OSHO ZEN Tarot - rozmowy...
#95

Lilu, wklejam linka do tej karty, tu jest ilustracja, opis i komentarz - http://psychotropedia.info/wiki/Osho_Zen...5%9B%C4%87

Myślę, że sporo o karcie można powiedzieć sugerując się jej nazwą, ale ilustracją ma się rozumieć też.


Znalazłam wartościowy tekst napisany kiedyś przez Ziba i pozwoliłam go sobie tu zacytować:

Zib napisał(a):…według mnie nie ma w żadnej talii zupełnie złych kart. Każda z nich składa się z dwóch przeciwieństw i bywa, że jedno z nich według naszych ludzkich standartów jest negatywne. Nie zostało to jednak stworzone na naszą udrękę. Jest to bardzo potrzebne nawet jeśli zostanie tylko poziomem odniesienia dla oceny pozytywnej energii karty. Przecież bardzo potrzebujemy ostrzeżeń by upewnić się, że w dobrą stronę idziemy. Kiedy przychodzi do ciebie tak karta to jak każda inna nie pojawia się przez przypadek tylko jest wiadomością - a więc istniej powód dla którego przyszła.
Może mętnie to tłumaczę ale ja wartość każdej karty tak widzę jak półkolisty licznik ze strzałką. Na prawo jest pozytywnie, na lewo jest negatywnie - i mnie nie potrzebne tu odwrócone karty. Kiedy strzałka stoi na środku to jest (tu była nazwa karty). Pojęcie negatywności jest tu względne bo może oznaczać brak czegoś.

I tu mam pytanie do Ziba (i do innych również). Jak opiszesz kartę 8 Tęcz (Zwyczajność) według odchylającej się strzałki na skali licznika?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości