Druid Craft - luźne pogaduchy
#23

Karta 3 Mieczy nie opisana jeszcze. Ciekawe jaki może mieć urok. Większość ludzi nie lubi, wręcz nie znosi jej uroku.
Odpowiedz
#24

Uroki różne są przecież Oczko
Poza tym każda karta niesie jakieś pozytywne przesłanie.
Na karcie D.C. nie widnieje przebite serce.Tutaj widzę tajemniczy znak ukryty w lesie.Mam wrażenie, że zaraz zjawi się Szaman i coś zdziała.
Odpowiedz
#25

Każdy ma prawo zacząć opis karty, założyć nowy wątek. Tak też zrobiłem, Przenoszę wpis Miriam do niego  Uśmiech
Odpowiedz
#26

Przecież karty od dawna opisywaliśmy w ten sposób. Dla tych kart co nie mają jeszcze osobnego wątku każdy może taki zacząć. Także, dla łatwości odszukania tekstów lepiej chyba zgrupować te dotyczące danej karty wszystkie razem, w dedykowanym wątku.
Odpowiedz
#27

Mea culpa mea maxima culpa. Wlazłam nie tu gdzie trzeba. Uśmiech
Odpowiedz
#28

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy nowego nabytku - talii DruidCraft. Dzisiaj specjalne powitanie dla Zebony.
Zapraszam do podzielenia się wrażeniami oraz tym, jakie są najbardziej ulubione i nielubiane karty w tej talii. Do tego, aby posiadać faworytów niekoniecznie trzeba być właścicielem talii, więc zapraszam wszystkich.
Odpowiedz
#29

Zib-ku zastosowalam sie do twojej propozycji i oto wynik:

Princess of Cups....Prince of Wands....Princess of Pentacles

Czego zamierza mnie nauczyc?-jako mloda stazem tarocistka powinnam moze najpierw jako studentka nawiazac bardziej uczuciowy kontakt z kartami zdac sie na intuicje,pomoc dla ludzi,ktorzy jej poszukuja,oraz oddac sie tej drodze zycia jaka reprezentuje Tarot.
Co powinnam zrobic na co uwazac?-powinnam wystrzegac sie nieprzemyslanych decyzji,nie byc zbyt
impulsywna a raczej spontaniczna.Powinnam moze wypracowac sobie swoj wlasny styl,system pracy z kartami i nie patrzec
na innych.
Jaka bedzie nasza relacja?-no coz,
swiatowej slawy tarocistka nie bede ale ksiezniczka zapowiada
logiczna,systematyczna,ciekawa prace,ktora bede traktowala jako osobiste hobby a talie kart Tarota beda ozdabiac moje
poleczki z kolekcjonerskimi pozycjami.Jezeli przysiade faldow to zapowiada sie calkiem pozytywny okres nauki.

Zib jestem ciekawa twojej interpretacji,podejrzewam,ze mozesz zobaczyc ten rozklad z innej perspektywy.
Bede bardzo wdzieczna! Buziak
Odpowiedz
#30

Przytoczę rozkład dla następców Zebony:
Można, a nawet wypada po rozpakowaniu talii Tarota zapytać swój nowy nabytek tak:
1 - Czego zamierzasz mnie nauczyć?
2 - Co powinnam zrobić, na co szczególnie uważać?
3 - Jaka będzie nasza współpraca?

Zebona napisał(a):Zib jestem ciekawa twojej interpretacji,podejrzewam,ze mozesz zobaczyc ten rozklad z innej perspektywy.
Spróbuję czegoś się dopatrzeć
[Obrazek: db_DC-_Kelche_11_-_Princess1.jpg][Obrazek: db_DC-_Stabe_12.jpg][Obrazek: db_DC-_Pentakel_11_-_Princess1.jpg]
Pierwsza karta dotyczyć może nauczenia Cię intuicji, podjęcia ryzyka wejścia w emocjonalny związek z tymi kartami, czyli pokochania ich. Na karcie widać wyraźnie zauroczenie i chyba nadzieję, na dalszy rozwój relacji.
Druga karta niesie wstępne rady, z których pierwsza przestrzega przed nadmiernym pośpiechem, gwałtownymi czy nieprzemyślanymi działaniami. Chyba zaprasza do dalszej współpracy z nadzieją, że gwałtowne zauroczenie nie okaże się słomianym ogniem.
Ostatnia oznacza, że współpraca zapowiada się dobrze, bo widzę na karcie kogoś, kto gotowy jest na naukę oraz uważa na wszelkie znaki, wskazówki od losu.

Zaraz sprawdzę, czy karty te opisywaliśmy już, bo skoro pokazały się tutaj, to może znak, że chciałyby znaleźć się wśród innych.
Specjalnie nie czytałem najpierw Twoich opisów, ale teraz widzę, że mamy podobne zdanie. Hura
Odpowiedz
#31

Bardzo serdecznie dziekuje za przyjecie do grona zwolennilow talii Druiden Craft.
Musze nadmienic.ze gdyby nie to Forum i nie ten temat nie bylalym posiadaczka tej pieknej talii.
Musze tylko "odswiezyc"wiadomosci o Druidach w ogole a szczegolnie o ich wierzeniach i symbolach.
Gdyby ksiazeczka dolaczona do kart byla wydana nie tylko w jezyku angielskim to bym wiecej kumala jak to pisze Suna Uśmiech
Na pewno podziele sie wrazeniami jakie mi ta talia podarowala ale musze ja najpierw porzadnie potrzymac w rekach. Buźki
Odpowiedz
#32

Zib-ku bardzo dziekuje za interpretacji i wstawienie kart. Kwiatek
Ciesze sie ,ze ogolnie zgadzamy sie z interpretacja Hura Hura Hura
Odpowiedz
#33

Wydaje mi się, że karty odpowiedziały z sensem, adekwatnie do sytuacji.
Odpowiedz
#34

kusicie i nęcicie tą talią... Rotfl
Odpowiedz
#35

Spróbuj odwiedzić świat Druidów we śnie wkładając na noc karty pod poduszkę. Nie zapomnij przygotować kartki i ołówka, aby natychmiast po obudzeniu zapisać nawet w skrócie to co pamiętasz, a przed zaśnięciem powiedzieć głośno ze 3 razy, że chcesz zapamiętać dzisiejszy sen.
Przynależność tutaj to kwestia chęci rozmawiania o tych kartach, niekoniecznie trzeba je posiadać.
Witaj Sophia!
Odpowiedz
#36

Dobry Zibie Uśmiech kurczę ta talia na prawdę jest fascynująca. podejrzewam, że za jakiś czas sobie taką sprawię Cwaniak jak na razie muszę się jeszcze dotrzeć z waitem
Odpowiedz
#37

RWS jest pierwszy do docierania, bo to klasyka i mnóstwo następnych opiera się na niej jako podstawie
Odpowiedz
#38

racja, tylko ja mam czasem tak problem, że jak stawiam karty to mówią mi one zupełnie co innego niż według opracowań powinny znaczyć i się gubię wtedy Smutny
Odpowiedz
#39

Nie do końca jest tak, że według opracowań karty powinny coś znaczyć, ważne jest co dane karty znaczą dla Ciebie.
Odpowiedz
#40

no właśnie raz znaczą koło a raz trójkąt. np. paź mieczy: raz mi wychodzi jako kłótnia, ale taka siarczysta a raz na ciężkiego partnera. paź denarów potrafi mi pokazać kobietę a zaraz pana, który zdradza Boi się
Odpowiedz
#41

Sophia napisał(a):racja, tylko ja mam czasem tak problem, że jak stawiam karty to mówią mi one zupełnie co innego niż według opracowań powinny znaczyć i się gubię wtedy Smutny
Nie bardzo zrozumiałem, a szczególnie co to znaczy "powinny znaczyć". Nie ma czegoś takiego. Przecież te same karty powinny znaczyć co innego dla każdej osoby, a te opracowania do których się odwołujesz to tylko książki. One - sprzedaż ich - powinny przynieść zarobek. Także pośrednio zachęcić do kupowania kart tarota. Poza tym powiedz czy na 100% jesteś pewna tego co "powinny znaczyć", albo znasz kogoś kto wie.
Jest mnóstwo czynników zmieniających to znaczenie, nawet dla tej samej osoby. Może to być pytanie jakiego dotyczą, sąsiedztwo innych kart itp. Karty mają sprowokować myśli. Przecież przyznasz, że uśmiech MonaLisy będzie inny w zależności od pogody ducha osoby, która go ogląda.
Odpowiedz
#42

muszę przyznać Ci rację. możliwe, że nie zawierzam swojej intuicji i szukam potwierdzeń w książkach i opracowaniach. a to nie tak powinno działać.
dziękuję natka i Zib Kwiatek
Odpowiedz
#43

Jak najbardziej,zgadzam sie z ich opinia. Uśmiech
Odpowiedz
#44

Czy ktoś z Was jeszcze ma te karty i chce sprawdzić tym rozkładem co mają do powiedzenia, co oferują?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości