Warsztat 131 - Pamiętna lekcja
#5

nastek96 napisał(a):Witajcie. Nikt jeszcze nie utworzył nowego warsztatu, więc moze ja spróbuje.
Kiedy chodziłem do gimnazjum miałem bardzo miłą i sympatyczną nauczycielke. Wszyscy lubili jej lekcje.

1.Jaki przedmiot prowadziła?
2.Jedna lekcja była inna niż wszystkie. Co na niej robiliśmy?
1. Przedmiot szkolny: rycerz pucharów i 8 mieczy.
Sądzę, że to był przedmiot z kategorii sztuki lub nauk humanistycznych, najpewniej plastyka/WOK, język polski lub coś związanego z teatrem, aktorstwem. Po tym rycerzu sądzę, że to mogłoby być też wychowanie do życia w rodzinie/edukacja seksualna. Ten rycerzyk to też mój sygnifikator - może mój ulubiony przedmiot - biologia.

2. Odmienna lekcja: 7 denarów, królowa buław i Umiarkowanie
Hm to zajęcie wymagało dużej cierpliwości, było czaso- i pracochłonne. Tworzenie krok po kroku. Niemniej sadzę, że okazało się interesujące, gdyż Q buław to osoba pełna energii i entuzjazmu. Być może dlatego, że lekcja miała charakter praktyczny - coś wykonywaliście, wykorzystywaliście wiedzę w praktyce. Na pewno widzę tu prowadzenie obserwacji, prowadzenie jakiś badań, nie wykluczone, że na świeżym powietrzu. Widać tu też opiekę nad czymś. Może była to praca przy pielęgnacji roślin, generalnie kojarzy mi się ogrodnictwo i rolnictwo. Może coś w ramach Dnia Ziemii.

Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości