Initiatory Golden Down - dyskusja
#45

Raczej niezwykle taktowny Tak
Odpowiedz
#46

taktaktaktak(t) Tak Tak Tak Tak
Wiem, że w temacie jest "luźne pogaduchy", ale mi już chyba całkowicie poluzowało się Rotfl

Pozdrawiam
Aur Ganuz
Odpowiedz
#47

Hehe, spoko i luz Luzik
Odpowiedz
#48

Zib, w indeks wkradł się błąd - link do asa pucharów z talii DruidCraft.
Odpowiedz
#49

Skasowałem, bo tu nie mamy jeszcze asa pucharów, dzięki za czujność Ok
Odpowiedz
#50

Trzeba było dodać kartę Asa Pucharów, a zamiast kasować zmienić link Oczko
Odpowiedz
#51

Nie mam tej talii, ani książki, więc tylko obrazek mógłbym dodać Bezradny
Odpowiedz
#52

Potem sie okazuje, że autor całkiem co innego miał na myśli :uoee:
Odpowiedz
#53

To bez znaczenia co autor miał na myśli. Po opublikowaniu już wszystko zależy od nas i tylko to się liczy, a nie intencje autora
Odpowiedz
#54

No moim zdaniem zamysł autora jest jednak ważny Tak
Odpowiedz
#55

Dzięki Hajja za nowe karty. Wdzięczny będę za informację, jeśli takie się pojawią. Dodam je wtedy szybciej do listy linków.
Odpowiedz
#56

Dawno nikt nie ciągnął nowej karty. Zainteresowanie podzieleniem się z innymi swoimi przemyśleniami na temat poszczególnych kart widzę słabnie w narodzie, a szkoda, bo Initiatory to ciekawa talia. Gra też jakoś utknęła Foch
Odpowiedz
#57

Witam w Nowym Roku wszystkich zwolenników talii Initiatory. W poprzednim roku daliśmy radę przyjrzeć się bliżej 16 kartom. Czy jest ktoś odważny, aby zacząć wątek o następnej karcie?
Odpowiedz
#58

Witam posiadaczy talii Initiatory Golden Dawn do których od niedawna się zaliczam Uśmiech
Czy ktoś zechciałby poświęcić czas na podzielenie się przemyśleniami na temat rewersu tej talii? Przyznam szczerze że oglądając talię przed zakupem nie zwróciłam uwagi na rewers. Dopiero dziś mój wzrok padł na symbol swastyki i nieco przerażona zaczęłam szukać informacji o nim. Czy wybierając kolejne talie zwracacie uwagę na rewers? Przeglądam różne fora/blogi poświęcone ezo i nie znajduje rozważań tego aspektu talii.

panta rhei
Odpowiedz
#59

Nie zwracam uwagi na rewers w inny sposób niźli estetyczno-użytkowy. Swastyka Cię przeraża? Szerzej symbolika? Może warto przemyśleć czy karty są dobrym dla Ciebie pomysłem na życie. I nie, nie kpię. Stwierdzam - karty operują symbolami, i jeśli Twoja o nich wiedza ma wyłącznie charakter powszechny, popkulturowy, to niestety ryzykujesz trwanie w stuporze, zaskoczeniu i przerażeniu.
Odpowiedz
#60

Arturze widzę, że dwojako się wypowiadasz, być może dlatego iż chcesz mieć "furtkę" otwartą w razie konieczności wycofania się z tematu.
Ja osobiście nie mam zamiaru wdawać się w dyskusję, ale odniosę się do twojej i poprzedniej wypowiedzi...
Rewers Talii ?? hmm... mnie on w ogóle nie interesuje, nie zwracam szczególnej uwagi na to, bardziej interesuje mnie "front" karty i to co ona przedstawia.
Oczywiście chyba rozumiem twoje obawy locked inside, ktoś, kto nie ma wieloletniego "stażu" z kartami, może poczuć się trochę nieswojo  kiedy widzi złowieszcze symbole takie jak np. swastyka.
Nie potrzebnie p. Artur tak z mety napisał cytuję:  "Może warto przemyśleć czy karty są dobrym dla Ciebie pomysłem na życie. I nie, nie kpię. Stwierdzam - karty operują symbolami". Odbieram to tak jakby chciał cię przestraszyć, tylko nie wiem czym ... kartami? mocą symbolów?
Swastyka obecnie w krajach Europy i obu Ameryk jest to symbol kojarzony prawie wyłącznie z Adolfem Hitlerem i nazizmem, natomiast w Azji jest powszechnie stosowanym symbolem szczęścia i pomyślności.
Jako początkująca osoba z tą talią miałaś/eś (przepraszam, ale nie wiem kim jesteś) prawo nie wiedzieć ...
Nie przekreślam cię tylko dlatego, że właśnie otaczasz się w swoim życiu popkulturą, wiedzą powszechną w swoim otoczeniu na temat tego symbolu i moim zdaniem niczym wielkim nie ryzykujesz tkwiąc nadal w tym przeświadczeniu, że ten symbol jest najgorszym złem.
Jeśli tak uważasz, to po prostu odrzucisz karty i wszystko co się wiąże z Tarotem.
Z kolei jeśli chcesz wiedzieć i poznać co znaczy ten symbol, to myślę, że w dobre miejsce trafiłeś/aś.
Na tyle ile mogę to wyjaśnię, może inni też się wypowiedzą na ten temat.
Zgadzam się z p. Arturem, że Tarot to czysta symbolika i aby go poznać, należy również skupić się właśnie na symbolice zawartej na "froncie" czy też na rewersie każdej karty.
Jeśli zapoznasz się ze symboliką zawartą w tarocie, bynajmniej z jej podstawami, to zrozumiesz, że niektóre symbole, dla jednych są dobrem, a dla drugich ochroną przed złem.
Więcej na temat samej swastyki dowiesz się na zwykłej wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Swastyka ... tam możesz sobie porównać tą, którą masz na rewersie kart, z tą która nam Europejczykom kojarzy się z samym złem.
Prawda jest taka, że my tarociści nic nie poradzimy na to, że Hitler użył jej w swojej  propagandzie ... to tak jakby skrót PiS od partii (wszyscy wiemy jakiej), dziś nam się kojarzy z tą partią, ale jak ona nie będzie na tyle silna, aby zapisać się na trwałe w historii, nasi potomkowie wymyślą coś innego i PiS będzie się kojarzył z zupełnie czymś innym np. Promuj i Sprzedawaj.
I tylko tyle chciałam powiedzieć, jeśli chodzi o symbolikę, nie ma w niej żadnej magii, tylko pewne skojarzenia, to my sami nadajemy im moc  Kotek
Odpowiedz
#61

Dobry wieczór wszystkim zgromadzonym,

Wieki chyba minęły od kiedy miałem przyjemność gościć w tych progach! Dotarł do mnie email z powiadomieniem o reanimacji wątku, w związku z czym chciałbym dorzucić 2 grosze od siebie odnośnie tej nieszczęsnej swastyki.

Nie zapominajmy, że do czynienia mamy z talią bazującą na systemie Golden Dawn. Symbole przedstawione na obrzeżu rewersu talii są emblemami oficerów uczestniczących w inicjacyjnych rytuałach G.D. Swastyka przypisana jest Dadychos, krótki opis funkcji oficera można przeczytać n.p. tu: http://mishkan-ha-echad.blogspot.co.uk/2...uchos.html
Dadychos (dosł "niosący/a pochodnię") jest epitetem Artemis oraz Demeter szukającej Persefony. Była to również nazwa funkcjonalna drugiego kapłana w misteriach eleuzyjskich.

Pozdrawiam
Aur Ganuz
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości