Sen o ojcu i sniadaniu
#1

Dzięki Ruda, czekaliśmy na wspólne śniadanie, wszyscy mi bliscy - przecież mogę w swoim śnie jeść śniadanie z kim chcę Uśmiech Teraz uświadomiłem sobie, że nie było tam kielichów i nic nie piliśmy Bezradny
Odpowiedz
#2

Zib napisał(a):Karty są dostępne tutaj: <!-- m --><a class="postlink" href="https://picasaweb.google.com/112168561614862498412/ObDruidCraft?authkey=Gv1sRgCPf2yvH5uuS81QE">https://picasaweb.google.com/1121685616 ... vH5uuS81QE</a><!-- m -->
Dzięki Miriam, dzięki lila.
Dzięki Helge - a gdyby to zamknąć jednym zdaniem to co jest najważniejsze?

Podobno kiedy śni się zmarły rodzic to w przypadku ojca, zwykle pojawia się w trudnych momentach życia jako ochrona. Niesie jakieś wskazówki i dobre rady. W moim przypadku nic nie mówił, spał z błogością na twarzy - dlatego zapytałem tutaj.

Nie ma uniwersalnego klucza do naszych snów .
To nie jest wątek sen . Nie będę Ci, tez interpretować snu , ale opisze Ci symbole , które wystąpiły w Twoim snie. Z kart jakie wyciagnelismy dla Ciebie i z tych symboli , może będzie łatwiej zrozumieć co ten sen dla Ciebie oznacza. Uśmiech Mam nadzieje ,ze nie będziesz mi miał za złe, ze tak bez pozwolenia. Rotfl
Tak jak napisałeś zmarły ojciec , ale tez i matka , oznacza ochronę , ale to też ostrzeżenie.
Ojciec na płaszczyźnie podmiotowej konfrontuję nas z przeszłością oraz normami i zakazami , które w sposób świadomy , lub nieświadomy zostały nam przekazane przez rodziców. . Często sny tej treści odnoszą sie do problemów autorytetu , porządku siły przebicia i mogą wskazywać na nadmierne spętanie przez przyjęte postawy , czy zachowania . Stanowią zarazem zachętę do poszukiwania nowej , odpowiedzialnej dla nas drogi życiowej. W sensie archetypowym sen o ojcu sygnalizuje konieczność uporządkowania życia i nadania mu bardziej wyrazistej struktury.
Jesli chodzi o płaszczyznę przedmiotowa to sny o ojcu często pojawiają sie w przypadku realnych problemów dotyczących kwestii autorytetów.
Dlatego ojciec może symbolizować wszystkie osoby z którymi wiążą sie problemy podobne do tych , jakie mieliśmy w kontaktach z własnym ojcem . Sen tego typu należy zawsze wykorzystać jako okazje do zbliżenia sie do źrodeł tych problemów na płaszczyźnie realnej.Ważne jest przy tym , by uświadomić sobie ewentualne istnienie nieprzeżytych w nas ojcowskich aspektów osobowości , które tłumione sa przez konflikty związane z problematyka autorytetów. Uświadomienie takiego konfliktu wzmacnia osobowość.
Twarz pojawiająca się we śnie jednego z rodziców , może sygnalizować jak bardzo do niego staliśmy się podobni.
Co prawda nie jedliście śniadania , czekaliście na nie, ale to moze oznaczać , ze przed Tobą jakiś egzamin i boisz sie , że go nie zdasz.
Soczysta zieleń- kolor przyrody , bujnego życia , wegetacji , dostatku i spokoju . Oznacza nadzieje , odnowę, życie zdrowe oraz harmonie. Ma związek z czakramem serca, z siedliskiem miłości i wyższych uczuć .
Z drugiej strony w swoim negatywnym aspekcie zieleń to kolor pleśni, zgnilizny , rozkładu , śmierci,niedojrzałości i zazdrości. Symbolizuje , tez poczatek czegos nowego. Uśmiech
Odpowiedz
#3

To jakiś kawałek czegoś skądś przeniesiony, więc odniosę się tylko do tego śniadania.

Stół był pusty czy zastawiony? Jeżeli pusty to istnieje między bliskimi potrzeba większej, lepszej komunikacji. A jeżeli stół był zastawiony - to w zależności od tego, co tam stało - taki jest stopień zażyłości. Jeżeli brakowało picia, to pewnie wskazuje na potrzeby emocjonalne...
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości