Wisielec
#4

Gosiu, te biblijne skojarzenia to deko na siłe są moim zdaniem, zresztą Waite forsuje własnie taką ideę, wieszając Wisielca za prawą nogę. W ogóle Waite zbyt wiele tych odniesień bo Biblii zrobił nie wiem po co, ale cóż, każdy ma swoje wizje. Wisielec wisiał parę wieków za lewą nogę i trudno tu mówic o celowym poświęceniu, raczej można rzec że się wpadło niechcący w pułapkę.
A propos poświecenia, to już lepiej pasuje do Prometeusza z mitologii, czy tam innego podobnego bohatera, jest do wyboru do koloru. Nie podobają mi się te biblijne powiązania z Tarotem :evil: , zwłaszcza że wielu klechów jawnie walczy z kartami Tarota twierdząc że to dzieło Szatana Lol
To z symbolem siarki może być, ale bardziej mi się podoba 4 x 3 = 12. Nogi ułozone w 4 i ramiona w trójkąt, czyli 3

A tak dokładnie chodziło mi o obraz, czy bardziej oczywiste odniesienie, nic podobnego nie można znaleźć. Takie dalsze symboliczne powiazania to zawsze się znajdą Oczko najpierw odczytujemy z karty Tarota poświęcenie, a potem ktoś tam się znajdzie co się wielce poświęcił 8-)

I wracając do kart Dante, właśnie dlatego jestem przeciwny tworzeniu kart Tarota przez ignorantów. Dante zapytał (wejrzawszy na wisielca) a co to jest :roll: , ktoś mu powiedział, że to poświęcenie. No to namalował matke poświecającą się dzieciom. Zapewne tak to było Język I tak powstają tarotowe fiu bździu :x
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości