Rozkład dzienny - dyskusja
#23

Cytat:Mema Wieża nie musi być od razu czymś, co wprowadzi wielki zamęt w nasze życie, ale może informować o np. zepsuciu się jakiejś rzeczy, której często używamy. :?:

Własnie tak!
Pamiętacie mojego Wisielca (tarotnet) jako kartę dzienną?
Pomyślałam wtedy "nuda, w stanie zawieszenia nic ciekawego się nie będzie działo" :roll:
No i intuicja mnie zawiodła na całej linii, bo karta mówiła o zawieszeniu, ale na pasach bezpieczeństwa i zatrzymaniu w drodze do domu, bo dachowałam jadąc samochodem w samym centrum miasta!!! Lol Lol Lol
Odpowiedz
#24

Oto jak wpadłam na kolczyki Gosi w "rozkład na 3 karty" Oczko

Cytat:Iwona Rycerz buław 7 kielichów 3 mieczy
Żbik Cesarz 5 monet As monet
Natka 9 buław Umiarkowanie Gwiazda
Miriam Rycerz denarów 9 kielichów Pustelnik
Monique Wisielec 6 denarów 6 buław
Mewa Rycerz mieczy 2 kielichów 8 kielichów

Widząc Wasze karty zauważyłam, że jest dużo kart podzielnych przez 2, więc PARA mi się skojarzyła od razu,
w kartach Iwony przez 7 kielichów pomyślałam o biżuterii a przez 3 mieczy o czymś kłującym.

Karty Żbika niewiele mi mówiły, ale pomyślałam o skrzącym się śniegu na karcie 5 denarów i mówiąc szczerze zaczęłam myśleć o rękawiczkach... :roll:
Karty Natki znów skierowały moje myśli w stronę kolczyków i biżuterii, bo 2 dzbany w Umiarkowaniu i skrzące się gwiazdki w Gwieździe ...
Karty Miriam, podobnie jak te Żbika nie przemówiły do mnie za bardzo, troszeczkę Pustelnik z tą jego dyndająca lampą i kłującym śniegiem pod stopami... Szczerze mówiąc zbiły mnie nieco z tropu ...
Natomiast karty Monique i Mewy, to było olśnienie i potwierdzenie pierwszego wrażenia z kart Iwony, bo Wisielec jak już mówiłam potrafi być dosłowny, bo na 6 denarów jest waga czyli 2 szale, bo na 6 buław wisi wianek no i 2 szóstki i dzielą się przez 2, więc olśnienie.
Potwierdzenie olśnienia to Rycerz mieczy, bo miecz lśni i kłuje, bo 2 puchary, bo 8 dzieli się przez 2 i ta dualność 8 pucharów....

To moja droga do KOLCZYKÓW GOSI
Jak pisałam posta do zagadki moja córka spojrzała mi przez ramię i zapytała - Matken gdzie Ty tu widzisz jakieś kolczyki? A ja jej na to - Wszędzie...
Odpowiedz
#25

Rozi! jestes wspaniala i niesamowita i przypominasz mi o tym, ze trzeba sie wziac powaznie do rzeczy. Ti adoro!!!(uwielbiam cie) . Ja ostatnio jakas malo kontaktowa jestem, za dlugo siedze w zakladzie.... Smutny
Odpowiedz
#26

rozi napisał(a):Matken gdzie Ty tu widzisz jakieś kolczyki? A ja jej na to - Wszędzie...
Rozi, to niesamowite, co napisałaś. Shock Karty tak ładnie każdemu pokazują co i jak, kwestia tylko - zauważyć to tak, jak Ty :mrgreen: :geek: Rotfl Ja ostatnio jakaś otępiała jestem chyba :? Rotfl
Odpowiedz
#27

Ja też za dużo siedzę w pracy, ale muszę mieć kontrolę, bo to końcówka!
Może dlatego jak siadam do kompa i wchodzę na forum, to wyłączam się z roboty i myślę o kartach...
Brakuje mi ostatnio kontaktu z nimi...
Liluś, masz dostęp do tych kart włoskich z podpisami, które stawiasz?
Mówiłaś, że jest ich 40 (chyba tak mówiłaś o nich) ....
Można je gdzieś kupić ?
Odpowiedz
#28

Rozi to prawdziwa Czarodziejka Lol Rotfl Rotfl
Odpowiedz
#29

Gratuluję Rozi.
Ostatnio coraz modniejsze i popularne robią się karty obrzezane. Chodzi o to, że podpis na karcie, nawet najlepszy powinien być niby jakby kwintesencją karty ale przez to niepotrzebnie sugeruje zawężone znaczenie. To coś przeciwnego do sposobu w jaki obrazek działa na nas, podsuwająć intuicyjne skojarzenia. Stąd zaistniał taki nurt wśród ludzi zajmujących się Tarotem popularyzujący karty tylko z obrazkiem.
Odpowiedz
#30

Liluś, masz dostęp do tych kart włoskich z podpisami, które stawiasz?
Mówiłaś, że jest ich 40 (chyba tak mówiłaś o nich) ....
Można je gdzieś kupić ?


Rozi,moja ukochana wiedzmo! to sa dwie roznie talie , o ktorych mowisz. Ta z 40toma kartami to talia PSYCARDS ,powinnas ja miec, bo jest bardzo tajemnicza, bardzo ciekawe ,dzialajace na psychike rysunki, mamy caly, oddzielny watek o tej talii tu na naszym dobrym forum.
Natomiast karty wloskie to te http://www.themysticeye.com/pics/indovino.html To jest tarot,78 kart + 2 dodatkowe (consultante-on i ona).
Sa do kupienia tutaj http://www.alidastore.com/
Odpowiedz
#31

Kiedy wyciągam karty dzienne nieodmiennie nasuwa się pytanie jak je czytać. Mogą one oczywiście mieć ogólne znaczenie i akurat dzisiejszy dzień może być początkiem czegoś większego w naszym życiu. Najczęściej to coś co pokazują karty jest jednak mierzone na skalę dnia tylko. Oprócz karty dnia - jakby najważnieszczej wiadomości na dzisiaj, czegoś co powinienem wiedzieć także wyciągam dodatkowo kartę-radę co robić i następną czego nie robić. Zwykle ma to sens i jest jakoś powiązane, choć karty także mogą odwoływać się do różnych, nie połączonych ze sobą rzeczy. Karta dnia może zwiastować coś dobrego, miłego czego powinniśmy oczekiwać albo bywa, że jest ostrzeżeniem przed czymś negatywnym, przykrością.
Większość kart małych arkanów nie sprawia trudności w rozpoznaniu sytuacji, czy aktywności, okoliczności jakich powinniśmy się spodziewać. Karty dworskie też w zasadzie nie powinny sprawiać kłopotu bo większość z nich najczęściej oznacza albo kogoś z naszego otoczenia kto ma cechy charakteru, czy osobowość opisywaną przez daną kartę, albo to my mamy działać tak jak zrobiłaby to postać z danej karty. Niekiedy fakt pojawienia się danej karty jest to ostrzeżenie że zbyt wiele energi typowej dla postaci dworskiej jest w nas.
W moim rozkładzie dziennym z dodatkowym kartami na co robić i czego nie robić jest to jakby rozdzielone. Pojawienie się karty na pozycji "czego nie robić" nie koniecznie oznacza cienie danej postaci dworu ale jest wyraźnie wskazaniem aby nie działać tak jak zrobiłby to dany Król, Dama czy Rycerz. Jako przykład weźmy Damę Kielichów. Normalnie to osoba dobrotliwa i opiekuńcza. Jest też przewidująca. Kiedy przyjdzie jako wskazanie "nie robić" to tylko oznacza że tym razem bycie dobrotliwym i opiekuńczym nie przyniesie dobrych skutków, że oczekiwanie czegoś, nastawianie się na coś może zespsuć możliwą radość. Jeśli w danej sytuacji czujemy, że mamy do czynienia z cieniami karty (albo tym którzy stosują odwrócone taka karta się pojawi) to dalej czego nie robić ma swoją wymowę i przesłanie karty czytam jak nie być interesowną, nieszczerą osobą, intrygantem o zimnym sercu.
Odpowiedz
#32

Dzięki Zibku za tak obszerne wyjaśnienie rozkładu dziennego z trzech kart. Nierzadko zdarza mi sie ,ze mam problemy ze zrozumieniem karty Czego nie robić ?Często odczytywałam ją jako odwrócona .Twoje wyjaśnienia wydają sie logiczne i trochę rozjasniły mi w głowie. Lol Rotfl
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości