Tarot i Biblia
#2

Myśli ciekawe

Artur napisał(a):Karta 'Moc' może ukazywać przecież zarówno Dawida stawiającego czoło lwu, świat z wizji proroka Izajasza, czy też nierządnicę z księgi Objawienia (zwanej także księgą Apokalipsy).

Ten Dawid - to mogę powiedzieć pewnie ... jest na ostatnio wspominanym Durerze ( Tarot of Durer ) ... ale która to ta nierządnica??? bo paniusia z RW w białej koszulinie czy kiecce przewiązanej girlandą raczej na nierządnicę nie wygląda ... a bo to teraz wiesz po wyglądzie ... jestem laikiem i nie wiedziałam, że miała tam gdzieś być nierządnica ... ale kiedy już to wspomniałeś - znaczenie karty znajduje swój sens ... pokonanie żądzy


Karty figuralne poszczególnych domów Małych Arkanów odzwierciedlające historie rodów Starego Testamentu (jako przykład z zakresu powiązań nieoczywistych dla laika).

bardzo to w sumie ciekawe Artur! - każdemu laikowi taka wiedza może się przydać ... nie każdy przecież studiował teologię lub żyje nią

Nie sposób pominąć w pracy z kartami tego aspektu. Stąd też moja decyzja o próbie wskazania odnośników z tekstu Pisma i połączenie ich z poszczególnymi kartami Tarota.

i taka właśnie myśl mi przemknęła ... zamiast pisać elaboraty doktoranckie o tym ... bo jest szansa, że laicy nie zczają nawet o czym piszesz ... ja osobiście uważam, że mógłbyś własnie zrobić kalejdoskop kart figuralnych i nie tylko z przypisanymi do nich przypowieściami z Pisma. Uważam, że może być to bardzo ciekawe, i niejednemu z nas może coś oświecić ... tak jak ten wątek z nierządnicą w Mocy, która dlatego poskramia swoje żądze ... bo była nierządnicą! to naprawdę ma sens i connection

Ps. Ciekaw jestem Waszych prywatnych spostrzeżeń z tego zakresu.

no ... to właśnie było moje spostrzeżenie ... ale nie wiem ... może aż tylu laików tu nie ma Kwiatek
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości