Berkana
#17

BERKANA to druga Runa Aett Tyra, jest przymocowana do brzozy, drzewa, które symbolizuje wiosnę i odnowę natury.
Ta Runa jest powiązana z kobiecą zasadą płodności i zaprasza nas do prawdziwego odrodzenia naszej duszy, działającego poprzez zjednoczenie przeciwieństw.

Pozytywne znaczenia: ewolucja fizyczna lub duchowa, regeneracja, płodność, początek, nowy początek.
Negatywne znaczenia: Stagnacja, problemy rodzinne, złe decyzje.

BERKANA kojarzy się z brzozą, drzewem symbolizującym wiosnę i przebudzenie natury o tej porze roku. 
Ta Runa określa Naturę jako bóstwo, przywołuje płodność w jej najbardziej kobiecym aspekcie, zapłodnienie, narodziny 
BERKANA wychwala siłę życiową, przyciąganie między płciami przeciwnymi, seksualność. 
Przypomina nam, że zasady żeńskie i męskie nie są przeciwstawne, ale uzupełniają się i że ich połączenie leży u samych podstaw płodności i bogactwa natury.

Na poziomie duchowym BERKANA skłania nas do dostrzeżenia jedności w tym, co postrzegamy jako antagonistyczne: kobiecość i męskość, dobro i zło, cień i światło, życie i śmierć to tylko aspekty tej samej rzeczywistości. 
I tak jak zjednoczenie mężczyzny i kobiety jest źródłem płodności, jednocząc przeciwieństwa, wywołamy w nas nowy stan świadomości. 
W tym BERKANA jest naprawdę Runą Płodności: pokazuje nam, jak owocna może być dusza, jeśli jest w stanie przekroczyć widzialną rzeczywistość.

Pytanie, które zadaje nam BERKANA: 
Czy jestem w stanie spojrzeć poza pozory i zrozumieć, że to, co wydaje mi się przeciwne, jest w rzeczywistości połączone?
źródło

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości