Jak zrozumieć Małe Arkana?
#11

Dziękuję wam bardzo, fakt jestem niecierpliwa Uśmiech

Eremit napisał(a):Zatem nie zważaj na książkowe znaczenia kart Małych Arkanów i czytaj je intuicyjnie. Rotfl

I tu właśnie ten ból, bo niektóre definicje książkowe nie są adekwatne do tego co czuję patrząc na Tarota, zastanawiam się czasem czy nie powinnam miast skupiać się na definicjach, zachować ogólne znaczenie, a kierować się raczej intuicją.
Zrobiłam raz eksperyment, postawiłam znajomej karty, pierwszy odczyt była typowo książkowy, a drugi jak to się mawia, "widzę, czuję i przekazuję".
Pierwszy był taki "sztuczny", wiele rzeczy nie trzymało się problemu, drugi choć prostacki w przekazie odzwierciedlał w większości sytuację Uśmiech

Zib napisał(a):Dodam jeszcze, że karta ta daje ci do zrozumienia, że sprawa o którą pytasz jest w dobrych rękach. Jednocześnie sugeruje abyś się nie spieszyła, nie ponaglała spraw gdyż biegną one swoim torem, tak jak powinny biegnąć. Dostałaś wyzwanie aby udać się głębiej - patrzeć poza tym co oczywste, co na powierzchni sytuacji - sięgać do tego co jest schowane i zasłonięte.

Dlatego postanowiłam uzbroić się w cierpliwość i raczej po swojemu patrzeć na karty, a opisy z książek traktować jak ogólny zarys, tylko pomocny w interpretacji.

Jeszcze raz dziękuję, wiele mi to wyjaśniło i pokazało właściwą drogę do poznania Tarota, jak i, a może przede wszystkim sposób na "mariaż" z nimi Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości