Wątek zamknięty

Nasze ogródki i balkony
#89

Joano, Jednorożcu, Mag - piękne są te Wasze wypielęgnowane miejsca zieleni. Mag, Twoje róże wprawiły mnie w najszczerszy zachwyt - jak można z taką nonszalancją napisać "nie przepadam za różami w ogrodzie", po czym wyhodować takie bajeczne różane zakątki Oczko wyglądają przepięknie, a pachną pewnie jeszcze cudniej! Zafina, Twoja opowieść o dzielnej piwonii to wręcz... humorystyczna Lol Dzielny koala nieprzewracalny - w przeciwieństwie do płotu Rotfl
#90

No, ja też się uśmiałam przy tej bohaterskiej piwonii.Oczko
Zafino, to musisz chyba w tym zacienionym rejonie posadzić jakieś inne rośliny niż róże... Na przykład rododendron (azalia, różanecznik) bardzo dobrze znosi cień, można go sadzić nawet pod drzewami...
https://www.google.pl/search?q=rododendr...MQ_AUIBigB
W większym cieniu mogą też rosnąć np. funkie, paprocie, konwalie, bluszcz... na pewno da się wyczarować jakiś ładny zielony kącik nawet w cienistym miejscu.Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
#91

Kwitną hortensje, wszystkie rodzaje. Niektóre osiągnęły monstrualne rozmiary. W sezonie wymagają częstego podlewania.
Praktycznie codziennie trzeba je nawadniać. Odwdzięczają się pięknymi kwiatami.

[ATTACHMENT NOT FOUND]

[ATTACHMENT NOT FOUND]

[ATTACHMENT NOT FOUND]

[ATTACHMENT NOT FOUND]

[ATTACHMENT NOT FOUND]

[ATTACHMENT NOT FOUND]
#92

Bardzo lubię lilie i liliowce. Te ostatnie nie są trwałe, mówi się że liliowiec to kwiat jednego dnia. Pięknie kwitnie, ale natychmiast przekwita. Lilie są o wiele bardziej okazałe. Rzadko robię z nich bukiety do mieszkania, bo jak dla mnie zbyt intensywnie pachną.

[ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND]
#93

Te lilie są PRZE-PIĘK-NE Joano! Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
#94

Jednorożec LeCaro opisałaś jakiś czas temu roślinkę płożącą, która się świetnie przyjmuje wszędzie. Szybko puszcza korzonki i nie ma wielkich wymagań. Teraz przeglądając wątek przypomniałam sobie o tym. Ta roślinka to jedna z odmian rozchodnika ościstego. U mnie rośnie nawet na trawniku. Twoja odmiana jest nieco inna niż ta którą mam. Bardziej okazała i wyższa. U mnie ta roślinka znalazła się przypadkiem. Często wymieniam się sadzonkami, więc musiała z czymś "przyjść". Cieszę się, ze podobają Ci się moje lilie Buziak
#95

Joano, dziękuję za pamięć.Uśmiech Popatrzyłam do internetu... i z całą pewnością jest to rozchodnik - nie wiem tylko jaka odmiana, może to być rozchodnik hiszpański... Ta roślinka jest niesamowita - w tym roku nie kupowałam już żadnych pelargonii/piwonii/surfinii do skrzynek balkonowych - zostawiłam tylko te roślinki.Uśmiech Mało tego że rozrastają się ekspresowo (zarosły nawet płożące jałowce - widoczne na pierwszym zdjęciu, na ostatnim zdjęciu widoczny tylko czubek jałowca Oczko), to jeszcze całe pokryły się łanem drobniutkich białych kwiatuszków zwisających nawet na zewnątrz balkonu, do których codziennie przylatują bączki (trzmiele) - coś niesamowitego.Uśmiech

[Obrazek: MOCtt2i.jpg]
[Obrazek: vPOKe5k.jpg]
[Obrazek: oes2Oda.jpg]

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
#96

Kwiaty jedne przekwitają, inne dopiero zakwitają. Konieczne jest ciągłe podlewanie. Satysfakcja ogromna, w tym roku zwłaszcza z hortensjii. Są imponujące. Z daleka widoczne, przepięknie się prezentują.

[ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND]
#97

Kolejne piękności pokazujesz nam Joano, Twój ogród jest piękny. Uśmiech Tym razem moi faworyci to lilia azjatycka i trojeść. Oklaski Ok

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
#98

Jednorożec LeCaro dziękuję za pochwały Zawstydzony Mój ogród wymaga jeszcze wiele starań. To praca na lata Uśmiech
Mi najbardziej podobają się różowe kwiaty. Zakochałam się w różowych liliach i małej różyczce o drobnych kwiatach.

[ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND]
#99

Joana te lilie są po prostu piękne. U nas w ogrodzie też są, ale chyba ziemia im nie odpowiada, bo bardzo słabo rosną.

Wow, ale tu kolorowo.
U mnie też już kwitną lilie, tylko żółte. Wcześniej miałam też białe. Troszkę mam fioła na punkcie białych kwiatów. Z moich białych róż sama robiłam bukiety ślubne dla moich 4 koleżanek. Klują się też hortensje, u mnie wolniutkio. Mam różową, ale hoduję też białą :--), na razie jest malutka.
Żurawki to takie wdzięczne kwiatki, kocham je. Długo się u mnie utrzymują.
Obecnie pracuję nad koncepcją nowego ogrodu. Bedzie to również połączenie kwietnego ogrodu z warzywno-owocowym.
Może pokuszę się o nowe zdjęcia...

A u mnie w ogródku...
[Obrazek: VynMPEU_76Se-Ncjz8EMVqIyU_nrJbonL4RFm7ak...76-h667-no] [Obrazek: I_ZVAmJjwIjEtTQnf0Fc2YNOCuNcCMjO2xFxiv4B...76-h667-no]
[Obrazek: HDc5wZhiK8EJI0cBjfusxF1j7fhDyXKZFkdw-Mgt...76-h667-no] [Obrazek: sF30KBZQUrBd_tfhUjr82jWEhnxXTwu9uHsEuuZk...76-h667-no]
[Obrazek: vY2CeXKOZvMA3a7TURXBsN73fkFEp4mzBFCaQ5BJ...76-h667-no] [Obrazek: k56gttrsAfFrmLmGZvUzc5WYU3B3Qy3TY9_hiX3L...76-h667-no]

Masz przepiękne maliny Uśmiech Są zachwycające XD

Mag same pyszności Mniam Wszystko takie dorodne, zdrowe i apetyczne Oklaski Pochwalę się, że oprócz ogórków też mam cukinie, pomidorki koktajlowe i jeżyny, oraz ciemne winogrono. Mnie przysypały papierówki, więc walczę z przerobieniem ich w słoiki.. Walka na razie jest nierówna... Rotfl papierówki górą.

Mag, aż mi ślinka pociekła Język

a tak przy okazji moze ktos mi doradzi, bo wstyd przyznac ale pierwszy raz w życiu pasteryzowałam cokolwiek ostatnio, a mianowicie ogórki z musztardą, cukrem i octem, no i nie wiedziałam ze słoiki powinno sie tez wyparzyc, po fakcie wyczytałam ze wszędzie o tym piszą na necie, czy jak nie wyparzyłam, były tylko umyte to coś się popsuje?

BlackSwan, jeśli umyłaś słoiki, a następnie zagotowałaś przetwory nic się nie stanie. Tym bardziej, że zaprawiałaś ogórki z octem, on świetnie konserwuje.
Według mojej wiedzy możesz spać spokojnie, a ogórki będą leżakować, aż ich spróbujesz. Intrygująca jest ta musztarda, podasz przepis ?

Joana napisał(a):BlackSwan, jeśli umyłaś słoiki, a następnie zagotowałaś przetwory nic się nie stanie. Tym bardziej, że zaprawiałaś ogórki z octem, on świetnie konserwuje.
Według mojej wiedzy możesz spać spokojnie, a ogórki będą leżakować, aż ich spróbujesz. Intrygująca jest ta musztarda, podasz przepis ?

No to mi ulżyło, mam nadzieje ze będą ok bo zalewa była przepyszna w smaku , taka jaką chciałam.Dla mnie te ogórki są najlepsze na świecie, ale ja uwielbiam gdy są własnie takie słodkawo-octowo-musztardowe.Ja robiłam zalewe z dwóch litrów wody, więc sporo jej, do tego było ok 450 ml octu, 3 szklanki cukru, można tez z miodem ale nie wiem ile musiałoby go być, 4 łyżki soli i 10 łyżek musztardy sarepskiej.Do słoików to wiadomo liść laurowy, ziele angielskie i pieprz w ziarnach, gorczycy nie miałam to nie dałam.I wsjo Uśmiech Zalewy mi starczyło na 6 słoików półlitrowych i jeszcze mi jej zostało.

W moim ogrodzie kwitną dalie, gladiole, ketmie i floksy. Nadal jest kolorowo, bo floksy w tym roku są wyjątkowo śliczne.

[ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND]

Niektóre owoce dopiero zaczynają dojrzewać, jak pigwy czy rajskie jabłuszka. Rajska jabłoń jest wprost oblepiona owocami, zwisają z gałęzi jak kiście winogron. Niedługo będę zaprawiać jeżyny i maliny. Aronia musi jeszcze nieco poczekać.

[ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND]

Owoce jak z obrazka! Oklaski Mniam ... i floksy, uwielbiam floksy, zawsze mi się kojarzą z wakacjami na wsi. Oczko

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.

nastek96 napisał(a):Masz przepiękne maliny Uśmiech Są zachwycające XD
Nastku, to jeżyny. Maliny też mam, już posiadają zalążki owoców, ale trzeba im dać jeszcze trochę czasu.

Joana napisał(a):Mag same pyszności Mniam Wszystko takie dorodne, zdrowe i apetyczne Oklaski Pochwalę się, że oprócz ogórków też mam cukinie, pomidorki koktajlowe i jeżyny, oraz ciemne winogrono. Mnie przysypały papierówki, więc walczę z przerobieniem ich w słoiki.. Walka na razie jest nierówna... Rotfl papierówki górą.
Joana, ja walczyłam z wiśniami. Dryluję i mrożę by trochę poczuć lato zimą ;--)
Właściwie niedużo robię w słoiki, tylko syrop z czarnego bzu i grzybki troszkę.
Obecnie objadam się ogórkami małosolnymi.

Też bardzo lubię floksy, szczególnie intensywność ich kolorów, sama nie posiadam. Pamiętam były u mojej babci.

Joana, takie pytanie: kiedy zrywasz aronię?
Wątek zamknięty




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości