#3

Szybki przepis na pizze Rotfl jeśli mam być szczery to... nie przypuszczałem ze aż tak polubię wałkowanie ciasta i fartuszek kuchenny Zawstydzony Rotfl ogólnie ja daje na oko 400-450g maki i 10-15g drożdży, a resztę wg.przepisu, mnie to wychodzi przyzwoicie Rotfl czas pieczenia u mnie wtedy wynosi 15- 20 minut Rotfl ja tylko zasugerowałem drobną zmianę parametrów technicznych podyktowana swoimi doświadczeniami Rotfl
Oczywiście można to zrobić wg. przepisu zamieszczonego poniżej Rotfl Oczko

mąka - 340 g
suszone drożdże -5 g
cukier -1,5 łyżeczki
sól 1,5 łyżeczki
oliwa -2 łyżeczki
letnia woda -250 ml

Rozpuścić drożdże w letniej wodzie i odstawić na 10 minut. W dużej misce wymieszać mąkę, cukier, sól i wlać drożdże. Wyrabiać 5-10 minut na blacie lub stolnicy oprószonej mąką, aż ciasto stanie się jednolite i elastyczne. Odstawić na 10 minut. Ponownie włożyć ciasto do miski i wyrobić z oliwą. i uformować w kule.
Przykryć ciasto folią i odstawić na 45 minut, aby urosło (powinno zwiększyć objętość dwukrotnie). Kiedy ciasto wyrośnie, nagrzać piekarnik do 230C. Oprószyć ciasto mąką i wałkować, tak by ze środka usunąć pęcherzyki powietrza. Uformować ciasto na blasze od piekarnika i piec z ulubionymi dodatkami około 10-15 minut. Rotfl
Smacznego ! Rotfl
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości