Zestawienie imion i nazwisk - obraz naszej osobowości
#1

Nasza data urodzenia wskazuje na nasze przeznaczenie , nasz los , który czy chcemy, czy nie i tak musi się zrealizować.
Piramida zycia przedstawia poszczególne etapy naszego zycia , oraz jaki wpływ mają na nas liczby w tych etapach.
Cykle zycia -wskazują kierunek w jakim zmierza nasze zycie.To poszczególne etapy naszego zycia .
Punkty zwrotne inaczej Dekoracje , Warunki zycia-wskazują drogę naszego rozwoju , relizację naszych cykli zycia.To są kierunki działania umozliwiające nam realizację energii Cykli zycia.
Mozna to porównać , ze Cyle są jakby porami roku , a Punkty zwrotne pogodą jaka w nich panuje.
Wyzwania - okreslają nasze słabe strony nad , którymi musimy pracować chcąc zrelizować własą osobowość.Są to przeszkody do pokonania , sytuacje , które poddają nas próbie.
Zestawienie imion i nazwisk- to energie przedstawiajace obraz naszej osobowosci.
Przystępując do obliczenia zestwienia imion i nazwis nalezy uwzględnić wszystkie nasze imiona i nazwiska - z bierzmowania , panienskie , po mężu .
Kazda litera ma swoją cyfrę , która jest jej przyporzadkowana .
Tu podaję tabelkę zamiany  liter na cyfry.
ZAMIENNIK LITEROWO – CYFROWY :

( Y – traktujemy jako spółgłoskę )
1 2  3  4  5 6 7  8 9 
A B C  D E  F G H I
J K L  M N  O P Q R
S T U  V W X Y  Z

SAMOGŁOSKI pokazują nam „Wibrację Duszy” (litera Y w numerologii, traktowana jest
jak spółgłoska!)- czyli wibracja duszy mówi o tym jacy sami jestesmy ze sobą.
SPÓŁGŁOSKI pokazują wibrację „Realizacji Duszy”.-to jakie sprawiamy wrazenie na pierszy rzut oka
SUMA samogłosek i spółgłosek – całość – wskazuje nasze „Cele Życiowe”.-to cele jakie sobie nieustannie wyznaczamy.

przykład Samogłoski są nad imieniem
              spółgłoski piszemy pod imieniem


  1    1    1 =3
BARBARA          =7/25
2    9 2  9 =4/22


1      9  1=2/11
JADWIGA            =1/10/28
1  4 5  7  =8/17

1      95        1 =7/16
AGNIESZKA              =3/12/39
  7 5    182  =5/23


    9      1 =1/10
PLICHTA                =6/15/24
7 3  3 8 2 =5/23


  9 5  91  =6/24
BIENIAK            =6/15/33
2    5  2  =9


Suma samogłosek-3,2/11,7/16,1/10,6/24
3+2+7+1+6=19=1
11+16+10+24+3=64


Wibracja Duszy-1/19/64

Suma spółgłosek-4/22 ,8/17 ,5/23 ,5/23 ,9
4+8+5+5+9=31=4
22+17+23+23+9=94=4
Realizacja Duszy-4/31/94
Sumy całości-7/25 ,1/10/28 ,3/12/39 ,6/15/24 ,6/15/24
7+1+3+6+6=23=5
25+10+12+15+15=77=5
25+28+39+24+24=140=5
CELE ŻYCIOWE-5/23/77/140
 
Wibracja duszy1/19/64-to osoba o silnym poczuci wartosci , ambitna , indywidualizm , umiejętnośc nawiazywania kontaktów.
Realizacja duszy-4/31/94-osoba zawsze zapracowana powazna i zdyscyplinowana .
Cele zyciowe-5/23/77/140-to liczba zmian , wolnosci , która jak dla osoby o realizacji duszy 4 może wywołac sporo sprzecznosci i nerwowym podejsciu do wielu spraw.
Odpowiedz
#2

[Obrazek: 97068a4eec6db082.jpg]
Wklejam lepszą tabelkę
Samogłoski-A,E,I,O,U
Odpowiedz
#3

A co z zmianą urzędową nazwiska? Mam na myśli zmianę drogą urzędową nazwiska rodowego dziecku, tak, że oficjalnie nosi inne, a to pierwsze istnieje tylko w adnotacji w UWAGACH w akcie pełnym urodzenia. Lub też sytuacje, że po rozwodzie wraca się do nazwiska panieńskiego?
Odpowiedz
#4

Smoczyca87 napisał(a):A co z zmianą urzędową nazwiska? Mam na myśli zmianę drogą urzędową nazwiska rodowego dziecku, tak, że oficjalnie nosi inne, a to pierwsze istnieje tylko w adnotacji w UWAGACH w akcie pełnym urodzenia. Lub też sytuacje, że po rozwodzie wraca się do nazwiska panieńskiego?
nie rozumię twojego pytania?
Jakie nosisz nazwiska i imiona to tak na Ciebie działają . Po ich zmianie zmieniają się wibracje , bo juz np nie bedziesz nosiła nazwiska po męzu , a tylko swoje , więc nie uzywająć zmienia się ilość poszczególnych wibracji.
Jezeli o to Ci chodzi Uśmiech
Odpowiedz
#5

Dobrze zrozumiałaś, zmiana, tak, że się już nie używa tamtego nazwiska. Czyli tamte wibracje już są nieistotne dla nas(tak zrozumiałam Ciebie) i tego danego nazwiska już nie bierzemy pod uwagę przy wyliczeniach.
Odpowiedz
#6

Smoczyca87 napisał(a):Dobrze zrozumiałaś, zmiana, tak, że się już nie używa tamtego nazwiska. Czyli tamte wibracje już są nieistotne dla nas(tak zrozumiałam Ciebie) i tego danego nazwiska już nie bierzemy pod uwagę przy wyliczeniach.
Jak nie uzywasz to juz nie bierzemy pod uwagę
Odpowiedz
#7

Tzn załóżmy, że kobieta Anna nazwisko rodowe Kowalska, po mężu Nowak. Po rozwodzie wraca do swojego panieńskiego i jest tylko Anną Kowalską. Kiedyś w przeszłości przyjęła imię Helena przy bierzmowaniu. To imię figuruje tylko w papierach, nigdy go nie używała. Zatem, co powinniśmy wziąć do obliczeń?
MUśmiech
Odpowiedz
#8

Z bierzmowania naogół nikt nie uzywa na codzień tego imienia tak jak i imienia drugiego jezeli je posiadamy , ale widnieje ono w papierach .
Jezeli chcesz uzywac nazwiska pomęzu , a jestes po rozwodzie to je tu uwzględniasz , a jezeli się go zrzekasz to nie uwzgledniasz, bo nie będzie go w papierach.
W twoim pytaniu to będzie Anna , Helena -Kowalska
Odpowiedz
#9

Dzięki, KUmczo.
A co , jesli ma się inną datę urodzenia w papierach a urodziło się innego dnia?
Np ur. 31.12 .1956
a w papierach 01.01.1957.
Kilka lat temu sądownie przywrócono datę 31.12, ale nie zmienione są papiery i została data 01.01.
Od zawsze uważam za dzień urodzin ten własciwy tj 31.12, jednak w papierach nadal stoi 01.01
MUśmiech
Odpowiedz
#10

IMO papiery nieważne, tylko rzeczywistośćUśmiech
Odpowiedz
#11

No tak, ale co w takim razie z imieniem od bierzmowania, które stoi tylko w papierach a dla mnie nie ma zadnego znaczenia? Czyli jednak coś w tych papierach jest Bezradny
MUśmiech
Odpowiedz
#12

Podobnie mam z tym bierzmowaniem, tak właściwie od dnia bierzmowania nigdzie nie musiałam go podawać, wpisywać etc

Z drugim imieniem rzecz ma się inaczej każdy papierek ZUS/US/PUP czy ogólnie jakiś urząd drugie podaje, więc dla mnie jasne, że go wliczyłam.
Odpowiedz
#13

Gdzieś czytałam taką interpretację, żeby tę papierową sumę imion i nazwisk traktować jako predyspozycje, natomiast to, co się faktycznie używa - jako rzeczywistą realizację. Osobiście w swoich portretach nie stosuję imion z bierzmowania, ale biorę wszystkie figurujące w dowodzie osobistym.

Co do dat, to jak kiedyś byłam na kursie tarotowo - numerologicznym - jedna z uczestniczek (dość wiekowa) urodziła się zaraz po wojnie, a wtedy to dopiero była zawierucha z papierami. Miała dwie kopie aktu urodzenia i na każdym inną datę. De facto nigdy nie udało jej się ustalić prawdziwej daty urodzenia, więc prowadząca kurs zaproponowała jej posługiwać się sumą z obu tych dat.
Odpowiedz
#14

Ciekawy temat poruszyłyście w związku z imieniem z bierzmowania Uśmiech Dla mnie właśnie ta numerologia oparta na imionach, nazwiskach jest bardzo mętna... Paradoksy wychodzą właśnie w takich sytuacjach, kiedy odstępuje się od jakiegoś nazwiska, lub coś się zmienia w papierach... Mi też nie pasuje włączanie imienia z bierzmowania do ogólnego portretu, z tego względu, że zupełnie tego imienia nie używam i jest ono w moim odczuciu zupełnie bez znaczenia... To wszystko łączy się bezpośrednio z tym, co de facto wpływa na nas jako "energia wibracji" - to co zapisane, czy to, co realnie obowiązujące? Moja mama ma tak samo w papierach inną datę urodzin niż faktycznie - o swojej faktycznej dacie urodzenia dowiedziała się nota bene całkiem niedawno, więc nie ma opcji, aby "wewnętrznie" utożsamiała się ze swoją faktyczną datą urodzin - a jednocześnie przejawia wszystkie predyspozycje określane przez numerologię zgodne z jej faktyczną datą urodzenia. Data zapisana, noszona w dowodzie i traktowana całe życie jako własna pokazuje na predyspozycje, których zupełnie nie przejawia i nie przejawiała. Stąd, jeśli chodzi o moje subiektywne obserwacje, przecenia się w numerologii to, co widnieje w urzędowych papierach...
Odpowiedz
#15

Le Stelle- jestem tego samego zdania, ale może ktoś bardziej obcykany w numerologii sie wypowie...może te papiery mają jakąs magiczną moc Prosi
MUśmiech
Odpowiedz
#16

Le Stelle napisał(a):Mi też nie pasuje włączanie imienia z bierzmowania do ogólnego portretu, z tego względu, że zupełnie tego imienia nie używam i jest ono w moim odczuciu zupełnie bez znaczenia...
To nie jest tak , ze jest bez znaczenia ,wszystko ma znaczenie.To co tu robimy na forum ,to jest wszystko w formie trochę uproszczonej , a zeby zrobic prawdziwy portret numerologiczny to obliczamy , zliczamy wszystko co uzywamy i mamy zapisane i porównujemy np:jakie wibracje działały na nas za czasów panienskich , a jak nam się zmienią po przyjęciu nazwiska męża.Czy to działa na nas dzobrze , a moze czujemy sie zle z tymi wibracjami.
Jezeli chodzi o imię z bierzmowania to :
Według tego co podają żródła w zasadzie powinniśmy mieć po 3 imiona , by zapewnić charakterystykę naszym trzem obszarom czyli fizycznemu, psychicznemu, duchowemu.W tych obszarach zycia przecierz się poruszamy.
I tak pierwsze imie to obszar -fizyczny
drugie imie to obszar - psychiczno-emocjonalny
trzecie imię własnie to z bierzmowania to obszar -duchowy
Le Stelle napisał(a):To wszystko łączy się bezpośrednio z tym, co de facto wpływa na nas jako "energia wibracji" - to co zapisane, czy to, co realnie obowiązujące
To są inne funkcje .Słowo pisane jest zapisem pamięci ,(tak jak imie którego nie uzywamy , a jest gdzies tam zapisane), natomiast słowo mówione ma juz inną wartośc , ponieważ wymawiając nasze nazwisko i imię wysyłamy impulsy o specyficznej wibracji, związane z nami i sytuacją w której je wypowiadamy.
Le Stelle napisał(a):Moja mama ma tak samo w papierach inną datę urodzin niż faktycznie - o swojej faktycznej dacie urodzenia dowiedziała się nota bene całkiem niedawno, więc nie ma opcji, aby "wewnętrznie" utożsamiała się ze swoją faktyczną datą urodzin - a jednocześnie przejawia wszystkie predyspozycje określane przez numerologię zgodne z jej faktyczną datą urodzeni

Jezeli chodzi o datę urodzenia to niestety nasi rodzice popełniali błędy zmieniając datp , bo np: mój brat urodził sie w Grudnu na święta to mama powiedziała po co ma miec cały rok do tyłu więc zapisali go 3 stycznia nowego roku Uśmiech
Data urodzin jest bardzo wazna i liczy sie i oddziaływuje na Nas ta z która przyszlismy na swiat.Jezeli została ona zmieniona to poprostu dana osoba ma wiecej wibracji, które tez na nią w jakis sposób działają.
Myślę że jakoś to wyjasniłam.
Odpowiedz
#17

Ja to widzę tak:
Imię - Działa w I cyklu (miesiąc urodzenia) i są to cechy charakteru które rodzice podświadomie przekazują dziecku (rodzice dają nam imię)
a zawsze rodzice chcą coś przekazać dziecku od siebie co mu pomoże funkcjonować w świecie.

Nazwisko - Działa w II cyklu (dzień urodzenia) - i odnosi się do historii własnej rodziny, rodu, mówi o podobieństwie wszystkich członków danej rodziny a także o ich przeszłości - czyli jaki mieli stan społeczny, bądź jaką dziedziną się zajmowali

Imię I Nazwisko - Ta wibracja odpowiada za kontakty towarzyskie i sposób w jaki jesteśmy odbierani przez innych
Działa w III cyklu (rok ur.)

Samogłoski - liczba wewnętrzna - czyli nasza nieświadomość - to jest to czego zazwyczaj o sobie nie wiemy, co jest intuicyjne i ukryte, nie widzą tego zwykle nasi znajomi - jest to nasze wnętrze i wszystkie aspekty podświadome

Spółgłoski - liczba zewnętrzna - czyli liczba która określa naszą cieleśność i formę zewnętrzną, wszystko to co jest fizyczne, materialne i bezpośrednie

Oczywiście - Jest to spore uogólnienie - i jest to moja własna wizja - aczkolwiek myślę że ma swoje dość proste i logiczne podstawy
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości