Jak zadać pytanie Tarotowi?
Myśli
HahUśmiech Prosba o poprowadzenie w dobrym kierunku - ja mam kierunek dobry,tylko zwrot przeciwny Bezradny
Tzn jak prawidlowo zadac pytanie Tarotowi? Moze latwizna i podstawy ale ja mam zawsze problem - nie potrafie skonstruowac konkretu,wkrada mi sie chaos,za duzo informacji i w zwiazku z tym odpowiedzi sa niejednoznaczne lub metne.
Tak aby doprecyzowac uklad ogolny.
Jakie sa Wasze klucze?
bessos y abrazos Oczko
Isabelita

"Ludzie patrzą na mnie zazwyczaj tak, jakbym była czymś w rodzaju lustra, a nie człowiekiem.
Nie widzą mnie, widzą swoje własne ukryte myśli, a potem sami się rozgrzeszają twierdząc,
że to ja uosabiam te sekretne myśli."
Jak ogólny to nie trzeba pytania, tylko sie z kartami umówić na jaki okres czasu
Nigdy nie kłóć się z głupcem. Najpierw zniżysz się do jego poziomu, a potem pokona Cię doświadczeniem...
Dziekuje za rade KatiJo Kwiatek Kwiatek Kwiatek
bessos y abrazos Oczko
Isabelita

"Ludzie patrzą na mnie zazwyczaj tak, jakbym była czymś w rodzaju lustra, a nie człowiekiem.
Nie widzą mnie, widzą swoje własne ukryte myśli, a potem sami się rozgrzeszają twierdząc,
Ja zawsze staram się nie zadawać pytania od "czy". Wbrew pozorom tak zadane pytanie zamyka (bynajmniej mi) interpretacje. Wydawać by się mogło że nie da się go postawić bardziej precyzyjnie, no tak czy nie?... hehhehe Mnie jednak zawsze to rozwala, żadna karta w moim mniemaniu nie da nam takiej odpowiedzi, a jedynie pokaże kierunek - a dla mnie jest to trudne. Zawsze śmieszyły mnie też interpretacje kart które znajdowałem w niektórych książkach: "jeżeli król to odpowiedź jest twierdząca, jeżeli królowa to negatywna...itd, itp..." hehhehe Dobani

PozdrawiamOczko

Sławek
Najkrótsze odpowiedzi TAK i NIE wymagają najdłuższego zastanowienia.
Pitagoras

NA RAZIE NIE WRÓŻĘ
Jeśli pytamy o sferę finansową, to można spytać "Jak wygląda moja sytuacja w sferze finansów?" i tu myślimy o bieżącym okresie, a jeśli pytamy dalej to możemy zadać pytanie "Jak będzie wyglądała moja sytuacja w sferze finansów w okresie (np. trzech miesięcy lub w następnym miesiącu) ?

Jeśli mamy problem, który nas dręczy, można zapytać "Co mogę zrobić by rozwiązać problem, z którym się borykam?".

Jeśli ciekawią nas uczucia/związek, pytamy "Jak wygląda mój związek z panem XY?" lub "Jakie zamiary ma w stosunku do mnie pan YQ".

Inne pytania:
"Jak będzie będzie przebiegać podróż, którą planuję?"
"Co mnie czeka w nadchodzącym miesiącu?"
"Co mogę zrobić, aby stworzyć stabilny związek?"

I wiele innych...

Nie jestem w tej dziedzinie specjalistą, ba, nawet nie mam zamiaru czegoś tam sugerować, ale myślę, że należy pytać "co zrobić", "jak się sprawy potoczą", a nie "czy coś tam...", bo "czy" dla mnie nie jest precyzyjne, tylko takie na dwoje babka wróżyła, pytanie zaczynające się na "czy" jest w/g mnie mało konkretne i odpowiedź tarota też może być mało konkretna, a możliwe, że nawet nie taka jakiej w głębi duszy oczekuje pytający, to tak ja sobie myślę Uśmiech
No wlasnie ,pies pogrzebanyUśmiechUśmiechUśmiech
slawek_88 hahaUśmiech z zalozenia wychodzimy,ze los zawsze mozna zmienic,a karty to nie wyrocznia ,a podpowiedzUśmiech lub ukazanie problemu ale...Wlasnie kierunek.Uśmiech choc podziwiam wszystkich "detalistow" ,ktorzy w szczegolach okreslaja sytuacje- respect!
Chyba tutaj dobrze bedzie zastosowac metode czas jak radzi KatiJo.
Hmm,ciekawe,bo wiele osob stosuje metode YES/NO ,moze odpowiedz bylaby raczej nie? Bezradny

marika+ wlasnie to,to,! Faktycznie przy pytaniach "czy" to jesli sie samemu interpretuje,mozna zabrnac zyczeniowo mocno.

A jak sie sytuacja sie rozwija,placze,pelno osob w kartach niejednoznacznych.Czy wtedy "dociagacie" Cwaniak karty doprecyzowujace ( i wtedy jako co ja stosowac) czy raczej np sumowanie?
Nie potrafie polaczyc karty dociagnietej z ukladem,bo zwykle wydaje sie ona "od czapki" !za cienka jeszcze jestem Uśmiech

slawek_88, marika+ wskazowki nader cenne ,dziekuje Kwiatek Kwiatek Kwiatek
bessos y abrazos Oczko
Isabelita

dużo chyba zależy od charakteru osoby, która stawia karty.
ja np. lubię porządek i konkrety, więc jak pytam: jakie uczucia ma dzisiaj do mnie pan Y, to nie snuję potem z kart opowieści o czym myśli, co planuje, tylko każdą kartę czytam w odpowiedzi na pytanie.
i w związku z tym w pytaniu daję ograniczenie czasowe, np. na miesiąc, na trzy miesiące, kogo dokładnie wróżba dotyczy, i staram się dokładnie wyrazić swoją myśl o co chodzi.
pytanie "czy coś z tego będzie?" jest dla mnie bez sensu, bo na pewno coś z czegoś będzie, choć niekoniecznie będzie się nam to podobać.
dobre pytanie to dla mnie np. "jakie będę mieć odczucia po dzisiejszym spotkaniu z X?" albo "jakie skutki w najbliższym miesiącu dla mnie będzie miało kupno mieszkania na ulicy złotej 17?" albo "kiedy będzie dla mnie najkorzystniejszy czas na odbudowanie relacji z moim bratem?"

pozdrawiam Uśmiech
"Szlachetne myśli niech wejdą Ci w nawyk - a zmienią się w szlachetne czyny"
Osoba, która prosi o wróżbę, zobowiązana jest do:
1. Wyraźnego sformułowania pytania, jeśli to możliwe z krótkim naświetleniem problemu/sytuacji
Zanim zadasz pytanie kartom tarota, dobrze się zastanów. Od tego, jak sformułujesz pytanie, zależy, jaką odpowiedź otrzymasz
2. Podania swojego imienia i daty urodzenia, dotyczy to również osób, których dotyczy pytanie. Dane osobowe można podać w poście lub na PW, ale taka ewentualność powinna być odnotowana w poście na forum.
3. Ewentualnego podziękowania za darmową wróżbę, bez oglądania się na zabobony. Weryfikacja wróżby jest taką formą podziękowania, bo w ten sposób dajesz coś w zamian. Inną formą może być zrobienie komuś innemu dobrego uczynku.
to jest zapis z Regulaminu Darmowych wróżb
http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=4995

Zanim zadasz pytanie kartom tarota, dobrze się zastanów. 
Od tego, jak sformułujesz pytanie, zależy, jaką odpowiedź otrzymasz

tak zapis widzisz również na belce w dziale Darmowe wróżby...

Zadanie pytania do kart, w sytuacji, gdy targają nami niejednokrotnie duże emocje, jest sztuką...ale warto tego się nauczyć...
Kto ma swoje uwagi, przemyślenia...proszę pisać...
[Obrazek: 5jmdft67.gif]

Z moich doświadczeń wynika, że Tarot odpowiada wyczerpująco na następujące pytania:
- rozwój sytuacji ( jak potoczy się moja kariera zawodowa, związek ? )
- stan obecny ( jak wyglądają moje stosunki z sympatią, szefową, przyjaciółką ?)
- jak najlepiej postąpić (co mogę zrobić by naprawić relację, znaleźć lepszą pracę, wyjść z długów ?)
- jaką podjąć decyzję by była dla mnie najlepsza ( czy powinnam wyjechać czy nie ?, kupić to mieszkanie, czy może wstrzymać się z transakcją ?)
Pytania które z założenia mają odpowiedzieć TAK-NIE są najtrudniejsze. Stosuję wtedy rozkład co przemawia na TAK a co na NIE. Jednak często odczyt jest trudniejszy.

Staram się wypowiadać pytanie głośno w taki sposób jak zostało zadane, czyli jak zapytała osoba prosząca mnie o wróżbę. Gdy pytanie jest zadane "źle" koryguję je. Tarot odpowiada tak jak zostanie zapytany, więc bardzo ważne jest to jak pytamy. Bardzo ważny jest dobór rozkładu, w moim przypadku chyba najistotniejszy. To bardzo ułatwia odczyt. Pytania wypowiadam głośno gdy kładę karty komuś, jeśli sobie jedynie w myślach.
Nie zadawaj pytań, na które nie chcesz poznać odpowiedzi.
Moja strona internetowa

http://joanna-tarot.tumblr.com/
Hej, hej, 

Wiadomo, że dobrze zadane pytanie do kart to połowa sukcesu. Staram się zawsze określić ramy czasowe (np. "czy w ciągu 3 miesięcy ....") i formułować pytania możliwie szczegółowo bo jak wiadomo im bardziej ogólne pytanie tym bardziej ogólna odpowiedź i co za tym idzie niejasny dla odbiorcy przekaz. 
Mam jednak problemy z pytania dotyczącymi wyboru pomiędzy jakimiś opcjami (np "powinnam wybrać pracę A czy B"). 
Jak sobie radzicie z takimi problemami? 
Czy można przeformułować pytanie czy może używacie do takich pytań konkretnego rozkładu a może rozkładać w takim przypadku dwa rozkłady, na każdą z opcji i wyciągnąć z nich rady od kart?

pozdrawiam Wac
n.
Krystyna napisał 25-09-2017, 11:09:
Zanim założysz nowy watek, proszę zapoznać się z  naszymi opracowaniami...
Zachęcam do czytania tematów w działach tarotowych...

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości