Mapa marzeń... robimy swoją mapę marzeń
#45

ja dziś też popatrzę na swoją mapę. zrobiłam ją w zeszłym roku, ale ponieważ nadal są te same marzenia, dlatego czasem na nią zerkam, zwłaszcza gdy księżyc podąża do pełni.
Odpowiedz
#46

Ja mogę smiało napisać, iż moje marzenia zapisane na mapie heh zaczynają się aktywizować Uśmiech Tak to sie mówi?
Odpowiedz
#47

A to ciekawe Muszę sobie taką zrobić. Co prawda tarocista Szandor powiedział, że dom to za ponad 2 lata mieć będę, ale mapkę zrobić można hi hi Rotfl Hura Tak
Odpowiedz
#48

Ostatnio w moje ręce trafiła książka "The Soulmate Secret" Arielle Ford. W niej autorka osobom poszukującym swoich bratnich dusz/drugich połówek proponuje stworzenie czegoś na wzór mapy marzeń ale w całości poświęconej związkom. Doradza m. in. stworzenie listy cech charakteru osoby, z którą chcielibyśmy być, wklejenie obrazków np z czynności które chcielibyśmy robić wspólnie, jeśli marzy nam się ślub to i zdjęcie młodej pary, jak dzieci to i dzieci etc...
Odpowiedz
#49

Kiki-Zmora napisał(a):Ostatnio w moje ręce trafiła książka "The Soulmate Secret" Arielle Ford. W niej autorka osobom poszukującym swoich bratnich dusz/drugich połówek proponuje stworzenie czegoś na wzór mapy marzeń ale w całości poświęconej związkom. Doradza m. in. stworzenie listy cech charakteru osoby, z którą chcielibyśmy być, wklejenie obrazków np z czynności które chcielibyśmy robić wspólnie, jeśli marzy nam się ślub to i zdjęcie młodej pary, jak dzieci to i dzieci etc...

A jeśli mamy już tą wyjątkową osobę, a nie mamy dla siebie czasu? No i pieniędzy, że by zrealizować swoje plany to można też taką mapkę zrobić? Mi się marzy przejść z moim mężem całą Polskę, ale to jak dzieci dorosną, ehhhhhhhh
Odpowiedz
#50

Wiesz, myślę, że albo można zrobić 1 mapę marzeń taką ogólną albo po mapie na każdą sprawę: np mapa na to co chcesz zobaczyć z mężem, etc...
Tworząc mapę można zastosować się też do porad feng shui i w odpowiednim obszarze wklejać obrazki związane z daną dziedziną
Odpowiedz
#51

Super podpowiedz Kiki-zmora, ja sie juz do swojej mapki zabieram od miesiecy.... Myśli
Odpowiedz
#52

Uśmiech ja robiłam na podstawie takiego schematu http://czary.pl/magia/magia-prakt-mapa-marzen-2012.php
a teraz czekam na spełnienie marzeń
Odpowiedz
#53

[quote="Kiki-Zmora"]Wiesz, myślę, że albo można zrobić 1 mapę marzeń taką ogólną albo po mapie na każdą sprawę: np mapa na to co chcesz zobaczyć z mężem, etc...
Tworząc mapę można zastosować się też do porad feng shui i w odpowiednim obszarze wklejać obrazki związane z daną dziedziną


Kiki dzięki na pewno się przyda Buźki
Odpowiedz
#54

To już dziś hi hi Do której godziny muszę się wyrobić z mapą?
Odpowiedz
#55

KatiJo napisał(a):Tak - bo się nie spełni.
Maire - z tego, co dziewczyny na ezo pisały - to trzeba było zacząć wczoraj po 15.38 i skończyć w ciągu 48 godzin, czyli do jutra do 15.38.
Nie jestem pewna czy można zacząć dziś, ale cóż szkodzi - próbuj Uśmiech

już znalazłam Mam 48 godzin uffffffffff Dzięki KatiJo
Odpowiedz
#56

to trzeba kończyć mapę Rotfl
Odpowiedz
#57

A ja zrobię swoją -> 13 grudnia o godz. 09:42 w znaku Strzelca tak w sam raz, na kilka dni przed moimi urodzinami Uśmiech
Odpowiedz
#58

ja mam swoją mapę. często na nią zerkam i się uśmiecham do swoich marzeń.
Odpowiedz
#59

ja również przymierzam się do mapy marzeń ,
mam nadzieję, że nie przegapię terminu - bo tak już zwlekam dobrych kilka lat Rotfl
Odpowiedz
#60

Kiedy lepiej wykonać mapę- dzisiejszej pełni czy dopiero za miesiąc w nowym roku?
Odpowiedz
#61

już się dowiedziałam co i jak Uśmiech

a więc przypominam wszystkim, którzy chcieliby zacząć nowy rok z mapą marzeń, że najpomyślniejszym podobno dniem na jej wykonanie jest w tym roku

11 stycznia, piątek
od godziny 20:45


wtedy księżyc jest w nowiu po raz pierwszy w tym roku astronomicznym, w znaku koziorożca.
to już za tydzień!
Odpowiedz
#62

wtedy jest też niestety pusty kurs księżyca... ale chyba na mapę marzeń on działa pozytywnie? Bo to coś w stylu medytacji... gorzej z rytuałem obfitości na nowy rok... no ale cóż, co za dużo to nie zdrowi heheheheh
Ja zrobię chyba taką pisaną na kole astrologicznym. Ostatnio słuchałem takiego znawcę feng shui który mówił o tej siatce co jest wyżej i mówił że to wymysł zachodu i jest niby nieużyteczny, jedyny wg niego słuszny to wg kierunków świata - tradycyjny...
Odpowiedz
#63

mam nadzieję, że działalności artystycznej ani samej mapie to ten kurs nie przeszkadza :>

można też poczekać na pełnię - 27 stycznia od 5:40 - w styczniu nosi ona nazwę Księżyca Wilka Uśmiech dobra na rytuały ochronne, oczyszczające i zwiększające naszą osobistą siłę. księżyc w znaku lwa.
Odpowiedz
#64

nie wiedziałam, że dzień moich urodzin, 11 stycznia, to taki szczęśliwy dzień. a zaraz po imieniach (26.01) zaczyna się pełnia. cudownie.
Odpowiedz
#65

samospełniająca się przepowiednia, myśl jest energią.
Osobiście sprawdzone, działa Oczko są specjalne kody na ustawienia na kartce, wpływ księżyca,
jeżeli ktoś coś więcej wie z własnego doświadczenia lub może TU zbiór info ?
od siebie dodam, iż pierwszy samospełniająca się przepowiednia, gdy o czymś intensywnie myślałam, spełniała się zawsze.
Dotyczy to jednak NAS...dodatkowi ludzie są jakby darem z NIEBA na naszej mapie marzeń.
Co do obrazów, kiedyś szukając czegoś znalazłam pewien obraz, który przez rok był moim tłem na komputerze.
Po roku właśnie w tym miejscu się znalazłam...
Wtedy wiedziałam, że należy połączyć emocje (samospełniająca się przepowiednia) jak i obraz, i mapa marzeń gotowa Uśmiech
Odpowiedz
#66

Najlepszym energetycznie czasem, jest nów. Wypada on:

   10 stycznia
   08 lutego
   09 marca
   07 kwietnia
   06 maja
   05 czerwca
   04 lipca
   02 sierpnia
   01 września
   01 października
   29 listopada
   29 grudnia

Dlaczego nów?

Ponieważ energia księżyca w nowiu wspiera nowe przedsięwzięcia.
Wszystkie rytuały na przyciągnięcie lub powiększenie czegoś, wykonuje się kiedy księżyca przybywa, czyli dokładnie tak jak ma przybywać tego czego pragniesz np. miłości, bogactwa, zdrowia, itp.

   To na czym się skupiasz, jest zasilane twoją energią

Tworząc własną Mapę Marzeń, pokazujesz podświadomości kierunek jaki ma obrać twoje życie.
Każdy świadomy twórca, powinien stworzyć własną mapę.Wykonanie jej, jest wręcz MAGICZNYM RYTUAŁEM. Gdy zabierzesz się do stworzenia swojej Mapy Marzeń, skoncentrujesz się WYŁĄCZNIE na tym czego pragniesz i dzięki temu stworzysz coś co silnie oddziałuje na twoją podświadomość.
http://prawo-przyciagania.maszke.pl/mapa...zenia-now/

Mapę marzeń buduję na planie siatki Feng Shui. Przygotowuję karton w kształcie kwadratu i dzielę go na 9 pól. Kwadrat jest idealnym kształtem i zapewnia równy podział energii na wszystkie obszary naszego życia. Widziałam gdzieś w internecie wzór mapy marzeń budowanej na bazie rombu. Moim zdaniem jest to absolutnie niedopuszczalne! Romb – jako przewrócony kwadrat – przedstawia rozbity dom, rozpad związku lub kłopoty rodzinne i dom postawiony na głowie. Jeśli chcemy wykorzystać symbolikę do pracy z podświadomością, warto przyswoić sobie znaczenie symboli zanim zaczniemy ich na oślep używać. Brak odpowiedniej wiedzy może przynieść nam więcej szkody niż pożytku.



Wersja DRUGA

Wersję tę wymyśliłam sama, nie wiem więc czy zadziała tak samo, jak opcja klasyczna. Niemniej wychodzę z założenia, że energia podąża za myślą, powinno więc być dobrze. Zainspirowała mnie moja ukochana astrologia i ćwiczenia, które razem z przyjaciółką robimy na zajęciach z Mapami Emocji. Podłożem do wykonania techniki byłaby astrologiczna mandala. Wycinamy z kartonu koło i dzielimy na 12 równych części zgodnie z astrologicznymi sektorami nazywanymi domami. Uproszczone znaczenie domów, które możemy wykorzystać w tworzeniu Mapy Marzeń jest następujące:

I dom – ja (podobnie jak CENTRUM w wersji Feng Shui)

II dom – bogactwo

III dom – nauka

IV dom – rodzice, dom, tradycja

V dom  – dzieci, twórczość

VI dom – zdrowie

VII dom – związki

VIII dom  – seks, władza

IX dom – podróże, studia

X dom – kariera zawodowa

XI dom – przyjaciele, marzenia

XII dom – rozwój duchowy



Forma plastyczna  jest dowolna. Można malować, rysować, wyklejać papierem kolorowym lub muszelkami, a nawet kamieniami półszlachetnymi. Uważam, ze można wykonać Mapę Marzeń w programie graficznym komputerowo, a następnie wydrukować. Każdy może wybrać sobie taka technikę, która jest mu najbliższa i najłatwiejsza. Liczy sie skupienie, wiara w działanie metody oraz włożona energia – czas i wysiłek. Na pewno ważne też, aby sie przy tym dobrze bawić, ponieważ lekkość i radość przyciągają spełnienie naszych planów. Podświadomość jest jak małe dziecko i o wiele lepiej daje sie zakodować, kiedy wybieramy metodę będącą dobrą zabawą.

Ja stosuję swoja ulubioną technikę kolażu, którą od lat wykonuję różne ilustracje i karty. Wybieram z kolorowych czasopism najpiękniejsze zdjęcia, które kojarzą mi się z miłością, szczęściem, zabawą, podróżami, bogactwem. Wyklejam mapę tworząc wizje i obrazy, zgodnie z odpowiednimi polami. Dobieram symbole, które najlepiej do mnie przemawiają i które najbardziej mi się podobają.

To ważne – podobnie jak przy pracy z afirmacją: kiedy tworzysz swoja Mapę Marzeń, wybieraj te zdjęcia czy rysunki, które działają na Ciebie pozytywnie, wywołują na twojej twarzy uśmiech, powodują, że zaczynasz marzyć i planować (np. wakacyjny wyjazd). To nie dzieło sztuki, nie musisz wstawiać kontrastów, wprowadzać cienia. Mapa Marzeń może i powinna być przesłodzona i rozświetlona.

Obrazy maja sie podobać przede wszystkim Tobie, a nie komuś innemu, ponieważ tworzysz plan własnego życia. Komuś mogą sie podobać palmy i ciepłe morza, a ty wolisz niedostępne górskie szczyty i najlepiej odpoczywasz uprawiając zimowe sporty. Wklejasz wówczas obrazy gór w zimie, a nie widoczki rodem z Polinezji.

Zwracaj uwagę na szczegóły symboliki. Jeśli w obszarze związków chcesz wkleić zdjęcie przytulonej pary, zwróć uwagę na to, czy oboje na tym zdjęciu patrzą na siebie, czy sie uśmiechają do siebie. Czasem ludzie pozornie sie obejmują, ale ich oczy, wyraz twarzy pokazują, ze sa sobie całkiem obcy i myślą o... kimś lub o czymś... zupełnie innym. Widziałam zdjęcia przytulonej do mężczyzny kobiety, która miała, bardzo smutne oczy. Całe zdjęcie emanowało rozpaczą zamiast miłości. Unikaj takich zdjęć. Unikaj ostrych kształtów, rombów, zębów, haków i wszelkiego rodzaju broni. Wszystkie zdjęcia i wszystkie formy powinny emanować dobrą energią, czyli mieć pozytywna wymowę.



Co można namalować lub wklejać w poszczególne pola, wypisuję poniżej. Oczywiście to tylko przykłady, możliwości jest dużo więcej.
Bogactwo – pieniądze, banknoty, biżuteria, samochód, dom, nowy komputer, komórka, inne przedmioty, które chcemy kupić, złota rybka

Sława – górskie szczyty, strzeliste wieże (np. Wieża Eiffla w Paryżu), trofea, nagrody, puchary, dyplomy, dzieła sztuki, elementy sakralne – figurka Buddy, obrazek świętego.

Związki – zdjęcia zakochanych par, dwa serduszka, dwa delfiny, dwa gołębie, dwa łabędzie, kwiaty (najlepiej róże lub peonie), obrączki, kamienie szlachetne

Dzieci – zdjęcia dzieci koniecznie uśmiechniętych, najlepiej razem z rodzicami, zdjęcia przedstawiające rozrywkę i zabawę oraz twórczość, przedmioty reprezentujące nasze hobby

Przyjaciele – zdjęcia konkretnych przyjaznych nam osób, Anioły, zwierzęta domowe, egzotyczne widoki miejsc, które chcemy odwiedzić, mapy, globusy.

Droga – droga: jasna, prosta, wyraźna, równa, wygodna; woda, fontanna, kwiaty, klucz, statek, dyplomy, puchary

Rozwój – książki, komputer, dyplomy, podobizny nauczycieli duchowych (np. Dalaj Lama), symbole wiedzy duchowej (kwiat lotosu, kundalini), zdjęcia gór, lis lub sowa – symbol mądrości.

Rodzice – zdjęcia rodziców, kominek z płonącym ogniem, choinka, drzewo, kolumny, kwiat, obraz, zdjęcie wody, herb rodowy.

Centrum – swoje zdjęcie z najlepszych czasów, zdjęcie modelki (aktorki), do której chcemy być podobni, wszystko, co kojarzy nam się ze zdrowiem, witalnością.



Mapę marzeń można wykonać w dowolnym momencie, kiedy czujemy, że mamy na to ochotę. Aby wzmocnić jej działanie, można wykorzystać pewne szczególne dni, np. początek roku kalendarzowego, początek roku astrologicznego (przesilenie wiosenne) lub swoje urodziny.

I tutaj ważna uwaga: ludzie myślą na ogół, ze pełnia księżyca najsilniej obdarza nas mocą. Otóż mistrzowie duchowi twierdzą, że nów jest równie silny. Co ważniejsze: to nów wspiera wszelkie formy wzrostu, korzystnie wpływa na inicjowanie nowych projektów. A zatem wzmacnia przedsięwzięcia gospodarcze, związki, twórcze pomysły. Jest więc odpowiednim okresem dla życzeń, które rozpoczynają nowe sytuacje w naszym życiu.
Mapę należy wykonać w przeciągu 48 godzin od momentu wejścia księżyca w nów. Jest to ważne, aby nie malować (wyklejać) jej w nieskończoność. Powinno to być energiczne twórcze działanie, które uruchamia magię podświadomości. Ja zazwyczaj wykonuję ja szybko i za jednym podejściem – taka zabawa trwa około 2-3 godzin. Rozciąganie w czasie, przerywanie pracy na kilka dni, odkładanie na później nie przynosi spodziewanych efektów. Mapa Marzeń działa jak zaklęcie lub rytuał, a przecież nikt nie rzuca zaklęć na raty...

autor :
http://prosperita.edu.pl/mapa.html

pozdrawiam serdecznie  Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości