Daty w znakach Ryby Wodnik
#1

Hej, witam Wszystkich ciepło.
nie mam pewności co do słuszności umieszczania tego postu w tym dziale, jeśli coś nie tak, proszę Moderatorów o przeniesienie.
Już dłuższy czas zastanawiam się nad pewną kwestią, tak naprawdę to liczę na osoby "siedzące" w Astrologii dłuższy czas, może będą coś więcej wiedzieć na temat "zmiany" daty w znaku Wodnika i Ryb. Otóż, mam strasznie stary sennik połączony z opisem znaków zodiaku, fajny naprawdę pamiętam jak mając kilkanaście lat (kilkanascie lat temu posługiwałam się z Mamą mą tąże literaturą. Wówczas Ryby zaczynały się od 21 lutego. 20 luty był jeszcze Wodnikiem, zupełnie inne cechy, zupełnie inna osobowość, z którą jak przyznam bardziej się utożsamiałam. Później czytywałam również inne literatury, które wyznaczały takie daty, choć już zaczynały się róźne niejasności, bowiem czasem zaczęto Ryby otaczać ramą czasu - od 20 lutego.
Takie to dziwne było, pamiętam, że zwracałam na to uwagę sięgając po horoskopy, raz Wodnik, raz Rybka.
Nie wiem czy ma to związek z jakimiś istotnymi zmianami, czy może po prostu błędy w latach 90 nie do końca informacje były stabilne.. Sama nie wiem. Na dzisiejszy dzień Ryby zawsze zaczynają się 20 lutego...
Może jestem w jakimś błędzie.
Bardzo żałuję, że nie mam tego sennika, byłby niejako potwierdzeniem na moje rozważania, nie jestem w stanie podać na dzień dzisiejszy autora i tytułu. Jest on jednak gdzieś na strychu w domu Mamy, w prawdzie bez kilku pierwszych stron, ma ze 20 lat chyba i był bardzo intensywnie użytkowany. Postaram się jednak podać źródło, jeśli tylko uda mi się do niego dokopać. Poza tym, jak pisałam wcześniej, pamiętam, że na tamte lata motyw Wodnik / Ryby przewijał się w moim życiu dość wyraźnie. Czy jest jakiś powód? Zmian "na niebie" ? Uśmiech
Nie jestem znawczynią, moja wiedza na ten temat jest bardzo ograniczona stąd też pytam Osoby bardziej doświadczone
Dziękuję bardzo za informacje
Odpowiedz
#2

Ja mam podobny problem. Przez pół życia myślałam, że jestem Skorpionem, potem, że Strzelcem i nigdy dokładnie nie mogłam tego stwierdzić, bo raz czytałam, że Skorpion jest do 22-go listopada, a raz, że do 21-go.
W końcu znalazłam dokładne wyliczenia i wszystko się wyjaśniło:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://astrolog.pl/jaki-jest-twoj-znak-zodiaku/">http://astrolog.pl/jaki-jest-twoj-znak-zodiaku/</a><!-- m -->
Odpowiedz
#3

Diękuję Żubróweczko!
już wszystko wyjaśnione. Widzę, że nie tylko ja się z tym błędem spotkałam Buźki
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości