Initiatory Golden Down - dyskusja
#1

Witam wszystkich zwolenników Hermetycznego Zakon Złotego Brzasku i ich  Initiatory Tarot. Talia ta jest w czołówce naszej ankiety na najciekawszą i wartą głębszego poznania. Zapraszam chętnych do dzielenia się swoimi przemyśleniami na temat każdej karty.
Ten wątek zostanie przyklejony, zawsze na górze listy, więc wszelkie ogólne uwagi proszę zamieszczać tutaj.

Na każdą kartę otwieramy nowy wątek używając w tytule "Initiatory Golden Down - " + nazwa karty.

Niewiele wykorzystałem dotąd w swojej pracy z tarotem wcześniejszych talii Golden Dawn, ale w przypadku Initiatory coś naprawdę w nim lubię. Niby to ten sam ezoteryczny system Zakonu Złotego Brzasku, ale karty, a zwłaszcza ludzie na nich przedstawieni mają jakieś znacznie silniejsze emocjonalne przyciąganie niż postacie widziane na przykład w talii Golden Dawn Magical. Mnóstwo tu zdecydowanych wyrazów twarzy. Karty dworskie są fantastyczne i silne. Podoba mi się fakt, że kąty punktów widzenia stosowne są na interesujące sposoby. Istnieje cała masa obrazów, symboli i kolorów na każdej karcie co powoduje, że każdy będzia tu miał coś dla siebie. Z jednej strony wzbudzi to wątpliwości, przysporzy trochę pracy, aby uchwycić przesłanie karty, ale jednak większość z was chyba jak ja czuje od początku, że karty jakby znajome.

Talia zawiera podwójne karty Moc i Sprawiedliwość, użytkownik może więc dopasować ją do swoich preferencji. Ja mam tylko talię kart wydaną przez LoScarabeo Torino we Włoszech wraz z MBK - małą białą książeczką. Jest ona w kilku językach z których najbardziej dla mnie zrozumiały jest angielski. Możemy zacząć od tego co sugeruje wydawca w sprawie interpretacji. Jeśli ktoś z was ma dostęp do innych materiałów to proszę dać znać.

Proszę abyście podzielili się tutaj swoimi myślami na temat wewnętrznych zasad i metod tej grupy. Czy chcecie zacząć od ustelenia planu, kolejności...? Proponuję by może rozpoczynać nową kartę, gdy ktoś czuje, że ma coś o niej do powiedzenia, ma natchnienie, chęć itp. Myślę, że czekanie przez pewien ustalony okres czasu zanim zaczniemy wypowiedzi na temat nowej karty może spowodować pewne ostudzenie zapału grupy badawczej.

Miłej zabawy!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości