Jak poprawić krążenie?
#1

Ogromnie mocno marznę. Szczerze mówiąc nie znam osoby, która by marzła w takim stopniu jak ja. Potrafię ubrać się w 4 warstwy, w tym min. 2 swetry, kożuch itd. itd. i nadal niewiele mi lepiej. Próbowałam zakładać i mniej, nie pomaga. Dobani
Mam okropnie zimne dłonie a stopy są sopelkami. Nawet kiedy jest mi ciepło to stopy zlodowaciałe... Beczy

Nie jestem anorektyczką, więc teoretycznie mój jakiś tłuszczyk mnie grzeje, a nawet osoby o wiele chudsze ode mnie nie odczuwają zimna aż tak.

Może są jakieś zioła, środki bez recepty, które poprawią krążenie?
To jest mocno męczące, bo teraz zima i ledwo się ruszam pod tyloma warstwami ubrań, a nie czuję ciepła, które zapewniłoby mi jakiś znośny przynajmniej komfort.
Odpowiedz
#2

Witaj Fairy,
Trudno coś poradzić na to bez znajomości Twojego stanu zdrowia, m.in. czy masz regularne ciśnienie krwi. Bywa, że marźnięcie kończyn związane jest z układem krążenia. Słyszałaś pewnie, że ludzie wypijają po kieliszku alkoholu na rozgrzewkę. Eskimosi piją znacznie więcej. Oczko To rozszerza naczynia krwionośne. Podobnie zadziała tabletka aspiryny (tzw. baby 81mg) - najlepsza podobno Buyera z osłoną na żołądek. Spróbuj przez parę dni i zaobserwuj różnicę. Drugi eksperyment jaki polecam to oczywiście reiki z intencją aby energia została w Tobie i grzała od środka.

Mieszanki ziołowe są na zaadresowanie konkretnego problemu, czyli na przykład obniżenie cholesterolu, na regulacją ciśnienia itp.
Odpowiedz
#3

Dziękuję Kwiatek
a można tak sobie aspirynę łyknąć bez innych wskazań jak jakieś bóle/ gorączka?
Odpowiedz
#4

Fairy, nie liczyła bym na wiele, niestety. Nieski ciśnienie, marne krążenie, zimne kończyny Bezradny Moja córka tak ma całe życie [reszta rodziny ma wszystko ciepłe więc to nie genetyka, chyba, że po jakiejś mutacji, heheh] , środki doraźnie pomagające [jak Zib proponuje] nie zlikwidują problemu. Taka twoje "uroda"? Może jakis gorący blondyn by poprawił sytuację? No , ostatecznie brunet. Bo łysy to chłodzi Dokucza
W ostateczności termofor i grzaniec.
Odpowiedz
#5

Nie piszesz , czy prze cały rok , czy w okresie zimowym marzną Ci konczyny. Jesli przez cały rok masz zimne dłonie i stopy to możesz mieć zwężone naczynka i potrzebne byłoby badanie , które nazywa się Kapilaroskopia <!-- m --><a class="postlink" href="http://pl.wikipedia.org/wiki/Kapilaroskopia">http://pl.wikipedia.org/wiki/Kapilaroskopia</a><!-- m -->.
Z tym alkoholem to bym uważała, łatwo i to w szczególności u kobiet wpaść w szpony nałogu. Uśmiech
<!-- m --><a class="postlink" href="http://archiwum.apz.pl/poradnia.php?p=pormed&q=chouklkra&s=alkohol">http://archiwum.apz.pl/poradnia.php?p=p ... &s=alkohol</a><!-- m -->

Ps Libra dobrze prawi .Gimnastyka, ruszanie sie to jest to co poprawi ci krążenie i problem minie. Rotfl
Odpowiedz
#6

gi-mna-sty-ka :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: to się nazyyywaaa? Szok No ... może. Oklaski Ważne żeby trener miał odpowiednią tempereturę. Zimni szwagrzy odpadają, hehe :mrgreen:
Odpowiedz
#7

Ja alkoholu nie piję prawie wcale, więc bym raczej szła w aspirynki.
Marznę cały rok, no ale najgorzej jest jesień i zima. Za to stopy wiecznie zimne i dłonie też... nawet kiedy mi ciepło w lato, a stópki nie grzeją...

A żywy grzejnik bardzo chętnie, toż to moje marzenie- a marzenia są do spełnienia. Cwaniak

Ale poszukam co to za badanie. Buziak

Libra22 napisał(a):gi-mna-sty-ka :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: to się nazyyywaaa? Szok No ... może. Oklaski Ważne żeby trener miał odpowiednią tempereturę. Zimni szwagrzy odpadają, hehe :mrgreen:

Koniecznie! Ino "trenera" muszę zdobyć. Rotfl
Odpowiedz
#8

Ale, ale - ten alkohol to do nacierania stóp przecie! Tą drogą nie uzależnia podobno, no może żabę, bo one pono całą powierzchnią ciała oddychają, to i alkohol by wetchły, hehe. Ale one i tak mają zimne nogi.
Odpowiedz
#9

Libra22 napisał(a):Ale, ale - ten alkohol to do nacierania stóp przecie! Tą drogą nie uzależnia podobno, no może żabę, bo one pono całą powierzchnią ciała oddychają, to i alkohol by wetchły, hehe. Ale one i tak mają zimne nogi.
Rotfl Rotfl o matko jedyna, Libra, haha.

Hehe, ale tak, żeby zadziałało to ja bym chyba co godzinę musiała pić Oczko no albo nacierać, jak kto woli.
Odpowiedz
#10

FairyWitch napisał(a):Dziękuję Kwiatek
a można tak sobie aspirynę łyknąć bez innych wskazań jak jakieś bóle/ gorączka?

Dobry pomysł . Aspiryna dobra na wszystko . Szkoda , ze teraz nie mogę brać Tak Będąc młoda mężatką , a może już nie taką młodą, zdarzało mi się zabalować. Zawstydzony Po takich baletach , na drugi dzień drętwiały mi opuszki palców. Szlak mnie trafiał , bo strasznie to przeszkadzało, a i nie powiem troszku się martwiłam. Potem to nawet jak wypiłam 2 setki Zawstydzony i to samo było Rotfl . Poszłam , wiec do swego ulubionego doktora ( ten sam niezmienny od 33 lat) i wyłuszczyłam mu sprawę . Powiedziałam wprost : Doktor nie wiem co jest , ale jak wypije , nawet odrobinę to na drugi dzień opuszki palcowa mi drętwieją . Mój doktor odpowiedział mi swoim zwyczajem. Noooo i co? Ja tak samo mam , weź na drugi dzień aspirynę, przejdzie . Przeszło. Rotfl Rotfl

Libra22 napisał(a):gi-mna-sty-ka :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: to się nazyyywaaa? Szok No ... może. Oklaski

No wiesz Librus ,to wszystko zależy jaką się jest gimnastyczką . . Rotfl Rotfl Może jak zwykle źle zrozumiałam, może Tobie chodziło o grzanie stóp Szok i dmuchanie w dłonie . Krzyk Szok Rotfl
Odpowiedz
#11

Libra22 napisał(a):Ale, ale - ten alkohol to do nacierania stóp przecie! Tą drogą nie uzależnia podobno, no może żabę, bo one pono całą powierzchnią ciała oddychają, to i alkohol by wetchły, hehe. Ale one i tak mają zimne nogi.

Hehehheh znając Ziba to on , by tego alkoholu do nacierania nie przeznaczył. O nie!!! Nawet przy przy przeziębieniu Rotfl
Odpowiedz
#12

A to w takim razie spróbuję, zapiszę zaraz aspirynkę na listę i na dniach kupię. Cwaniak może pomoże, bo już wariuje człowiek.

Gimnastyka, ah Zawstydzony nawet jak mi będzie miał kto pomasować choćby stopy i podmuchać w dłonie to będę happy. Dokucza
Odpowiedz
#13

No widzisz kochanieńka . Gdzie tu sprawiedliwość!!! Starym wiedźmom masują i dmuchają , a młodym nie . Szok Załamka Kotek Kup kijki i zacznij chodzić , ruszaj się. Mowie poważnie teraz. Tak
Chyba sobie pójdę juz , bo mija 36 ( jak dobrze obliczyłam ) Rotfl godzina jak nie spie i jeszcze zacznę o tych nacieraniach pisać. Rotfl Rotfl Buziak
Odpowiedz
#14

Mirro, ja tak sobie myślę, żeś Waśćka dostatecznie wygimnastykowana, żeby wiedzieć jak to działa. Mnie tam nic nie marznie, a Aleks choc zmarzluch okropny, a jak u mnie jest to sypia przy otwartym oknie. Z gołymi nogami. Tyż. Rotfl
Fairy, zmień nika na Hot feet, może to załatwi sprawę? Oczko
Odpowiedz
#15

Albo , hot blood. Rotfl Rotfl Jeszcze nic mi nie trzeszczy , na szczęście. Rotfl Rotfl
Odpowiedz
#16

aspirynka rozrzedza krew i moze ciutke pomoc - w aptekach sa takie mini aspirynki, chyba sie nazywaja "cardio", juz nei pamietam - maja specjalnie mniejsza dawke srodka leczniczego i mozna je chyba brac nawet codziennie lub co drugi dzien, przez jakis czas

mam podobny problem i alkohol mi srednio pomaga (mam niskie cisnienie i po niewielkiej ilosci wygladam jak Indianin - jest mi goraco, ale glownie w policzki)
co mi pomaga, ale na troche - to wyobrazenie sobie i rzeczywiste uruchomienie przeplywu, krazenia swojej energii
zatem i Reiki mogloby na jakis czas pomoc Tak

a najbardziej chyba regularne uprawianie sportu, kijki sa bardzo dobre, plywanie, itp.
masaze tez chyba sa calkiem niezle Uśmiech
Odpowiedz
#17

Fairy witaj w klubie Oczko Mam to samo wiecznie mi zimno i wiecznie zimne nogi i ręce. No i właśnie mam bardzo niskie ciśnienie i przez to słabe krążenie co się objawia tym marznięciem Bezradny Dziewczyny mają rację tylko ruszanie się ,sport gimnastyka czy tym podobne "ruchy" robią dobrze na krążenie więc i jest nam cieplej. Takie aspirynki, picie alko to w sumie wszystko jest ok ale nie na długo, bo można w alkoholizm albo lekomanie wpaść Rotfl
Odpowiedz
#18

Może coś z medykamentów? - http://www.doz.pl/apteka/k801-Zimne_stopy
albo
[Obrazek: 1338243298sposob-na-zimne-stopy.png]
[Obrazek: 43832608-d64b-433d-beb5-f7a745ce3a54_201...Papcie.jpg]
[Obrazek: 2778.jpg]
[Obrazek: 46195_432947143433706_1263621152_n.jpg]
Odpowiedz
#19

Alathea , Sylla Ok Libra Rotfl Rotfl

Podaje krem , który może być pomocny. <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.acerin.info.pl/pl/produkty/dla_kobiet/acerin_hot_cream/">http://www.acerin.info.pl/pl/produkty/d ... hot_cream/</a><!-- m -->


Papapa idę się grzać . Rotfl Buźki
Odpowiedz
#20

Tylko ja mam właśnie ekstremalnie, z tego co "obserwuję" i rozmawiam z ludźmi.
I jedynie gorąca kąpiel mi potrafi ogrzać stopy, ale trudno, żebym pół dnia w wannie leżała. Rotfl
Odpowiedz
#21

Mirra napisał(a):Alathea , Sylla Ok Libra Rotfl Rotfl

Podaje krem , który może być pomocny. <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.acerin.info.pl/pl/produkty/dla_kobiet/acerin_hot_cream/">http://www.acerin.info.pl/pl/produkty/d ... hot_cream/</a><!-- m -->


Papapa idę się grzać . Rotfl Buźki

Ja zaraz też- do wanny.

Dzięki- zaraz poszukam kremiku Oczko
Odpowiedz
#22

Ja jeszcze pijam herbatę z imbirem na rozgrzanie. Dobry jest też czarny bez i lipa.
Mnie pomogło też uzupełnienie wapnia i magnezu w organizmie.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości