2 Monet Waitea
#3

(28-07-2022, 04:39)LeCaro napisał(a):  Opisywanie tej karty przez samego Waite'a sporo się różni od współczesnego jej postrzegania. 
Waite jako znaczenie dywinacyjne dwójki denarów podawał: z jednej strony - wesołość, rozrywkę i wszystko z czym ona jest związana (tj dosłownie to co pokazuje ilustracja), ale ponad to: wszelkie nowiny, pisane wiadomości, przeszkody, poruszenie, kłopoty, zakłopotanie. Odwróconą określał jako: wymuszoną wesołość, udawane zadowolenie, dosłowny sens, odręczne pismo, kompozycję (dzieło), wymianę listów.

W karcie 2 denarów ważne jest to, że symbolizujące kłopoty i trudności życiowe wzburzone fale są za plecami mężczyzny, czy może raczej jest on odwrócony do nich plecami, a więc albo ich nie widzi, albo nie chce ich widzieć. To pozwala mu zachować beztroskę, czy jak kto woli - obojętność.

Wesołość, zabawa i to, co mamy wokół do wyboru - więc jest się czym bawić. To momentami powoduje, że wpadamy w kłopoty, rozważamy, ktoś obok powie: Zdecyduj się! W końcu to dwójka więc jest więcej niż jedna opcja. Ale też można się bawić, nie wybierać i korzystać ze wszystkiego po trochę.

Niezdecydowanie ma tę zaletę, że można korzystać z dwóch na raz - i bywa, że kogoś to bawi i cieszy. 
Ale, z drugiej strony dokonać zmiany to zaryzykować. A kto ryzykuje ten żyje Uśmiech I tak wracamy do tego, że czuć, że żyjemy Uśmiech Bo zmiana przez ryzyko daje nowe doświadczenia, więc nie omija nas zabawa, coś nowego - koło się zatacza. To szersze znaczenie niż tradycyjna 2 monet - zgadzam się. 

Nie wiem skąd symbol nieskończoności, choć grafika to pokazuje Dagmaro na kartach 2 monet. Nieskończoność to liczba 8 w numerologii, ale u Waite'a może to odnosić się do nieskończoności możliwości jakie się ma - na pozór dwie: zmiana lub zostawiamy to co stare. Ale zmiana sprawia, że pojawiają się kolejne drzwi i kolejne, a nawet obstawanie przy tym co stare rodzi pytanie czy to będzie trwać wiecznie? Nic nie jest wieczne. Każdy dylemat w głowie - a 2 monet pokazuje rozważanie wyjścia z sytuacji i analizowanie - a więc każdy dylemat powoduje jeśli nie zmianę to rozważanie: co będzie jeśli się odważę? Więc może z czasem będzie żal, że nie odważę się? Żal to też emocje, a więc zmiana nadejdzie niezależnie od podjętej decyzji - dosłowna, w emocjach itd.

To pokazuje, że nic nie trwa wiecznie. To tylko chwila. Zmieniamy coś lub czas zmienia nas choćby przez myślenie co tracimy nie zmieniając nic. 
Pytanie co jest lepsze?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
2 Monet Waitea - przez Dagmara.S - 27-07-2022, 17:53
RE: 2 Monet Waitea - przez LeCaro - 28-07-2022, 04:39
RE: 2 Monet Waitea - przez Selena - 28-07-2022, 23:56
RE: 2 Monet Waitea - przez LeCaro - 29-07-2022, 03:33
RE: 2 Monet Waitea - przez Selena - 29-07-2022, 12:58
RE: 2 Monet Waitea - przez LeCaro - 30-07-2022, 02:24



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości