XVIII Księżyc a sprawa ciąży
#1

Witajcie Uśmiech

Interesuje mnie jak Wy interpretujecie kartę Księżyca w kontekście ciąży. Zazwyczaj w takich rozkładach wypada mi cesarzowa - jest to potwierdzenie ciąży. Zauważyłem jednak, że wielu autorów traktuje również 17 arkanum jako zapowiedź stanu błogosławionego. Budzą się tutaj moje wątpliwości - jest to karta niejasności, zamętu i kłamstwa. Jednakże w wielu wierzeniach księżyc oznacza dziecko i macierzyństwo. Niektórzy rozpatrują tutaj tą kartę jako złudzenie ciąży (spóźniający się okres, ból piersi, ale jednak brak fasolki), inni są pewni, że prognozuje ona dziecko. Pojawia tu się również aspekt Głupca - karta często w rozkładach sygnifikuje nowe życie.

Jak Wy to rozczytujecie?

Coh Oczko
Cohen napisał(a):Faktycznie, pomyliłem się co do arkan, oczywiście 18 zamiast 17. Zaraz poprawię.
Edit. Nie mogę edytować pierwszego posta, nie mam pojęcia czemu ;P W każdym razie chodzi o księżyc, nie gwiazdę.

We are the nobodies
Wanna be somebodies
When we're dead
They'll know just who we are
Odpowiedz
#2

Chyba 18? Oczko
Dla mnie raczej złudzenia, oczekiwanie i płonne nadzieje...
Chęć bycia w ciąży, tęsknota za nią, ale niestety nie spełnienie.
Odpowiedz
#3

Księżyc może również oznaczać niechcianą ciąże. (wpadka) Zależy to oczywiści od pytania i kart stojących obok . Uśmiech
Odpowiedz
#4

Cohen napisał(a):... Zauważyłem jednak, że wielu autorów traktuje również 17 arkanum jako zapowiedź stanu błogosławionego.
XVII to Gwiazda i może mówić o byciu "przy nadziei:
Odpowiedz
#5

Zib napisał(a):
Cohen napisał(a):... Zauważyłem jednak, że wielu autorów traktuje również 17 arkanum jako zapowiedź stanu błogosławionego.
XVII to Gwiazda i może mówić o byciu "przy nadziei:
Tak tu pewnie kolega pomylił karty .
Jak dla mnie karta Księżyca pokazuje mi problemy z zajsciem w ciażę , a Głupiec to juz dziecko i napewno chłopiec.
As pucharów tez pokazał mi ciążę i narodziła się dziewczynka.
Odpowiedz
#6

Gwiazda to karta ochronna to nadzieja, siła życiowa , możliwość zajścia w ciąże.
Odpowiedz
#7

Głupiec najczęściej pokazuje wpadkę, a Księżyc może oznaczać początek ciąży i nieświadomość tego stanu.
Odpowiedz
#8

No , tez prawda heheh , ale Głupiec może , tez pokazywać samo jaj przed zapłodnieniem Rotfl Rotfl

Nadziej_aa zamieściła ciekawy wpis. Warto poczytać. Uśmiech

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=6&t=576#p6281">viewtopic.php?f=6&t=576#p6281</a><!-- l -->
Odpowiedz
#9

dzieki Miriam za linka ,rzeczywiscie Nadzieja sie tam rozpisala -bardzo ciekawy artykul .
Odpowiedz
#10

miriam napisał(a):No , tez prawda heheh , ale Głupiec może , tez pokazywać samo jaj przed zapłodnieniem Rotfl Rotfl

Miriam czy idąc Twoim tropem Rydwan pokazuje plemnika? Rotfl Rotfl Rotfl
Odpowiedz
#11

No cóz, a ja ciążę umiejscawiałam w karcie Świat Myśli
Odpowiedz
#12

Ja czasem w Sądzie, ale tylko w określonych taliach.
Np u Haindla
http://taroteca.multiply.com/photos/albu...oto=41.jpg
W częściowo opartym na Haindlu Queście:
http://taroteca.multiply.com/photos/albu...oto=41.jpg
Albo u Crowleya
http://taroteca.multiply.com/photos/albu...oto=41.jpg
Odpowiedz
#13

Ojejku, nie spodziewałem się tak licznych odpowiedzi, dziękuję.
Faktycznie, pomyliłem się co do arkan, oczywiście 18 zamiast 17. Zaraz poprawię.
Dzięki Miriam za linka. Hmm więc każdy z Was ma nieco inną interpretację, hah to świadczy, że macie własne bogate doświadczenia z tą kartą.

Z biegiem czasu mogę powiedzieć, że spotkałem się z tą kartą w kontekście obawy ciąży i właśnie z tego co mówicie również w kontekście początku ciąży.

Pozdrawiam i dziękuję za tak wielki odzew

Coh Oczko

Edit. Nie mogę edytować pierwszego posta, nie mam pojęcia czemu ;P W każdym razie chodzi o księżyc, nie gwiazdę.

We are the nobodies
Wanna be somebodies
When we're dead
They'll know just who we are
Odpowiedz
#14

MałaMi napisał(a):No cóz, a ja ciążę umiejscawiałam w karcie Świat Myśli
a ja w macicy Rotfl Rotfl Rotfl Oczko
Odpowiedz
#15

Dobre Rani Oklaski Rotfl Rotfl
Odpowiedz
#16

morfeusz napisał(a):Miriam czy idąc Twoim tropem Rydwan pokazuje plemnika? Rotfl Rotfl Rotfl
podoba mi sie twoj tok rozumowania Rotfl zakladajac ze Rydwan wyrusza w Swiat rozumiem tez tok rozumowania Malej Mi. Rotfl
Odpowiedz
#17

Rani napisał(a):
MałaMi napisał(a):No cóz, a ja ciążę umiejscawiałam w karcie Świat Myśli
a ja w macicy Rotfl Rotfl Rotfl Oczko
Ale ona wygląda jak macica Rotfl Luzik
Odpowiedz
#18

Mnie też . Zawstydzony Buziak

Jeśli wyciągnąłeś Księżyc z Głupcem to można sadzić , ze będzie dzidziuś . Ja bym powiedziała ,ze działali w ukryciu i poszli na całość. Zawstydzony Rotfl Rotfl

Ciąża w rozkładzie kart tarota.

a). Słońce XIX - pozytywna wiadomość, która ucieszyła kobietę.
b). Głupiec 0 - oznacza ciążę, niewykluczone, że to wpadka.
c). Cesarzowa III.
d). Księżyc XVIII.
e). As kielichów.

2). Połączenia kart:

a). Cesarzowa III + Głupiec O
b). Diabeł XV + Głupiec - zwykle wpadka, ale i stosunek seksualny, niekoniecznie kończący się ciążą. Dużo zależy czy ktoś stosuje karty odwrócone czy nie.
c). Głupiec 0 + Księżyc XVIII
d). As kielichów + Głupiec 0.

To są znaczenia i połączenia kart w/g pani Ewy Stanisławskiej.

Tak jak już wspomniałeś Cohen , każdy z nas ma swoja wypracowana metodę czytania kart Uśmiech
Odpowiedz
#19

dla mnie księżyc ma szaloną rozpiętość znaczeń Uśmiech czasem czytam ją jako ciążę, zależy od otaczających kart i zadanego pytania, czasem wręcz przeciwnie - jako cykl kobiecy, ale bezdzietny że tak powiem Oczko
Odpowiedz
#20

miriam napisał(a):Ciąża w rozkładzie kart tarota.

a). Słońce XIX - pozytywna wiadomość, która ucieszyła kobietę.
b). Głupiec 0 - oznacza ciążę, niewykluczone, że to wpadka.
c). Cesarzowa III.
d). Księżyc XVIII.
e). As kielichów.

2). Połączenia kart:

a). Cesarzowa III + Głupiec O

b). Diabeł XV + Głupiec - zwykle wpadka, ale i stosunek seksualny, niekoniecznie kończący się ciążą. Dużo zależy czy ktoś stosuje karty odwrócone czy nie.
Rotfl a ja myślałam, że to zależy czy ktoś się zabezpiecza czy nie Rotfl Rotfl Rotfl Kwiatek

c). Głupiec 0 + Księżyc XVIII
d). As kielichów + Głupiec 0.


Miriam - i faktycznie u pani Stanisławskiej nie ma Gwiazdy ... jako ciąża
wiesz coś o jej przesłankach Myśli
Odpowiedz
#21

Cohen napisał(a):.... Hmm więc każdy z Was ma nieco inną interpretację, hah to świadczy, że macie własne bogate doświadczenia z tą kartą.
Nie ma przecież czegoś takiego jak Biblia Tarota i jedynie słusznej interpretacji.

Cytat:Nie mogę edytować pierwszego posta, nie mam pojęcia czemu ;P W każdym razie chodzi o księżyc, nie gwiazdę.
Swoje posty możesz edytować tylko przez parę godzin po wysłaniu. Jeśli zmieniłbyś początkową "pomyłkę" to póżniejsze uwagi na jej temat straciłyby kontekst Uśmiech Plusem była okazja by o Gwiazdę myśl zaczepić. Kiedy piszemy o AW to stosujemy tu rzymskie cyfry, aby nie myliło się z Małymi.
Odpowiedz
#22

Post można edytować ...w ciągu dwóch godzin po napisaniu... Oczko
Zrobilam odpowiedni wpis/cytuj w pierwszym poście... Oczko

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości