, nerwy, mięśnie i układ rozrodczy.
Z Kwarcem Dymnym możemy pracować nad manifestacją snów, łączy nas z naszym wyższym ja, sprawia, że ufamy naszej intuicji, dlatego jest idealnym kryształem do medytacji 
źródło
źródło

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Kwarc Dymny - przez Krystyna - 19-03-2012, 19:05
RE: Kwarc Dymny - przez Krystyna - 08-04-2021, 20:07
RE: Kwarc Dymny - przez Krystyna - 08-04-2021, 21:48
RE: Kwarc Dymny - przez Krystyna - 08-04-2021, 21:51
RE: Kwarc Dymny - przez Krystyna - 12-12-2021, 02:09
RE: Kwarc Dymny - przez Krystyna - 08-03-2024, 14:42
Re: Kwarc Dymny - przez Krystyna - 18-11-2013, 14:28
Re: Kwarc Dymny - przez Krystyna - 18-11-2013, 14:32
Re: Kwarc Dymny - przez Krystyna - 16-05-2015, 20:55
RE: Kwarc Dymny - przez Krystyna - 13-03-2021, 22:59



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości