#8

WYNN - jej imię oznacza radość, szczęście, a w przypadku WUNJO, oznacza gwóźdź...
Oba znaczenia są jednakowo ważne.
Z punktu widzenia er astrologicznych Wynn odnosi się do ery wodnika, wraz z jego niekonwencjonalną, uniwersalną duchową świadomością i mocą niweczenia starych struktur.
W procesie indywidualizacji, Wynn przynosi moc rozpoznania swojej roli i miejsca w społeczeństwie, zaangażowania w świat jako odwzorowanie boskiego porządku.
Mitologia nawiązuje tutaj do narodzin najjaśniejszego z bogów, powszechnie kochanego Baldra, pana światła.
Baldr otaczany był powszechną miłością, zaś jego matka bogini Frigg wymogła obietnicę na wszystkich stworzeniach i roślinach zamieszkujących ziemię i niebiosa obietnicę, że nie uczynią jej synowi krzywdy .
W swych zabiegach zapomniała jednak o jemiole – która przecież nie należy ani do przestworzy ani do ziemi co miało późniejsze tragiczne konsekwencje, podobnie jak w przypadku Achillesa.

Ów słaby punkt ma swoją symbolikę i nie należy go lekceważyć !
Z podobnego powodu bowiem Jezusa nazywa się niekiedy „zranionym pasterzem”, a Edyp został oaleczony poprzez przebicie pięt.
Tak czy inaczej narodziny Baldra były najradośniejszym zdarzeniem w Asgardzie – świecie bogów, a w naszym, ludzkim świecie oznaczały przebudzenie Świadomości Chrystusowej, moment kiedy człowiek rozpoznaje w drugim swego brata i siebie samego.
Wynn jest znakiem harmonii w pełnym znaczeniu tego słowa.
Jej symbol przypomina urządzenie używane przez Wikingów podczas żeglugi zwane wiatrołapem, a służącym do wskazywania kierunku wiatru.
Z tego powodu interpretujemy Wynn jako „podążanie z prądem”, pozostawanie w harmonii z tao, życiem i sobą samym.

Formę WYNN da się rozłożyć na symbole KAUNAN [ciało] i LAGUZ [woda] - co oznacza okręt płynący po rzece lub ciało w harmonii z życiem.
A nazwa WUNJO -[chyba bardziej popularna]oznacza - gwóźdź - za sprawa mocy rozsadzania wszelkich ograniczeń przeszłości.
WYNN, WUNJO dostarcza radości spełniania się w świecie pełnym innych indywidualności.
Jest określany jako znak każdej wspólnoty, poszanowania indywidualności, zacieśnienia więzów, leczenia, tolerancji, wolności, myślenia sercem, zdolności do poświęcania, pożegnania z przeszłością.
Z drugiej strony ów gwóźdź - podobnie jak cień THURISAZ, może być wyjątkowo dokuczliwy.
Może przynieść zmartwienie, rozczarowanie, smutek wynikły z ukrytego urazu...
fragment opracowania Macieja Białkowskiego

[Obrazek: attachment.php?aid=75737]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości