Reiki i etyka
#2

Bardzo często zdarza sie , ze po inicjacji mamy ogromna potrzebę przekazywania Reiki innym osobom . Chcemy dzielić się Reiki i nieść pomoc osobom potrzebującym takiej pomocy i to jest naturalne , ale musimy pamiętać o tym ,ze nie wszyscy chcą , czy tez są gotowi na nasza pomoc.
W każdej pracy terapeutycznej , a Reiki jest przecież terapia należy przestrzegać pewnych zasad. Te zasady powinny się stać naszym Kodeksem Etycznym.

Oto one:

1. Nie odradzaj wizyty u lekarza.
2. Nie zalecaj żadnych leków, ani ziół – jeżeli nie jesteś lekarzem.
3. Nie mów , ze Reiki działa natychmiast i w 100 %– my wiemy ,ze Reiki działa , ale jeśli ktoś nie jest gotowy na uzdrowienie to nie będzie uzdrowiony. Nie potrzebne nam są pretensję klientów (pacjentów)
4. Nie odmawiaj pomocy ludziom , których nie stać na zapłacenie za zabieg.- by nastąpiła wymiana energii wystarczy modlitwa , czy tez inna forma zapłaty.
5. Pamiętaj , by Twoje ceny za zabiegi nie były z kosmosu ma na nie stać, również osoby o niższym statusie materialnym ( terapia przecież nie kończy się na jednym zabiegu)
6. Nie uzależniajmy klienta od siebie – niestety często tak się dzieje.
7. Nie wykonuj zabiegu po alkoholu nawet po lampce wina.
8. Jeśli czegoś nie wiesz . Przyznaj się do tego . Nie udawaj , ze pozjadałeś wszystkie rozumy, po to tylko, by zaspokoić własne ego.
9. Nie wykonuj zabiegu , gdy jesteś w złej kondycji psychofizycznej - najpierw uzdrów siebie . Nie będziesz wstanie pomóc nikomu dopóki sam sobie najpierw nie pomożesz. Pokochaj siebie, bo wtedy i tylko wtedy będziesz potrafił z miłością i empatią pochylić się nad drugim człowiekiem,
10. NIE DIAGNOZUJ !!! -Tylko lekarz ma do tego prawo . Nawet jeśli intuicyjnie , czy podczas skanowania wyczujesz anomalie , nie mów tego klientowi (pacjentowi) , by w mu nie wywołać choroby , której tak naprawdę nie ma.


Może ktoś z Was dodałby coś do tego co zostało już napisane. ?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości