Włosy
#10

och moj ulubiony temat Uśmiech ja z wlosami nigdy (wczesniej) nie mialam problemow, podobnie jak cola88, wlosy mialam zawsze grube i mocne. Suszylam, kazdego dnia i namietnie prostowalam, mimo, ze wlosy byly i tak proste. Szczerze mowiac to oprocz zwyklej odzywki i maski od czasu do czasu to o wlosy jakos specjalnie nie dbalam. Farbowalam sobie roznymi odcieniami brazu, az nagle zachorowalam na rudosci, Niestety, dzieki mojej naturze ryzykantki, jak postanowilam - tak zrobilam, od razu.. 2 dni pod rzad potraktowalam moje biedne pukle rozjasniaczem, poniewaz za 1 razem mi nie wyszlo Oczko, na koniec nalozylam ruda farbe. Kolor wymarzony - byl, ale jakis czas pozniej pojawily sie skutki rozjasniacza. Na glowie zrobilo mi sie prawdziwe siano, wlosy poplatane, matowe no i zaczely wypadac. Przezywalam to strasznie, bo wlosy to dla mnie calkiem wazna sprawa. Musialam wprowadzic zmiany w ich pielegnacji, a raczej zaczac o nie dbac wlasnie, dzieki czemu udalo mi sie je uratowac. Przede wszystkim unikam kosmetykow z silikonami w skladzie; zerwalam z chemicznymi farbami - zamiast tego uzywam henny khadi; prawie kazdej nocy wloski olejuje, nakladam obecnie olej sezamowy. Wczesniej uzywalam lnianego, kokosowego oraz arganowego, szczegolnie ten ostatni to dla mnie cud na wlosy Uśmiech Wyrzucilam prostownice, jedynym moim grzechem jest codzienne suszenie wlosow, musze sie postarac myc glowe co 2 dni, ale poki co robie to kazdego dnia.. przy suszarce mam jedynie to na obrone, ze nigdy nie susze wysoka temperatura, zaczynam od zimnego nawiewu, pozniej stopien wyzej i koncze rowniez chlodnym powietrzem. Oprocz tego zabezpieczam je sprayem z Farmony wzmacniajacym i ochraniajacym. Zazywam rowniez witaminki, wczesniej skrzyp polny a teraz centrum. A i zakupilam wspomniana szczotke tangle teezer, jest rewelacyjna, dzieki niej uwielbiam czesac wlosy.. radzi sobie swietnie, rozplatuje je bez wiekszego problemu, czesze dokladnie, jako jedyna szczotka dotyka skory glowy - szczotki z naturalnego wlosia jedynie gladzily mi wlosy Uśmiech Warto pic rowniez herbatke z pokrzywy, robic plukanki z pokrzyw, skrzypu (o co niestety zima trudno :/), robic wcierki (z drogeryjnych - wcierka jantar jest ogolnie polecana), maseczki z naturalnymi skladnikami, ale przede wszystkim trzeba sie jednak dobrze, zdrowo odzywiac, bo to podstawa. Bardzo wazna jest cierpliwosc i systematycznosc, no i oczywiscie trzeba testowac metody pielegnacji, gdyz kazdy rodzaj wlosow lubi cos innego Uśmiech Uff, przepraszam za brak polskich znakow, to nie z ignorancji a z braku wiedzy n.t. obslugi sprzetow Oczko
zapomnialam dodac, ze wazne jest tez podcinanie koncowek co jakis czas - wlosy od razu wygladaja na zdrowsze Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości