Feng shui
#1

Feng shui domu – rozmieszczenie pokoi

Zanim przeznaczysz dany obszar domu na konkretny cel, zastanów się jaki rodzaj aktywności będzie w nim dominował. Według feng shui każdy kierunek geograficzny związany jest z żywiołem jaki reprezentuje ten obszar. Aktywnością która jest nierozerwalnie związana z jakością energetyczną panująca w tym miejscu. W zrozumieniu wzorca energetycznego przestrzeni mieszkania lub domu pomoże nam analiza żywiołów każdego kierunku oraz ich jakości energetycznej.


Jakość energetyczna związana jest z różnymi aspektami życia i czynności wykonywanych codziennie. Oczywiście nie zawsze możliwe jest rozwiązanie idealne i nawet jeśli budujesz dom od podstaw ograniczenia finansowe lub inne trudności zmuszają czasami do mniejszego rozmachu niż wcześniej przypuszczałeś. Jeszcze mniejsze pole do manewru jest gdy kupujesz gotowy dom lub mieszkanie ponieważ w nim znajdują się rozplanowane pomieszczenia według planów architektonicznych a tobie pozostaje wybór mniej lub bardziej stosowny. Oczywiście zanim wybierzesz odpowiednie miejsce na sypialnię lub kuchnię musisz również wziąć pod uwagę osobiste preferencje. Dajmy na to przykład kiedy sypialnia została usytuowana w północnej i zacisznej części domu możesz odczuwać niedostatek energii ponieważ ta cześć domu powinna być raczej przeznaczona dla osoby bardziej dynamicznej. Będąc osobą spokojną i zrównoważoną możesz w ciągu dnia odczuwać znużenie i brak energii ponieważ sypialnia w części północnej posiada niedostateczną ilość energii która jest tobie nieodzowna. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem byłaby sypialnia usytuowana w wschodniej części domu lub południowo-wschodniej. Kierunki te są bardziej odżywcze i pobudzające do aktywności co w istotny sposób wpływać będzie na twoją kondycję fizyczną i psychiczną. Oczywiście w przypadku gdy mamy do czynienia z osobą energiczną, pełną energii cześć północna domu z przeznaczeniem na sypialnię będzie jak najbardziej wskazana. Osoba energiczna śpiąc w tym pomieszczeniu będzie bardziej wyciszona zapewniając tym samym spokojniejszy sen.

Pokój dzienny w części północnej domu tak samo będzie cichy i spokojny dlatego należy się zastanowić nad tym czy aby na pewno potrzebna jest taka właśnie jakość energetyczna. Jest to bardzo ważne ponieważ północna część domu jest zawsze chłodniejsza (ponieważ jest żywiołem wody) od innych pomieszczeń dlatego nawet ilość okien w tym pomieszczeniu jest istotna gdy weźmiemy pod uwagę fakt iż mieszkamy w strefie chłodniejszego klimatu. Więcej okien to pomieszczenie wówczas jest bardziej nasłonecznione i ożywcze a mniejsza ilość okien powoduje to że energia panująca w tym pomieszczeniu będzie słabsza prowadząca do senności. Gdyby w tym miejscy znajdował się salon to zimową porą zaproszeni goście będą szybciej znużeni i niechętni do rozmowy nie mówiąc już o jakiejkolwiek zabawie.
Charakterystyka poszczególnych kierunków i funkcji poszczególnych pomieszczeń.
[Obrazek: ogien1.png]
Wpływ energii ognia znajdującego się w południowej części domu.
[Obrazek: drzewo1.png]
Wpływ energii drzewa znajdującego się w wschodniej oraz południowo-wschodniej części domu.
[Obrazek: woda_feng_shui.png]
Wpływ energii wody znajdującego się w północnej części domu.
[Obrazek: metal.png]
Wpływ energii metalu znajdującego się w zachodniej oraz północno-zachodniej części domu.
[Obrazek: ziemia.png]
Wpływ energii ziemi znajdującego się w południowo-zachodniej części oraz centrum domu.
Jak przydzielać funkcje pokojom

Określ położenie każdego z osobna pokoju posługując się zwykłym kompasem. Oczywiście nie stworzysz profesjonalnego wykresu wpływu poszczególnej energii która jest uzależniona od dnia narodzin domu, obecnego roku oraz względem położenia drzwi wejściowych. To doświadczenie jednak możesz wykonać samemu aby określić jaki aspekty życia chcesz poprawić. Możesz rozmieścić pokoje tak aby wspierały pewien rodzaj aktywności lub określić w jakich strefach życia pragniesz poprawy. Biorąc pod uwagę dom w którym już mieszkasz wiesz jakie aspekty życia stwarzają problemy. Możesz wówczas aktywować odpowiednia cześć domu po to aby uniknąć problemów w przyszłości. Biorąc pod uwagę najczęstszy problem (oprócz kwestii finansowej) a jest nim samotność zwróć uwagę na to w której części domu znajduje się sypialnia. Sypialnia znajdująca się na północy sprzyja stagnacji i oziębłości dlatego być może tam znajduje się problem. Na uwagę zasługuje fakt iż w sypialni północnej jeżeli dodatkowo śpisz głową skierowaną w tym kierunku wzmacniacz „Chi” sypialni dlatego takie ustawienie może pogłębiać jeszcze bardziej wspominany wcześniej problem. Ustawienie łóżka w tym samym kierunku co usytuowanie pokoju (jego kierunek) pogłębia problem dlatego jeżeli nie możesz przenieść sypialni w inne miejsce domu przestaw łóżko w innym kierunku. Lepszym rozwiązaniem na samotność będzie sypialnia usytuowana w części południowo-wschodniej domu. Związana z nim jakość energetyczna sprzyja w pozyskiwaniu przyjaciół, większej aktywności oraz nowym początkom. Wykorzystuje się w ten sposób wpływ kierunków i ich energetyki która sprzyja lub też nie pewnym aspektom życia.
[Obrazek: kierunki_pokoi_w_domu.png]
Oczywiście istnieje wiele możliwości usytuowania pokoi w domu lecz należy pamiętać ze jest to związane z potrzebami, twoimi pragnieniami oraz warunków jakie stwarza dom. Przedstawiona tabelka ukazuje korzystne (ale nie jedyne) możliwości rozmieszczenia poszczególnych pokoi względem kierunków.

Jak widać nie jest to związane z jakimiś czarami lecz rezonansem pomiędzy energią danego miejsca a człowiekiem który znajduje się w danej przestrzeni domu. Zjawisko rezonansu jest bardzo dobrze znane w świecie nauki dlatego dziwię się że są czasami tak negatywne opinie dotyczące feng shui. Przekonałem się jednak z czasem że nieprzychylne opinie powstają wówczas gdy człowiek wypowiadając je nie zna podstaw lub samej idei feng shui a przecież jest to takie proste. Wchodząc do domu człowiek kieruje się zawsze tam gdzie czuje się najlepiej i najbezpieczniej. Mając za sobą ciężki dzień (bardziej jang) wymagający aktywności wybierzesz pomieszczenie (bardziej jin) ponieważ związane jest to z wypoczynkiem i wyciszeniem. Potrzebując więcej energii postąpisz odwrotnie ponieważ instynktownie będziesz czuł swoje potrzeby. Problem powstaje wówczas gdy człowiek nie ma wyboru i musi przebywać tam gdzie nie powinien w danej chwili. Wówczas powstają blokady energetyczne w naszym organizmie które mogą doprowadzić do choroby lub zaprzestania dotychczasowych działań. Może to być związane z pracą zawodową lub pożyciem małżeńskim ponieważ człowiek z czasem rezonuje z miejscem w którym się znajduje. Jeśli jest ono nieodpowiednie dla osoby lub pracy jaką wykonuje będzie taka sytuacja oddziaływała na pewien aspekt życiowy i to nie tylko jego ale całej rodziny. Oczywiście zamiana pokoi w domu nie nastręcza większych problemów jednak biorąc pod uwagę mieszkanie można zlokalizować odpowiednie miejsce w korzystnej części pokoju i kierunku. Przykładowo gdy mamy do czynienia z dzieckiem nadpobudliwym miejsce do zabawy nie powinno się znajdować w części południowej pokoju który pobudza do działania i większej aktywności lecz na północy gdzie będzie spokojniejszy. Unikniemy wówczas kłótni i nerwowych sytuacji. Dla dziecka spokojnego który zasypia nad książkami wybierz pokój w domu znajdujący się na wschodzie lub południowy-wschodzie dzięki czemu wzrośnie jego aktywność i chęci do nauki. Biorąc pod uwagę mieszkanie, biurko dziecka może być usytuowane właśnie w tej części pokoju. Możesz również wzmocnić korzystne oddziaływanie tego miejsca przestrzeni ustawiając biurko w kierunku podanym powyżej aby dziecko podczas nauki było skierowane właśnie w tą stronę.

Każdy dom, mieszkanie lub biuro posiada swój odmienny od innych przestrzeni mieszkalnych charakter. Jest to uzależnione od rozkładu pomieszczeń (jego układu) co daje nam układ harmonijny lub też nie. Dynamiczny, który jest potrzebny w biurze lub wyciszony w sypialni. Dla każdej grupy osób w zależności od daty urodzenia aranżacja wnętrz powinna być inna ponieważ każdy odbiera przestrzeń inaczej we właściwy dla siebie sposób. Posiadamy inny charakter i własną energetykę organizmu, która może być zgodna z charakterem domu i jego wnętrzem. To organizm człowieka rezonuje z przestrzenią mieszkalną dlatego układ wnętrza powinien być zgodny z naszym wewnętrznym „JA”

© Mirosław Mazur
źródło - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.antylicho.pl/rozmieszczenie-pokoi.html">http://www.antylicho.pl/rozmieszczenie-pokoi.html</a><!-- m -->
Odpowiedz
#2

Siatka feng shui - rozplanowanie funkcji pomieszczenia
[Obrazek: 864_2.jpg]
Odpowiedz
#3

Libra! dzięki kochaniutka ... w sumie w necie znalazłam takie informacje ... raczej infantylne lub zgoła oczywiste ... że włąściwie postanowiłam poczekać na moją własną książkę

a tu masz ... założyłaś wątek ... dziekuję Ci bardzo serdecznie Kwiatek Kwiatek Kwiatek

Buźki
Odpowiedz
#4

Sektory Feng Shui


Zasada jest prosta: nakładamy niżej przedstawiona siatkę na plan mieszkania (domu). Jeżeli dom jest piętrowy lub dwupiętrowy to każde piętro ma swoją siatkę. Najlepiej posłużyć się kompasem dla określenia kierunków. Są też szkoły Feng Shui, gdzie kierunki liczą się od wejścia w dom, ale ma mniej zwolenników.


Każdy sektor odpowiada za określoną sferę życia. Jego aranżację należy przeprowadzać zgodnie z poniższymi zasadami. Aby wzmocnić i polepszyć określone sfery życia można stosować talizmany wymienione poniżej (dosłownie lub jako inspirację). Można też użyć własnych talizmanów, zgodnych z charakterem sektora.
[Obrazek: BAGUA.jpg]

Bogactwo: Południowy-wschód

Główny element: Drzewo

Element podtrzymujący: Woda

Element niszczący: Metal

Element osłabiający: Ogień

Korzystne kolory: fioletowy, purpurowy, zielony, czerwony

Korzystne formy: Cylindryczny, prostokątny, falisty

Niekorzystne symbole: świece, kominek, zbyt duża ilość metalowych przedmiotów, lub przedmiotów w kolorze czerwonym.

Talizmany: fontanki, akwarium ze złotymi rybkami, rybki w szklanej kolumnie, kwiaty doniczkowe z okrągłymi liśćmi, np. fiołki, zielone prostokąty (np. dolary J), ametyst, chińskie monetki, przewiązane czerwoną wstążką, chińskie bożki bogactwa, żółw, trójnoga żaba, żaglowiec.




Sława i reputacja – Południe

Główny element: Ogień

Element podtrzymujący: Drzewo

Element niszczący: Woda

Element osłabiający: Ziemia

Korzystne kolory: czerwony, złoty, zielony

Korzystne formy: Trójkątny, prostokątny

Niekorzystne symbole: Obiekty przedstawiające wodę, czarny i niebieski kolory, lustra kształty faliste

Talizmany: kominek, czerwone świece, obrazy przedstawiające wschód słońca, rośliny, czerwone trójkąty, przedmioty koloru zielonego, obrazy przedstawiające kwitnące słoneczniki lub maki, dyplomy i nagrody, własne zdjęcie z uśmiechem na twarzy, osobista lista życzeń, kryształowe przedmioty, obraz przedstawiający pawia lub koguta, pawie, kogucie pióra, koń.




Miłość, małżeństwo, związki – Południowy-zachód

Główny element: Ziemia

Element podtrzymujący: Ogień

Element niszczący: Drzewo

Element osłabiający: Metal

Korzystne kolory: różowy, czerwony, beżowy, ochra, wszystkie odcieni brązu

Korzystne formy: kwadrat, trójkąt

Niekorzystne symbole: obrazy przedstawiające samotne kobiety, kolor zielony, niebieski i czarny, prostokątne kształty

Talizmany: dwie czerwone świece, kryształy, obrazy przedstawiające góry, obrazy przedstawiające szczęśliwe pary, piony (dla młodych par), świeże kwiaty, przedmioty w formie serduszek oraz z ich obrazkami, czekoladki, podwójne przedmioty (dwa czerwone lub żółte wazoniki, para poduszek, para świeczników, dwa gołębie (kaczuszki, czaple, żurawie, bociany), dzwonki wietrzne.




Dzieci i twórczość – Zachód

Główny element: Metal

Element podtrzymujący: Ziemia

Element niszczący: Ogień

Element osłabiający: Woda

Korzystne kolory: biały, srebrny, złoty, żółty

Korzystne formy: okrągła, owalna, kwadratowa

Niekorzystne symbole: świece, kominek, czerwony i zielony kolory, trójkątne formy, zbyt dużo wodnych symboli.

Talizmany: dzwonki, podkowa, wyroby z metalu (wazony, szklanki), fotografie przedstawiające dzieci, wystawy dziecinnych rysunków, ruchome zabawki, kryształy, kryształowe jaja




Pomocnicy i podróże – Północny Zachód

Główny element: Metal

Element podtrzymujący: Ziemia

Element niszczący: Ogień

Element osłabiający: Woda

Korzystne kolory: biały, srebrny, złoty, żółty

Korzystne formy: okrągła, owalna, kwadratowa

Niekorzystne symbole: świece, kominek, czerwony i zielony kolory, trójkątne formy, zbyt dużo wodnych symboli.

Talizmany: metalowe dzwonki, podkowa, portrety autorytetów, obrazy przedstawiające podróże i dalekie kraje, kryształy.




Kariera i droga życiowa - Północ

Główny element: Woda

Element podtrzymujący: Metal

Element niszczący: Ziemia

Element osłabiający: Drzewo

Korzystne kolory: niebieski, czarny, błękitny, biały

Korzystne formy: falista, okrągła

Niekorzystne symbole: kolor czerwony, kolory ziemi, kwadratowe formy

Talizmany: Fontana, akwarium, metalowe naczynie z wodą, metalowa podkowa, lustra, dzwonki wietrzne, żółw, ryby i obrazy je przedstawiające.




Mądrość, wiedza – Północny wschód

Główny element: Ziemia

Element podtrzymujący: Ogień

Element niszczący: Drzewo

Element osłabiający: Metal

Korzystne kolory: żółty, terakota, pomarańczowy, beżowy, piaskowy

Korzystne formy: kwadrat, trójkąt

Niekorzystne symbole: zielony, czarnym, niebieski kolory, prostokątne formy

Talizmany: Globus, książki, kryształy, dzwonki wietrzne, wąż, wazonik ze złotem (lub jego imitacja)





Rodzina, oparcie – Wschód

Główny element: Drzewo

Element podtrzymujący: Woda

Element niszczący: Metal

Element osłabiający: Ogień

Korzystne kolory: zielony, brązowy, czarny, niebieski, czerwony (w umiarkowanych ilościach)

Korzystne formy: prostokąt, cylinder, falista

Niekorzystne symbole: kominek, świece, prostokąty, nadmiar czerwonego koloru i metalowych przedmiotów

Talizmany: Żywe rośliny z liśćmi skierowanymi do góry, „drzewko rodzinne”, bambus, bambusowe patyki, obraz wody, rodzinne zdjęcia, smok.




Zdrowie i pomyślność – Centrum


Główny element: Ziemia

Element podtrzymujący: Ogień

Element niszczący: Drzewo

Element osłabiający: Metal

Korzystne kolory: żółty, terakota, pomarańczowy, beżowy, piaskowy

Korzystne formy: kwadrat, trójkąt

Niekorzystne symbole: zielony, czarnym, niebieski kolory, prostokątne formy

Talizmany: Globus, kominek, bambus, brzoskwinie, zabawne i humorystyczne rzeczy, stół z czerwonymi świecami, żółw, żuraw.

źródło - <!-- m --><a class="postlink" href="http://dobra-przestrzen.blogspot.com/2008/10/normal-0-21-false-false-false.html">http://dobra-przestrzen.blogspot.com/20 ... false.html</a><!-- m -->
Odpowiedz
#5

Libra, a dlaczego jedna siatka różni się od drugiej?
Znam tę pierwszą tylko i to umiejscowioną tak jak ta druga...
Odpowiedz
#6

ta druga na chłopski rozum jest zrobiona jak mama - Północ do góry Południe dół Wschód prawa Zachód lewa

tak mi się wydaje Kwiatek
Odpowiedz
#7

Pierwsza pokazuję sposób rozmieszczenia w pomieszczeniu [popatrzcie na dole są narysowane symbole otwartych drzwi] miejsca odpowiadające poszczególnym funcjom czy jak to nazwać, dziedzinom którym te miejsca odpowiadają, którym powinny być poświęcone. Druga, to optymalne rozmieszczenie pomieszczeń o różnym przeznaczeniu względem stron świata.
I tak np. bogactwo najlepiej się ma na poł. wsch. , a w pomieszczeniu należy poświęcić na nie , patrząc na pokój z drzwi wejściowych, lewy górny róg. Tam też umieszcza się np. żabę pieniężną, akwarium, garnek z pieniędzmi czy inne artefakty pomnażające kasę. Itd.
Odpowiedz
#8

No ale właśnie zawsze myślałam, że jak mam wejście od południa, to np. miłość mam w prawym górnym rogu, a bogactwo lewym górnym...
Więc ta druga nie pasuje mi....
Odpowiedz
#9

myślę, że to są jakby dwie wersje, a u mnie akurat strony świata wg drugiej, pokrywają się z rozmieszczeniem wg tej pierwszej.
Znam osobę, która skończyła dwuletnie studium o jakimś kierunku ezo. już nie pamiętam dokładnie jakim, uczyła się tam min. właśnie feng shui i stosowali właśnie zasady opisane w pierwszej siatce. Co ciekawe, moja córka mieszka nade mną, jednak wejsćie do pokuju ma z innej strony, a więc u niej kąt bogactwa wypada gdzie indziej niż u mnie. U mnie na poł. wsch. a u niej półn. wsch.Umieciła w tym kącie różne talizmany i wielki gar ze zbieranymi od lat drobnymi pieniędzmi, no i w niedługim czasie jej i zięcia, sytuacja finansowa znacznie się poprawiła. A u mnie - Bezradny . tak więc trudno powiedzieć jak jest na prawdę. Widać trza próbować Uśmiech Życzę w każdym razie powodzenia.
Odpowiedz
#10

Bardzo polecam tę stronę, zwłaszcza rozdziały "10 przykazań dla..."
http://integra.boo.pl/fengshui.html
Odpowiedz
#11

Trafić szóstkę w totka,znaleźć milion na ulicy,dostać spadek po bogatej ciotce… to tylko marzenia. W życiu trzeba coś zrobić, by złapać fortunę za nogi. Ale co???
Pięć sposobów na bogactwo
W osiągnięciu celu może pomóc feng shui,chińska sztuka aranżacji przestrzeni. Zdziwiona? Hongkong, miasto azjatyckiego biznesu, zostało
wybudowane właśnie według jej wskazówek i uchodzi za centrum światowej finansjery. Tylko jedna uwaga – feng shui nie uwodzi obietnicą
szybkiego zysku, lecz daje coś znacznie lepszego: uczy, że prawdziwe bogactwo polegana dobrym życiu, łapaniu okazji, otaczaniu się przyjaznymi ludźmi i umiejętnym korzystaniu z tych wszystkich dobrodziejstw. A że jest to sztuka dekorowania wnętrz, więc podpowiada, co należy wokół siebie zmienić i jakie dodatki zastosować, aby dostatek na stałe zagościł w twoim życiu.
Najpierw sprzątnij!
Mistrzowie feng shui niczym mantrę powtarzają zdanie: jeśli chcesz zmienić swoje życie, najpierw zrób porządek wokół siebie, czyli posprzątaj
mieszkanie bądź dom. Bałagan i brud nie przybliżają do obfitości. W rozgardiaszu nic się nie chce i niczego nie można znaleźć. A porządek w mieszkaniu oznacza także ład w życiu osobistym.
Patrz na rzekę.
Gdy już opanujesz bałagan, weź siatkę bagua (patrz rysunek) [ATTACHMENT NOT FOUND]
i przyłóż ją na plan swojego mieszkania. Strefa bogactwa znajduje się w lewym
górnym rogu. To ją według mistrzów feng shui należy wzmocnić, aby jej energia działała na twoją korzyść. Dobrze jest ustawić tam przedmioty związane z wodą, na przykład akwarium, bo woda powoduje przypływ gotówki. Można powiesić marynistyczny widoczek, najlepiej przedstawiający płynącą rzekę. Świetnym pomysłem jest obrazek ukazujący żaglówkę, a jeszcze lepszym jej model ustawiony na komodzie. Żaglówka to kwintesencja filozofii feng shui, którą tłumaczy się jako połączenie dwóch słów oznaczających wodę i wiatr.
W dawnych Chinach symbolizowała ona powodzenie w interesach.
Schowaj rybią łuskę.
W Azji najpopularniejszym amuletem bogactwa jest żaba trzymająca w pyszczku pieniążek. W Polsce szczęście przynosi łuska karpia z wigilijnej kolacji. Możesz też wybrać inny symbol, z którym kojarzy ci się fortuna. Ważne, aby trzymać go w dobrze oświetlonym i wysprzątanym miejscu. Żaba ustawiona na stercie papierzysk czy rybia łuska walająca się między długopisami nie mają żadnej mocy, są jedynie zbędnymi przedmiotami. Dobrze jest w strefie bogactwa dodać jakiś przedmiot w kolorze czerwonym, gdyż ta barwa, działa
pobudzająco i wzmacnia pozytywną energię.
Podlej drzewko szczęścia.
W strefie bogactwa postaw też drzewko szczęścia, bo zawsze pięknie się rozrasta i nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Warto włożyć je do ładnej, okrągłej i czerwonej doniczki. A gdy nie masz żywej rośliny, zastąp ją – równie popularną wersją – taką wykonaną z drucika i kolorowych kamieni. Najlepiej dostać ją w prezencieUśmiech
Szukaj przyjaźni.
Ale wszystkie pieniądze świata nie są wiele warte, gdy wokół ciebie nie ma życzliwych ludzi oraz nie robisz nic sensownego. Dlatego mistrzowie feng shui radzą, aby prócz strefy bogactwa wzmacniać dwie inne. Pierwsza to kariera, roztaczająca się po otwarciu drzwi wejściowych – bo zazwyczaj dzięki pracy dochodzimy do dużych pieniędzy. Druga to rejon pomocnych ludzi, usytuowany po prawej stronie od wejścia. Zapamiętaj: bogactwo nie polega wyłącznie na gromadzeniu pieniędzy. Dobra praca, w której czujesz się spełniona, oraz przyjaźni ludzie wokół ciebie też są ważni. I gdy umiesz to wykorzystać, to już jesteś bogaczem.
Ada Melek
Odpowiedz
#12

Teraz to już wiem czemu nie mam kasy w lewym rogu mieszkania mam pokój moich chłopców, tam nigdy nie ma porządku dłużej niż 5 minut Rotfl Idę im zanieść na parapet moje drzewko szczęścia Rotfl
Odpowiedz
#13

Bagua zastosowałam pierwszy raz jakieś parenaście lat temu ... ha... sprawdziło się; w ciągu tygodnia otrzymałam jakieś pieniądze naliczone w PKO i nawet sporo ich było...

zawsze < w miarę moich możliwości > ustawiam wszystko wedle porządku Feng Shui ... w rejonie bogactwa mam wiszącą fontannę z aniołami ... nawet teraz filtruje się woda Tak
coś w tym jest ...
Odpowiedz
#14

W strefie bogactwa może też stać kwiatek Anturium. Również można zrobić rytuał na bogactwo tzw. Kubeczek bogactwa.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=vdnrNvZJ2qc&feature=plcp">http://www.youtube.com/watch?v=vdnrNvZJ2qc&feature=plcp</a><!-- m -->
Odpowiedz
#15

Irving napisał(a):Teraz to już wiem czemu nie mam kasy w lewym rogu mieszkania mam pokój moich chłopców, tam nigdy nie ma porządku dłużej niż 5 minut Rotfl Idę im zanieść na parapet moje drzewko szczęścia Rotfl
Strefę bogactwa możesz zrobić w pokoju w którym Ty przebywasz, nie koniecznie musi być to pokój dzieci. Ale najważniejsze to mieć właśnie porządek. Uśmiech A ja intuicyjnie miałam położony w strefie bogactwa statek -pamiątkę. Nie powinno się też mieć kwiatków które mają liście opadające w dół czyli bluszczy itp. Można też oprócz drzewka szczęścia mieć anturium Uśmiech
Odpowiedz
#16

niech mi ktoś wyjaśni proszę:
co to znaczy lewy róg mieszkania? lewy patrząc od północy (czyli zachód) czy lewy patrząc od drzwi?
Odpowiedz
#17

Helge drzwi wejściowe znajdują się jakby na jednej z 3 części (tych na dole)
Odpowiedz
#18

Irving-gdzie Ty widzisz te drzwi???

no i pamietaj- nie graj w szachy z gołębiem
Odpowiedz
#19

dziękuję za podpowiedź. rzeczywiście przyjaciele są naszym największym kapitałem.
Odpowiedz
#20

Parę lat temu bardzo mocno interesowałam się feng shui oraz intensywnie zgłębiałam tę dziedzinę. Napisałam kiedyś na pewnym forum "artykuł" na ten temat i chciałabym się nim podzielić również tu (zamieściłam go też na moim blogu: <!-- m --><a class="postlink" href="http://ezoterycznie-blog.blogspot.com/2015/04/feng-shui.html">http://ezoterycznie-blog.blogspot.com/2 ... -shui.html</a><!-- m -->). Traktuje on o prawdziwym feng shui (dość pobieżnie, w sumie, ale zawsze coś). Bo to, o czym piszecie w tym wątku (siatka BaGua, itd.) to nie jest feng shui. A w każdym razie nie jest to prawdziwe feng shui. I wypada o tym wiedzieć.

"Prawdziwe Feng Shui nie polega na dzieleniu każdego domu, czy innego budynku zawsze w ten sam sposób na 9 części i "poobwieszaniu" go, jak choinkę różnymi remediami, niejednokrotnie nie mającymi nic wspólnego z tradycją chińską, a co dopiero z samym Feng Shui.
Feng Shui powstało na cmentarzach, potem Chińczycy zaczęli je stosować we wsiach i miasteczkach, aż doszło do wykorzystywania go, żeby polepszyć jakość życia konkretnego budynku. Notabene w tym aspekcie Feng Shui miało służyć domom jednorodzinnym, a nie blokom, czy wysokim wieżowcom. Chińczycy mawiali, że gdyby natura chciała, by człowiek żył wysoko, ponad ziemią, to dałaby mu skrzydła.
Pierwszą techniką Feng Shui była Szkoła Form Krajobrazowych. Polegała ona przede wszystkim na znalezieniu odpowiedniego miejsca na dom. Najlepszym miejscem było tzw. Łoże Smoka, czyli miejsce pośrodku czterech głównych form krajobrazowych: Czarnego Żółwia, Zielonego Smoka, Czerwonego Feniksa i Białego Tygrysa. Zgodnie z zaleceniami Feng Shui, dom powinien mieć przed sobą Feniksa, za sobą Żółwia, po prawej Tygrysa, a po lewej Smoka. Żółw jest najwyższą formą terenu, Feniks najniższą, Smok trochę niższą od Żółwia, a Tygrys trochę niższą od Smoka. Bardzo ważna w tej szkole była woda, tzw. wodne Feng Shui zajmowało się wybraniem odpowiedniego miejsca pod kątem umiejscowienia i kierunku przepływu rzek, które transportują qi, ona natomiast powstaje w górach. Dom nie generuje energii, tylko przyjmuje ją z otoczenia. Tak naprawdę ok. 80% całego klasycznego (tj. prawdziwego Feng Shui) to właśnie otoczenie domu, natomiast jego wnętrze, aranżacja to ok. 20%. Powracając jeszcze do wodnego Feng Shui, to prócz ogólnych założeń dotyczących wody (rzeki, jeziora, morza), bardzo ważnym elementem są mapki. Jest kilkaset mapek, z których każda przedstawia różne ułożenia wody w terenie, a wtedy, mając do dyspozycji takie mapki, naszym zadaniem jest tylko odnalezienie miejsca jak najbardziej zbliżonego wyglądem do przedstawionego na którejś z mapek. Takie mapki są najczęściej używane w wodnym Feng Shui, ale są one w ogóle w całym Feng Shui Form Krajobrazowych, wtedy przedstawiają ułożenie również gór oraz innych elementów krajobrazu, oczywiście naturalnych. W Feng Shui jest bardzo ważna zasada, mianowicie żeby żyć zgodnie z naturą. Prawdziwe Feng Shui to Feng Shui oparte na naturze, przyrodzie, oraz jej obserwacji.
Istnieje pewien "rodzaj" Feng Shui- Feng Shui symboliczne. Jest to niezwykle ciekawy rodzaj, bo polega na skojarzeniach i symbolice, a więc, dla przykładu, w Chinach nietoperz będzie oznaczał co innego, niż w Europie. Np. mamy gdzieś w pobliżu domu formę krajobrazu w kształcie nietoperza- dla Chińczyków nietoperz to symbol obfitości i bogactwa, więc będzie to dla nich bardzo korzystne. W Europie nietoperz nie cieszy się jednak tak pozytywną symboliką i oznacza raczej coś mrocznego, tajemniczego, niepokojącego.
Należy pamiętać, że dopiero gdy nie możemy nic zrobić z pomocą Szkoły Form Krajobrazowych, to wtedy możemy sięgnąć, np. po Szkołę Wędrującej Gwiazdy, ale nigdy nie wolno mieszać szkół. W danym przypadku stosujemy albo jedną szkołę, albo inną, nigdy nie mieszamy ich ze sobą."
Odpowiedz
#21

Bardzo ciekawy artykuł.
Akurat mój pokój w moim domu przypada na obszar sławy i reputacji a łazienka na miłość i związki.
wszystkie te dziedziny u mnie kuleją ;(
Macie jakies rady co moge zmienic aby je poprawić?
Postawic w łazience drzewko szczescia?
a w pokoju posprzatac?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości