Nauthiz
#15

NAUTHIZ jest Runą konieczności, przymusu, uczy nas, że trudne sytuacje, przeszkody, z którymi mamy do czynienia, są również źródłem nauczania.
Pod warunkiem, że umiemy je przyjąć i ponieść wyrzeczenia, jakie narzucają.

Pozytywne znaczenia: Koniec trudnego okresu, odblokowanie sytuacji.
Negatywne znaczenia: Okres deprywacji, trudne do zniesienia ograniczenia, ciężka praca, samotność.

Symbolika znaczenie wróżbiarskie
Po HAGALAZ, który przywołuje nieprzewidywalność istnienia, przechodzimy do NAUTHIZ, który przypomina nam o innej rzeczywistości.
Ta Runa, która symbolizuje konieczność, uczy nas, że życie składa się z ograniczeń i wymaga poświęceń.
Czasami napotykamy przeszkody, które niszczą nasze projekty i sprawiają wrażenie, że nie mamy już wolnej woli.
Reakcją na takie sytuacje jest zwykle złość lub zniechęcenie, a NAUTHIZ uczy nas, że nie jest to właściwy sposób patrzenia na to.

NAUTHIZ uczy nas, aby zaakceptować dowolny wymiar egzystencji rozważając przeszkody jako część porządku rzeczy, zamiast postrzegać ich zbyt indywidualnie.
W niektórych okolicznościach wyrzeczenia są konieczne, trzeba je zaakceptować, a nie skupiać się na swoim niezadowoleniu, to jedyny sposób na postęp na ścieżce życia. Ponieważ ograniczenia są również źródłem wiedzy, pozwalają nam lepiej poznać siebie i rozróżnić, z czego jesteśmy gotowi zrezygnować, aby kontynuować naszą podróż.
Pytanie, które zadaje nam NAUTHIZ: Co jestem gotów poświęcić, aby kontynuować swoją drogę?
źródło

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości