Pozytywne strony negatywnych kart
#9

W książce "Tarot. Zwierciadło duszy." Gred Ziegler, karta Diabła oznacza bardziej osobę znającą swoją siłę i możliwości, bardzo pewną siebie, niż osobę zdolną do złego. Pomijam fakt że większość kart opisywanych przez tego autora ma pozytywne i neutralne znaczenie.



A tak ciągnąc temat
Wyłożyłam tarota na poznanie natury kolegi, z którym związałam się po koleżeńsku. Kolega jest specyficzną osobą, i chciałam go rozgryźć od środka. Pierwsze karty potwierdziły się w 100%, jego przyszłość zobaczymy Uśmiech. Rozkład był nastawiony bardziej na nasze relacje.

Na pytanie jaki jest w środku, jego prawdziwa natura, wyłożyłam kartę Diabła. Zgodnie z opisem z książki, którą potwierdzam, kolega ma dominującą naturę, jest pewny siebie, ambitny, ale wykazuje tendencje do użycia siły, dominacji. Jest introwertykiem, dziwaczny, ale pociągający na swój dziwny sposób. Inni znajomi z grupy ostrzegają mnie przed nim, mówią że potrafi być niebezpieczny. Ponoć jest nielubiany. Ale sam chwali się że ma sporo znajomych.

Zmartwiłam się gdy przeczytałam na tym forum opis karty, który ostrzega, alarmuje.
Miriam
Cytat:Jeżeli ukaże się pośrodku układu, ostrzega przed niebezpiecznymi ludźmi, którzy próbują lub będą próbować zniszczyć, zaszkodzić, uzależnić lub w inny sposób skrzywdzić wróżącego. Przyszedł czas uczciwego przeglądu istniejących związków w życiu. Sugeruje zaprzestanie uległości i akceptacji nieprzychylnych, nieuczciwych czy manipulujących ludzi, związków, sytuacji i poleca natychmiastową separację, jeżeli wróżący chce uniknąć strat i cierpień.

Czuję że muszę uważać na tego człowieka, ale nie bez przesady. Wiem że chce ze mną utrzymać dobrą znajomość, ale może mieć złe intencje. Do rozkładu kart wyłożyłam jeszcze kartę (zapomniałam jaką Smutny )oznaczającą czas na lepsze poznanie problemu, głębsze przypatrzenie się problemowi, albo nawet wykrycie fałszywych intencji.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości