Jak w praktyce zachowuje się III Cesarzowa?
#60

Eremit napisał(a):O przepraszam, nie zauważyłem Zawstydzony kiedy zmieniłeś zdanie

W miedzyczasie Uśmiech

Cytat:Tak było! Przez długie wieki Ok Zreszta nadal sie gra w tronfi (chyba we Wloszech)

No wiec tak:
- po pierwsze, odebrales sobie prawo uzywania sekwencji w Tarocie jako argumentu, w momencie kiedy stwierdziles, ze nie znamy oryginalnej kolejnosci Uśmiech
- po drugie, skoro kazda kolejna karta jest 'wyzsza', to tylko dlatego, ze buduje na fundamencie nizszej i bez wszystkich szczebli ponizej, polecailaby na leb i na szyje. Tak wiec, Cesarz moze sobie miec wyzsza wartosc, ale zawdziecza ja Cesarzowej Oczko (Nie wiem nawet, jak sie w to wkrecilem, nawet do konca tak nie uwazam, uzywam juz teraz w tym momencie tylko argumentow, zeby zbic twoje Oczko )
- po trzecie, jestem ostatnim czlowiekiem, ktory zaprzeczalby argumentowi, ze gra w tarot(k)a ma dluzsza tradycje, niz dywinacja z jego uzyciem. Uwazam jednak, ze uzywanie zasad gry do interpretacji symboliki kart, to czyste szalenstwo. To tak, jakbys chcial powiedziec, ze 9 bulaw jest lepsza w znaczeniu karta niz 4 bulaw, bo dziewiatki bija czworki. Albo jakbys stawial komus rozklad i powiedzial: 'kurcze, masz w sumie fajne karty, ale Diabel ma tu najwyzszy nominal i bije wszystkie pozostale atuty, wiec twoja reka przegrywa, dawaj kase na stol i do nastepnej sesji'.
- i po czwarte, skoro uzywasz gry w taroka jako argumentu, to moze troche o punktacji. W taroku najwyzsza wartosc maja 3 karty: pagat (Magik), mond (Swiat) i skiz (Glupiec) – kazda z nich ma 5 punktow. Wszystkie pozostale maja po 1 punkcie. Tak wiec niepotrzebnie sie w ogole powyzej rozpisywalem Oczko

Cytat:Własnie Język to nie był Mag, ale Magik (cwaniaczek, kuglarz itp.) Zanim został Magiem był iluzjonistą, czyli taką świnią co wszystkich w konia robi Dokucza
Z Magiem / Magikiem to w ogole inna historia i caly artykul mozna napisac o tym co bylo wczesniej, co pozniej, a co w ogole na samym poczatku. Zreszta jest to wspanialy przyklad karty, ktora pomimo faktu, ze zmieniala swa nazwe i element graficzne w przeciagu wiekow, caly czas opierala sie na tym samym archetypie (Hermesie).

Pozdrawiam
Aur Ganuz
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości