Nowe karty - dwójka i trójka mieczy
#9

Miriam napisał(a):Ciekawe karty. Przykuwają wzrok. Podoba mi sie na tych dwóch kartach znak omegi, początek i koniec. Krzyż, aniołowie, znak Boga, czy to ma być talia" chrześcijańska"? Uśmiech Oczko

Miriamku, "Omega' tutaj to znak astrologicznej Wagi bo na Dwojce jest Ksiezyc w Wadze, a na trojce Saturn w Wadze. Sama "Omega" ma pod soba jeszcze pozioma linie i wlasciwe reprezentuje zachodzace Slonce pod horyzont , bo Waga to juz znak kardynalny przesilenia jesiennego na polkuli polnocnej, ktore zaczyna sie w trzeciej dekadzie wrzesnia , czyli poczatku znaku Wagi Oczko

Czesto odwrocony miecz przypomina krzyz i tak jest z karta Sprawiedliwosci trzymajaca miecz zwrocony ostrzem w dol. Dwojka mieczy to taka mala "sprawiedliwosc", a sam krzyz moze tez kojarzyc sie ze srodkowa kolumna kabalistycznego drzewa zycia laczacy Kether z Malkuth (rekojesc miecza z czubkiem ostrza miecza, zas klinga to droga poprzez Kether, Da'ath, Tiphereth,Jesod do Malkuth, a po prawej Chokmah i po lewej Binah). - to najwazniejsze sefiroty tego ukladu "krzyza".
W ogole znak Wagi charakteryzuje sie tym ze to znak "projektantow mody" - wiec wybor kart z dekanatow Wagi to chyba podswiadomy ruch "designerski"... Rotfl

Nie wiem tylko czy nazewnictwo kart ma swoja konsekwencje bo raz pisane po polsku a raz po angielsku....Nie zebym sie czepial, ale to tak dla sprostowania...Panna zodiakalna przeze mnie teraz gada (to przez moj pierwszy dom w Pannie).... Bezradny

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości