Seriale :)
#42

Ja pochlaniam seriale dość intesywnie.
Gra o tron
Wikingowie - ktoś powyzej napisał, że jest swietnie odtworzony historycznie. Zmiartwię. Nie jest. Zdarzenia dryfują po realnych wydarzeniach przez wieki. Serial jest raczej ispirowany odległą historia wikingów i zaprezentowanych w nim rodów. wydarzenia sa pomieszane ale spójne.
House of cards
True Detectice - ale tylko pierwszy sezon
Penny Dreadful - o magi, ale raczej jej ciemniejszej stronie
Dziewczyny
The Knick - losy nowojorskiegiego szpitala na początku XX wieku
Utopia - tylko dwa sezony, wiecej nie bedzie, ale jest to majstersztyk jeśli chodzi o intrygę, teorie spiskowe, akcje, montaz, muzykę, klimat
Black Mirror - krótkie sezony, długie odcinki, futurystyczna wizja świata ale zbadana od społecznej i psychologicznej strony. Mocny serial, po jednym odcinku nie mogłam się długo otzrasność. Odcinki są ze sobą nie powiązane poza tą psychologiczo-spoleczną futurologią.
The Fall/Upadek - jak ktoś teskni za Scully z Archiwum X to musi to obejrzeć. Jak ktoś chce się przekonac ze Jamie Dornan z 50 twarzy Greya, może zagrać tak inna rolę to też musi obejrzeć. Intesywny serial kryminalny.
The affair - oglądałam niedawno, nie jest może majstersztykiem jak dla mnie, nie lubię takich miłosnych tematów. Opowiada o zdradzie, ale w bardzo interesujący sposób - historia jest opowiedziana z perspektywy raz kobiety, raz mężczyzny, którzy zaczynają romans. Jest too tyle ciekawe, ze każdy pamięta te same wydarzenia nieco inaczej.
Sherlock - Ale ten przeniesiony do współczesnego Londynu. Zdaje się ze maja nagrac film z duetem aktorów ktorzy grają w tym serialu
Jessica Jones - z serii Marvela, czyli na podstawie komiksu, ale nie zobaczycie tam latajacych facetow w pelerynach. Jest dosłowność z niewielką ilością prezentowania supermocy, ale przez to serial wydaje sie intentesywniejszy. Sporo psychologii Uśmiech
Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości