Nauka kart klasycznych

SUNA No ok tylko napisz mi jeszcze co widzisz dla mnie na najbliższą przyszłośc?
Odpowiedz

Kalena napisał(a):SUNA No ok tylko napisz mi jeszcze co widzisz dla mnie na najbliższą przyszłośc?

na podstawie twojego rozkladu, powiedzialambym ze byl to rozklad ogolny, ja gdybym chciala zapytac o przyszlosc, zapytalabym kart o nia Uśmiech

wtedy wyciagam karte dame kier jako pierwsza i wyciagam tyle kart ile czuje, trzymajac sie zasady 3x8

lub zadaje konkretne pytanie i klade pionowa, wszystko zalezy od tego co chce wiedziec,


ja rozumiem ze chodzi o rozklad ktory pokazalas na zdjeciu i moja ocena jest taka ze bylo to pytanie ogolne o ciebie
Odpowiedz

Mam jeszcze jedno pytanie Czy ktoś z was stosuje jakąś kartę przy tasowaniu lub rozkładaniu że jak wyjdzie jako pierwsza to odkładacie karty? słyszałam że jest to As Trefl ktoś z was też tak robi? a moze macie inne sposoby by sprawdzic czy karty są gotowe?
Odpowiedz

solfern napisał(a):
Kalena napisał(a):Witam
skoro ten dział to nauka wiec znów mam pytanie i liczę na waszą pomoc. Rozłożyłam karty w rozkładzie 3x8 i najbardziej interesuje mnie ostatni rząd dotyczący mojej przyszłości. Pytanie do kart: Co mnie czeka w najbliższej przyszłości?

Witaj,
dla mnie ostatni rząd faktycznie mówi o romansie, i z początku wszystko pójdzie dobrze, powiedziałbym, że nawet doskonale, ale ten romans wiele zniszczy w twoim życiu, będziesz rozbita pomiędzy nowym partnerem a mężem (do którego i tak cały czas coś czujesz). I faktycznie pojawią się przeszkody w zamiarach i w rozwijaniu tej znajomości (możliwe że finansowe,)
Obok Twojego męża pojawia się karta szansy, szansy na nową przyszłość z nim, nad nim karta D karo, czyli symbol nadziei na lepsze, znak, że złe przemija. Wydaje mi się, że uda Wam się przezwyciężyć kryzys, dacie sobie jeszcze jedną szansę, między wami 10 kier, jedna z najpiękniejszych kart. Wszystko powinno się dobrze ułożyć, ponieważ w twoim otoczeniu pojawiły się 3 kiery.

Powodzenia i odezwij się kiedyś z weryfikacjąUśmiech


No niestety kryzysu nie pzrezwyciezymy. Dzis złożyłam pozew. Szansa na nowa przyszłosc przy mezu to z inna kobieta nie ze mna i romans dotyczy jego.
Odpowiedz

Kurcze nie wiedzialam ze mozna wrozyc z klasycznychUśmiech
To smiesznie brzmi.moze mi ktos powiedziec co i jak?
Czy to sa takie jak do grania?
Cos w ksiazce od tarota mam o tym ale za malo
jak dla mnie to jest bardziej skomplikowane niz tarot
Odpowiedz

znając znaczenie kart, podobnie jak w Tarocie, jestes w stanie powiedzieć o czlowieku i o okolicznościach wszystko...
to są takie do grania Oczko i wbrew pozorom powiedzą wiele i dla mnie sprawdzalność kart klasycznych jest o wiele większa niż tarota. Ja używam jedynie 24 kart.
Tarota lubie, jak ktoś definiuje mi stan obecny, portret psychologiczny danego obecnego momentu i przeszłości. Co do przyszłości bardziej zawierzam klasykom. nie wiem czemu, ale takie mam doświadczenie Oczko
Odpowiedz

Myslalam ze sa trudniejsze ale widac do ogarniecia?
Mowisz ze sie bardziej sprawdzaja?I sa tak samo dokladne ?
Ciekawe...ja dopiero niedawno dowiedzialam sie ze tak mozna i troche mnie to bawiło
I zaproś tu wrozke do gry np w Tysiąca Rotfl
Odpowiedz

ja jak gram w tysiaca, to mam zboczenie i ukladam historyki z tego co mam na ręku w danym momencie Uśmiech dziwnie jest faktycznie, stawiac karty i krac w karty Uśmiech
Odkąd jednak stawiam karty, mam do nich duzy szacunek, i jakoś już nie tak łatwo mi przychodzi je stawiac Oczko

tak, sprawdzają sie, ale na forach ezoterycznych, jak dla mnie malo informacji na ich temat.
Odpowiedz

racja mało tych informacji sama szukam w necie jak szkolna ale wiekszosc jest tu u nas Uśmiech
Ja moze kiedys sprobuje z kalsycznymi narazie mnie to bawi Rotfl
Hehe tak granie z kims takim to przeklenstwo bo zamiast grac tak jak Ty uklada historie albo wywrozy Ci np smierc Język to juz jest zboczenie
Ja na szczescie narazie Marsylski przerabiam a co do szacunku ma sie go do kart i sympatie i chyba tak trzeba
Nie jest mi trudno stawiac ale czasem cos mnie zatyka jak widze wynik
Odpowiedz

jaki uklad zastosowac na ilosc dzieci? chcialabym sprawdzic czy bedzie wiecej niz jedno, dawnooo nie wrozylam z kart klasycznych i wiedza mi uleciała pomoze ktos?? Uśmiech
Odpowiedz

marysiaa napisał(a):jaki uklad zastosowac na ilosc dzieci? chcialabym sprawdzic czy bedzie wiecej niz jedno, dawnooo nie wrozylam z kart klasycznych i wiedza mi uleciała pomoze ktos?? Uśmiech

Na dzieci najlepszą metodą, według mnie jest wahadełko, dużo bardziej konkretniej wskaże ilość i ewentualnie płeć - oczywiście trzeba się wcześniej z nim odpowiednio dogadać i ustalić co i jak. (można znaleźć wróżby na płeć i ilość dzieci np. z użyciem obrączki)
Jeżeli chodzi o karty, to hmm, dzieci będą przedstawiać walety i damy, więc jeżeli w rozkładzie pojawią się te karty, to można z przymrużeniem oka traktować to jako ilość i płeć dzieci.
Odpowiedz

Witam wszystkich.
2 miesiące temu wybrałam się pierwszy raz w życiu do wróżki. O dziwo wróżyła z kart klasycznych. Tak mnie to zafascynowało, ponieważ wszystko się zgadzało, że udałam sie do niej drugi raz. I znowu się potwierdziło. Postanowiłam sama spróbować się nauczyć. Na razie czytam różne fora, ale tu mi się spodobało, więc pozwólcie, że się dołączę. Czy na początek możecie zaproponować mi jakieś dobre ksiązki do nauki? Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Odpowiedz

do klasycznych
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.druidzi.pl/p1731,karty-odczarowane-podrecznik-prognozowania-czesc-pierwsza-24-karty.html">http://www.druidzi.pl/p1731,karty-odcza ... karty.html</a><!-- m -->
do Tarota- ksiazki autorow takich jak np. Hajo Banzhaf: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.czarymary.pl/p_650_tarot_kazdego_hajo_banzhaf">http://www.czarymary.pl/p_650_tarot_kaz ... jo_banzhaf</a><!-- m -->
Odpowiedz

Dziękuje za szybką odpowiedź. Będę szukać. Uśmiech
Odpowiedz

Witam. Mam małą prośbę w interpretacji.
Zacznę może od tego, że dopiero rozpoczynam swoją przygodę z kartami klasycznymi. Na razie nie zaopatrzyłam się w książki, ale znaczenie kart wyszukałam na kilku stronach w internecie i staram się poskładać to sobie "do kupy". Wybrałam też swoją talie do wróżenia (albo ona wybrała mnie, bo wołała do mnie z pułki Oczko ). Co prawda, próbowałam już paru układów tak "na partyzanta", ale ani nie byłam odpowiednio przygotowana, ani karty nie były odpowiednie (były wcześniej używane do gry). Po zakupie nowej talii próbowałam się z nią zaprzyjaźnić, oczyściłam nad płomieniem świecy, ale nie chciałam z niej jeszcze wróżyć. Jednak coś mnie tknęło i podczas pierwszego próbnego tasowania, zapytałam co chciałyby mi powiedzieć. W tym momencie z talii wypadła dama trefl (co wskazywałoby na to, że pojawi się jakaś przyjazna i lojalna przyjaciółka, tak???). Później z przetasowanych kart wybrałam 3 karty- był to walet trefl (zmiany na lepsze, stabilna przyszłość?), później 7 kier (szczęśliwe przeznaczenie, szansa na wielkie uczucie, ale z możliwością rozczarowania?) i na końcu 9 pik odwrócona (smutek, frustracja, niepowodzenie?). Teraz zastanawiam się, czy można jakoś ten układ kart zinterpretować całościowo, a nie tylko jako odrębne karty (chyba mi się to udało, jeśli nie, to proszę, poprawcie).
Będę bardzo wdzięczna za pomoc

I mam jeszcze pytanie, czy wróżycie sami sobie??? Jest to w ogóle dobry pomysł?
Odpowiedz

Przy wróżbach z kart klasycznych obowiązują te same zasady co przy wróżbach z tarota, run, czy innych kart...
Ważne jest zadanie pytania, zastosowany rozkład..
Jeśli chcesz spróbować swoich interpretacjo z kart klasycznych...zapraszam do działu Nasze wróżby...<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewforum.php?f=13">viewforum.php?f=13</a><!-- l -->
Wcześniej przeczytaj zasady działu....
Na forum jest kilka osób, które interesują się klasycznymi...więc może pomogą...ale najpierw Ty sama spróbuj...

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz

karty ktore wyciagnelas, mowia, mezczyzna bliski twemu sercu oszuka cie wieczorowa pora (badz dowiesz sie o tym oszustwie wieczorem)

prawdopodobnie wpisalam to w zlym miejscu, ale nie wiem gdzie teraz znajduje sie to pytanie, zatem uprzejmie prosze wladze o wyrozumialosc i przeniesienie ewentualnie mojego postu Uśmiech
Bog zaplac Oczko
Odpowiedz

Musisz sobie zakupic dobra ksiazke o kartach klasycznych, i krok po kroku uczyc sie ich znaczen. Rozklad z 3 kart nie dziala w przypadku tych kart, z reguly stawia sie duze rozklady. Mozna z nich wyczytac naprawde wiele.


Odpowiedz

ja uczyłam się na tym rozkładzie:
1. to pytający
2. to przeszkoda dla pytającego
3. to istota sprawy, to co koronuje układ
4. to przeszłość dla sprawy
5.to stan obecny który już mija
6. najbliższa przyszłość
7. to nasza aktualna pozycja życiowa
8. to nasze otoczenie i to na co możemy liczyć
9. to nasze obawy i nadzieje
10. to ostateczny rezultat.
----
Polecam ten rozkład, na prawdę fajnie obrazuje każdą sytuację i wbrew pozorom jest bardzo prosty w interpretacji Oczko
Znaczenie kart klasycznych możesz poszukać w internecie, spisać sobie wszystko do zeszytu i zacząć ćwiczyć.
Powodzenia
Odpowiedz

Ja polecam dla początkujących... :Kiedy król pokochał damę
i " Karty odczarowane "Eulalia Pogońska i oczywiście własną intuicję.
Od lat zaglądam w klasyki, ale teraz mam przerwę... i nie wiem kiedy wrócę... i do siebie nie ma się takiego dystanu.Moja rada wczuć się w karty, mieć swoją własną interpretację plus wryfikację po czasie. .. i czas pokaże jak to się realizuje.
Można zacząć od samego siebie, na krótkie proste sprawy... np. Ja kładłam bratu karty na jego imprezę, zapisywałam.. a on mi potem weryfikował. itp.
Odpowiedz

Nie rozumiem. Karty klasyczne, to nie Pan Tadeusz. Tego nie mozna wykuc. Sam przyklad jak osoba strone wczesniej pisze o damie trefl, jako o karcie pozytywnej. Ale fakt ze spotkalam sie z taka interpretacja trefli.
Zatem karty cie wolaja lub nie. Owszem napewno jest potrzebna jakas podpowiedz co karta znaczy, ale kupowanie ksiazek roznych autorow zamuli ci umysl. Kazdy czyta karty inaczej. Czytaj je tak jak ci sie wydaje. Co dla ciebie znacza poszczególne kolory, twarze, karty nieosobowe itp itd. A pozniej weryfikuj.
Odpowiedz

Mnie mama w dzieciństwie nauczyła innych znaczeń kart klasycznych. Najpierw wybieramy kartę nas oznaczającą (np. dama kier, król pik, itd.) wyciągamy 2 karty i kładziemy je na kartę która nas oznacza, a resztę talii (karty od 9-tek do asów) tasujemy i układamy w 5 grupach: W domu, Poza domem, O czym nie wiem, Co ludzie mówią i Co być musi. Podobno to stary cygański rozkład. Tutaj znaczenie niektórych kart jest zupełnie inne, niż powszechnie przyjęte, np. As trefl oznacza pogrzeb (jeśli jest on na kupce "W domu" - będzie to śmierć kogoś z rodziny, niekoniecznie domownika). Odwrócony As trefl oznacza pogrzeb który się już odbył. As kier to narodziny dziecka. As kier znajdujący się na kupce "W domu" - ktoś z najbliższej rodziny spodziewa się dziecka, możemy to być my sami. As karo to wiadomość lub wielkie pieniądze. 9-tka i 10-trefl to plotki. 9-tka i 10-tka karo - przypływ gotówki. Damy, króle i walety oznaczają po prostu różnych ludzi - blondynów, brunetów itp. i nie niosą ze sobą negatywnego lub pozytywnego przesłania.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości