Thurisaz
#16

THURISAZ to trzecia Runa z Aett z Frey, jest to związane z cierniem i młotem Thora. 
Symbolizuje naszą zwierzęcą część, surową i niekontrolowaną energię, która jest źródłem przemocy i brutalności. 
THURISAZ zachęca nas do dominacji nad sobą w celu kontrolowania naszych negatywnych instynktów i ochrony przed własnymi impulsami.

Pozytywne znaczenia: Nieoczekiwane i pozytywne wydarzenie, korzystna ewolucja sytuacji, decyzja do podjęcia.
Negatywne znaczenia: Przeszkody, niebezpieczeństwo, niekontrolowane pierwotne instynkty, brutalność, przemoc, nienawiść.

Symbolizm i znaczenie wróżbiarskie
THURISAZ przywołuje cierń, tę formę ochrony, która jest zarówno pasywna, jak i agresywna. 
Ta Runa jest powiązana z prymitywnymi i gwałtownymi siłami, które działają w naturze, ale także w każdym z nas. 
THURISAZ mówi nam o naszych zwierzęcych instynktach, podziemnych siłach, które nami rządzą, tak jak cierń, który nie stanowi zagrożenia, jeśli nie zaczniemy się o niego ocierać, często tkwi w nas potencjalna szkoda dla naszych pierwotnych instynktów. 
Prawdopodobnie pojawi się ponownie. 
To ciemna strona mężczyzny, o której mówimy, przemoc, potencjalna brutalność, która tkwi w każdym z nas, męska siła, którą często używa się przeciwko kobietom.

THURISAZ jest związany z młotem boga Thora, którego używa, aby chronić Midgard, świat ludzki od gigantów, którzy uosabiają pierwotne siły natury. THURISAZ przypomina nam, że podstawowe siły w nas muszą być kontrolowane, aby chronić nas przed naszymi własnymi instynktami.

Pytanie, które zadaje nam  THURISAZ : Czy jestem w stanie kontrolować moje negatywne impulsy?
źródło

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości