Medytacje z Tarotem
#43

slawek_88 napisał(a):Przestań ;D wyraziłeś tylko swoje zdanie, które rozumiem hehehhee... :obscene-drinkingcheers: tak łatwo to ja się nie obrażam.

Cieszy mnie to, dzięki!

Cytat:Masz racje w tym co piszesz, wiele osób, zresztą jak zauważyłeś również kościół trzyma nas w takich kajdanach zbudowanych ze strachu izolując od świata i powstrzymując przed swobodnym myśleniem a tym samym zabierając nam paradoksalnie wolną wolę, lub przynajmniej ją ograniczając... Myśli

Taaaak... i nie w sumie. Nie jestem do końca zwolennikiem zwalania wszystkiego na kościół. Bo to my pozwalamy na to, żeby strach nami rządził. Z mojego punktu widzenia nie ma dużej różnicy, czy słuchamy się we wszystkim bez namysłu księdza, czy najeżdżamy na KK oskarżając ich za to, co nam robią, bo i w jednym i w drugim przypadku przenosimy odpowiedzialność na osobę trzecią zamiast wziąć ją samemu. Ale to temat na zupełnie inną dyskusję.

Cytat:warto jednakowoż moim zdaniem znać dwie strony medalu.

No i tu się nasze zdanie trochę różni. O ile zgadzam się całkowicie z Tobą, że zbyt wiele ludzi lata w ezo-obłokach a nie potrafi chodzić po chodniku i faktycznie są osoby, i którym przydałoby się bardziej porobić na polu przez parę tygodni zamiast medytować, to nie uważam, żeby medytacja sama w sobie niosła jakieś zagrożenie. Owszem, są ludzie, którzy się medytacją zajmować nie powinni, ale ci sami ludzie nie powinni się zajmować tarotem, runami, astrologią ani nawet zapalaniem świeczek (zwłaszcza zapalaniem świeczek!).
Moim zdaniem, dużo niebezpieczniejsze od medytacji jest czasem obserwowane podejście do kart tarota niektórych osób, które nadają im status odrębnego bytu i uważają, żeby karty się nie obraziły i muszą oczyszczać je z negatywnych energii. Ale to też dyskusja na inny temat.

Wracając do samej medytacji, myślę, że jest tu podobnie do latania samolotem. Więcej ludzi uczestniczy w wypadkach samochodowych niż lotniczych i ryzyko ponoszone podczas lotu jest minimalne, a mimo to ludzie nadal boją się latać. Różnica jest taka, że latanie dla ludzi jest czymś nie-naturalnym; medytacja nie.

Cytat:pozdro

nara Oczko

Pozdrawiam
Aur Ganuz
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości