Rozpacz
#8

Jesteś mądry facet. Zaimponowałeś mi. Czasy w których żyjemy samotność ( w rodzinie również)zagubienie, problemy różniste, ale również u niektórych "zblazowanie" skłaniają do poszukiwania i zwrócenia się w kierunku tzw duchowości. Kiedyś taką role spełniała religia i nie mówię tutaj jedynie o chrześcijaństwie, a teraz takie modne New Age. Często bywa to toksyczna duchowość, która pierze nasze mozgi. Z czasem może prowadzić do ogromnych problemów emocjonalnych, psychicznych i duchowych. Kiedyś na zajęciach spytałam jak to sie dzieje, ze prawie każda osoba, która zajmuje się "duchowością" z czasem zaczyna mieć problem ze sobą, w rodzinie. Ma złe relacje z ludźmi. Liczne formalne i nie formalne związki. Osoba, której zadałam pytanie (znana, po 4 związkach) powiedziała, ze to właśnie nasza samoświadomość, poszukiwanie i rozwój duchowy sprawia, ze tak się dzieje. Dochodzimy do wniosku, ze to My jesteśmy najważniejsi i tylko nasze szczęście się liczy. Żyjmy tu i teraz. Zapomnijmy o przeszłości, przyszłość, tez się nie liczy. Dla mnie to jest zwykły jakże wygodny bełkot , a gdzie odpowiedzialność za drugiego człowieka, gdzie tak niemodna dzisiaj moralność, honor. Nie wiem ile masz lat, ale jesteś szczęściarzem , bo masz rodzinę. Masz dziecko i jeśli tylko zechcesz, spójrz w zachwycie w jego oczy, to uwierz mi mimo trudów dnia dostrzeżesz w nich odblask nieba, a więc świata, w którym króluje Duch. Smutne jest to, ze w dobie konsumpcji utraciliśmy zdolność obcowaniem z Bogiem ( mówię również o sobie), który mocą swego "Ducha" przenikał cały świat duchowy, a zwróciliśmy się to tzw, duchowości, gdzie po wielkiej euforii spadamy często z hukiem na ziemie, poobijani, jeszcze bardziej samotni i zagubieni. Zycze Ci z całego serca , bys wyszedł na prostą. Czerp radość z bycia z własna rodzina i kiedy będzie wydawało Ci się, ze życie Cie przerosło, to bądź z nimi. Nie bądź tchórzem co takie modne ostatnio jest u mężczyzn i nie uciekaj bądź odpowiedzialny za drugiego człowieka. Tak postępuję prawdziwy mężczyzna, czego Ci serdecznie życzę.Kwiatek Buziak Buźki
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości