Doświadczenia z rozkładów na miłość
#45

Hajja napisał(a):Kapłan też mi pokazuje osobę, która chce w związku dominować, ale zazwyczaj z racji wieku. Kapłan to facet starszy, bardziej doświadczony życiowo niż partnerka. Taki przemądrzały i uparty muł.

Hajja lepiej bym tego nie ujęła Uśmiech
Odpowiedz
#46

Helge napisał(a):WIEŻA - rozpad związku i niemożliwe jego naprawienie
i

mi Wieza pokazuje chec zakonczenia zwiazku, nie zawsze jego koniec - zalezy na jakiej pozycji w rozkladzie
pokazuje tez nagle, ogromne tapniecie w zwiazku - wielka klotnie, ale niekoniecznie rozstanie
na koniec zwiazku wyszla mi za to nieraz Smierc,
a bardzo czesto: 9 mieczy, 10 mieczy (szczegolnie juz w kombinacji), a takze 6 mieczy, 8 pucharow i 6 pucharow (jak cos, co juz nalezy do przeszlosci)
Odpowiedz
#47

Przeczytałam w "Tarociście" pewien artykuł związany z kartami na miłość, trochę go zmodyfikowałam:
Wyciągnięcie z talii Tarota karty:
- z Dworu Denarów, czeka cię stabilny związek, a nawet ślub.
- z Dworu Mieczy, poznasz nową miłość w podróży, w sklepie lub przez internet.
- z Dworu Kielichów zapowiada miłość od pierwszego wejrzenia i wyjątkowy związek.
- z Dworu Buław powie, że czeka cię gorący i namiętny romans, ale na stały związek nie ma wielkich szans.

Przełom w życiu miłosnym zapowiada wyciągnięcie karty z Wielkich Arkanów, których jest w tarocie 22.
Jeśli kobieta wylosuje karty męskie: Głupca, Maga, Cesarza, Rydwan, to w najbliższym roku spotka wyjątkowego mężczyznę.
Papież i Eremita to niestety karty samotności. Osoba, która je wylosuje, będzie musiała poczekać kolejny rok na spełnienie miłosnych marzeń.
O dużych zmianach w obecnym związku powie ci karta Wisielec, Śmierć, Diabeł i Wieża. Nie czekaj wtedy z założonymi rękami, tylko porozmawiaj z partnerem. Razem na pewno znajdziecie dobre rozwiązanie swoich problemów.
Reszta kart jest dobrym omenem, szczególnie Koło Fortuny, Moc, Gwiazda, Słońce i Świat są zapowiedzią, że nadchodzi wielka miłość.
Odpowiedz
#48

Syla bardzo ciekawa notka, fajnie że się nią podzieliłaś Uśmiech
Odpowiedz
#49

A kiedy pytamy o przyszłość relacji, o to jak potoczy się znajomość, i wyciągniemy Cesarzową, to co to oznacza?
Odpowiedz
#50

U mnie Cesarzowa na przyszłość związku świetnie wróży, małżeństwo, dziecko, założenie rodziny. Uśmiech
Odpowiedz
#51

Ja spotkałam się z tym, że jeśli odpowiedzią na pytanie jak potoczy sie znajomość jest Cesarzowa to oznacza, że trzeba się kierować w tej znajomości rozumem a nie uczuciami i być ostrożnym.
Odpowiedz
#52

Jaki układ w tarocie może sygnalizować ślub? Sprawiedliwość+II kielichy? A może Sprawiedliwość+Kochankowie? Słyszałam, że As kielichów to ślub. I że X kielichów to też ślub. Olaboga, wszędzie ślub. Załamka
Odpowiedz
#53

Dzieki za informacje przydadza sie ja dopiero zaczynam wiec nie wszystko wiem
Odpowiedz
#54

Kiedys bylo pytanie:
CZY DOJDZIE DO SPOTKANIA Z PANEM x?
Kaplan- odwrocony-
zdrada malzenska- ZGADZALO SIE, byl zonaty
Kaplan -w pozycji normalnej
nie dopusci do trojkata- ZGADZALO SIE- nie chcial kontynuowac w takim wymiarze znajomosci
Wieza-
zawalenie sie dotychczasowych struktur- OK- trzeba bylo zburzyc stare- rozwiodl sie
Rydwan
zmiana planow, nie tam nie tu- gdzies indziej bedzie spotkanie- spotkanie odbylo sie za rok
Gwiazda
wszystko powinno zmierzac do dobrego zakonczenia- do szczescia- aprzyjaciolka 25.04.2013 bierze slub.
Cos te karty maja w sobie...
Odpowiedz
#55

XEndriu napisał(a):Jaki układ w tarocie może sygnalizować ślub? Sprawiedliwość+II kielichy? A może Sprawiedliwość+Kochankowie? Słyszałam, że As kielichów to ślub. I że X kielichów to też ślub. Olaboga, wszędzie ślub. Załamka

Sprawiedliwość - Kochankowie to raczej rozpad zwiazku , rozwód, a nie ślub.
Kapłan + 2 kielichów może wskazywać na ślub. Uśmiech
Odpowiedz
#56

Miriam, ja powiem "teoretycznie" (bo jeszcze nigdy karty nie pokazały mi zalegalizowania czyjegoś związku), kartę Sprawiedliwość z Kochankami, oraz ogólnie Sprawiedliwość na przyszłość związku przy dobrych innych kartach można czytać (i czyta się) jako kartę "uzgodnień prawnych" łączących nieformalną relację - czyli ślub, zazwyczaj cywilny.
Kapłan natomiast wskazywać miałby ślub Kościelny.
Sprawiedliwość pokazuje ogólnie "zmiany w wymiarze prawnym", więc jeśli kochają się: będzie ślub, jeśli już są po ślubie - będzie rozwód, więc w tym wypadku pod uwagę bierze się aktualny status pary.

Nie upieram się, że tak ma się to każdemu pokazywać, ale wiem, że można czytać w ten sposób.
Ogólnie co do ślubów, to chyba "współczesność" też trochę namieszała w tym, co jaką kartą się pokazuje - zmienił się wymiar związków, coraz częściej ludzie żyją ze sobą, tworzą rodzinę, nie zmieniając niczego "w papierach" - stąd też As Kielichów, 10 Kielichów mogą mówić o szczęściu rodzinnym, ale ja bałabym się powiedzieć, że czeka kogoś ślub z drugą osobą po tych kartach Oczko
Odpowiedz
#57

Witaj Le Stelle. Buziak
Zgadzam sie z tym co napisałaś. Uśmiech Muszę jednak przyznać, ze osobiscie nie lubię karty Kochanków jak i karty Świat. Rotfl
Nie raz w rozkładzie mimo "dobrych" kart obok pokazały mi rozstanie. I bądź tu mądry i pisz wierszę. Myśli Rotfl
Odpowiedz
#58

Tez mysle, że ŚWIAT jak i KOCHANKOWIE są zdradliwi! Mi te karty rzadko pokazują tak jednoznacznie pozytywne rzeczy w tym te w uczuciach. Pdopisuje sie wiec pod tym co pisze miriam
Odpowiedz
#59

U mnie Kochankowie też nie sa zazwyczaj oczywiści. Wychodzą jako wybór miedzy dwiema opcjami, jako romans na boku. Tez nie lubię tej karty w rozkładach na uczucia. Nie lubię tez Koła fortuny bo to rozstania i powroty.
Odpowiedz
#60

Chciałbym tu przypomnieć, że Kochankowie to jest karta ślubu własnie, w najstarszych wersjach. Taki był pierwowzór. Potem, nie wiadomo skąd, pojawiła się koncepcja wyboru. Prawdopodobnie źle odczytana zniszczona karta tarota i niestety tak zostało na długo :uoee: a nawet do dziś Bezradny
Kochankowie to archetyp miłości i ślubu. Oczywiście jeżeli ktoś nauczył się inaczej, to trudno się przestawić i karty będą mu pokazywały to, co sobie przyjął.
Odpowiedz
#61

Taro, a tu się zgodzę, że Kochankowie to karta ślubu - zwykle ju zawartego z inną kobietąUśmiech
Ważne jest co obok Kochanków stoi.Nie miałam jeszcze rozkładu, gdzie Kochankowie byliby wróżbą ślubną. Ale ja się ostatnio w specyficznym środowisku obracam: sami ludzie po przejściach.
Odpowiedz
#62

A jak interpretować kartę Kapłanki jak odpowiedź na kwestię "wpływ innych osób", w rozkładzie na relację damsko-męską? w pytaniu o osoby niebędące w związku? Jako kochankę, inną kobietę niż ta na której prośbę rozkład był robiony? czy zwracać tu uwagę na coś innego? jakie macie doświadczenia?
Odpowiedz
#63

tesciowa sie miesza...
Odpowiedz
#64

Nie wiem czy dobrze wyjaśniłam : rozkład na prośbę kobiety, dot.znajomości, relacji jej i mężczyzny z którym nie jest, w związku i coś tam się rysuje tylko między nimi,czy jeśli kapłanka jest kartą na pozycji "wpływ innych osób", to kobieta ta powinna liczyć się z tym, że oznacza to może, że ten pan ma stałą partnerkę, albo kochankę - inną kobietę o której ta pani nie wie?
Czy kapłanka raczej przeważnie wskazuje na matczyną siłę?
Odpowiedz
#65

moze byc i jedno i drugie.: meczyzna ma toksyczny zwiazek z matka, (ktora np. nadmiernie wplywa na jego decyzje co do wyboru partnerki zyciowej, brakuje przeciecia pepowiny )
i / lub to, ze facet posiada Zone.
Odpowiedz
#66

Badz kobietę z która się spotyka w tajemnicy Oczko
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości