Pagan Tarot - studiowanie talii
#45

też nie, jezeli chcesz to moge podac karte ktorą wyciagnełam na okreslenie tego.
Odpowiedz
#46

Na spotkanie z koleżanką, znajomymi?
Strzelam na podstawie karty Lady, bo niestety nie mam jeszcze tej talii Smutny
Odpowiedz
#47

Moglas tez miec plany na wyjscirena impreze jakas , na spotkanie z kims, z kolezanka. Moglas tez obiecac komus wrozenie lub jakies kurs ezoteryczny wchodzi w gre
Odpowiedz
#48

nie nic z tych rzeczy. Moze troche zmienimy sposob gry?? duzo jest taki tematow jak te. Moze skusicie sie jednak na ta moja karte?
Odpowiedz
#49

Może opisujmy swoje skojarzenia z kartami? Możemy lecieć po kolei albo zacząć od najbardziej wieloznacznych, najtrudniejszych w tej talii kart? Wtedy będę mogła brać udział, bo do tego wystarczą mi na razie foty kart na picasa czy albideuter. Uśmiech
Odpowiedz
#50

moze zaczniemy od wylosowanej Gwiazdy? albo moze niech osoba zadajaca pytanie wylosuje kate z odpowiedza-ataka odwrocona zagadka
Odpowiedz
#51

Ja optuję za opisywaniem naszych skojarzeń z kartami - możemy zacząć od tej Gwiazdy Uśmiech Chyba, że Lady ma inny pomysł Uśmiech
Odpowiedz
#52

[Obrazek: Star]
XII GWIAZDA

Przed kupnem kart nie znalam sie na wicca. Teraz w zasadzie też nie. Ale poszperałam troche i wydaje mi sie ze karta pzedstawia wiccanska potrojna boginie, ktora teraz objawiła sie w swojej 1 lub 2 osobie (Potrójna boginie: Dziewica, Matka, Starucha). Takie objawienie to napewno wielkie szczescie dla kogos kto tego doświadczył. Pewnie oznacza powodzenie, jak w innych taliach. Moze bogni jest pewnego rodzaju przewodnikiem?
Odpowiedz
#53

Dziewczyny ja sie do Was dostosuje, nie ma problemu. Opisujcie skojarzenia z ta karta. Ja nie znam sie na Wicca wiec bede dokladala swoje 5 groszy intuicyjnie.
W tej karcie widze; kino, plaze, basen, teatr, lekarza ( rentgen), planetarium, zabiegi kosmetyczne na cialo, fryzjera (postac jest taka jak odbicie w lustrze lub na ekranie

P.S. Wildwood , daj prosze odpowiedz do swego pytania.
Odpowiedz
#54

Dziewczyny, w tym temacie mozemy robic rozne rzeczy, co tylko komu przyjdzie do glowy, a bedzie zwiazane z talia. Czasami moze byc zagadka, opis, skojarzenia itp. Żeby nie bylo nudno i tendencyjnie. Lady ja tez nie mam pojecia o wicca, ale uzywajac wiccanskiej talii wypadalaby znac jakies podstawowe symbole i tyle, tez nie chce sie jakso bardzo w to zagłębiać.

Mi ta Gwiazda kojarzy sie jeszcze z sylwetką idealna, proporcjonalna, z kims o wielkiem urodzie i uroku.


Zagadka: Chcialam udać sie do lasu. tak takie bylo moje marzenie. A mi tą marzenie pokazała Kapłanka

[Obrazek: HighPriestess]
Odpowiedz
#55

Ja teraz jestem w trakcie dwóch kursów w Wicca School, więc już niedługo będę mieć pojęcie w temacie Uśmiech
Odpowiedz
#56

W obu kartach widac las, drzewaOczko
Jak poczuje ze musze poczytac o Wicca to to zrobieOczko Uwielbiam czytac karty intuicyjnie i w moim przypadku ladnie sie sprawdzaja Oczko
Odpowiedz
#57

Fajnie jakbysmy połaczyly w tym temacie rozne widzenie kart i intuicyjne i sugerowane przez autora oraz porownaly ze znaczeniami RW(podobno takie same). Lady nikt Cie nie zmusza zebys czytala o wicca, fajnie zeby opis karty byl z roznych stron i zeby wyczerpac temat. Bo rownie dobrze to moglybysmy losowac RW i opisywac ich znaczenia.
Odpowiedz
#58

Jasne, jesli ktos bedzie mial informacje o Wicca to chetnie poczytam. Uśmiech
Odpowiedz
#59

Ja mam bardzo dużo, ale tylko po angielsku Uśmiech
Odpowiedz
#60

Loreley napisał(a):Ja mam bardzo dużo, ale tylko po angielsku Uśmiech

Nie da sie tego przerzucic przez tłumacza google?
Odpowiedz
#61

Nie wiem, nie używam. O ile się orientuję, tłumacz google tłumaczy tak, że kompletnie się nic zrozumieć nie da. Zdanie "a child was ran over by a car" przetłumaczy "dziecko biec nad samochód" zamiast "samochód rozjechał dziecko". Ale zawsze można próbować wyłuskać jakiś sens i logikę z takiego tłumaczonka Uśmiech
Odpowiedz
#62

Loreley napisał(a):Nie wiem, nie używam. O ile się orientuję, tłumacz google tłumaczy tak, że kompletnie się nic zrozumieć nie da. Zdanie "a child was ran over by a car" przetłumaczy "dziecko biec nad samochód" zamiast "samochód rozjechał dziecko". Ale zawsze można próbować wyłuskać jakiś sens i logikę z takiego tłumaczonka Uśmiech

Dokladnie Uśmiech
Odpowiedz
#63

Ok dziewczyny to ktorej karty nie rozumiecie/sprawia Wam problem? sprobujemy ja rozkminić.
Odpowiedz
#64

To moze zaczniemy od karty Kapłanki skoro sie pojawila? Dlaczego wokol tej kobiety jest grono mezczyzn? Wyglada mi na jakies tajne zebranie, naradę, ktorej przewodniczy Kapłanka i ona ma decydujacy glos
Odpowiedz
#65

Wiccy nie liznęłam nawet, więc nie będę się na ten temat wypowiadać, ale mogę napisać, z czym mi się ta karta kojarzy: W wielu kulturach, to kobieta jest tą, która wie. Mężczyźni jeżeli wiedzę zdobywają, zdobywają ją od kobiety. Może stąd to zgromadzenie? Kapłanka która naucza. Za plecami świeci księżyc, który jest energią kobiecą. Wspiera ją w tym, co ta kobieta robi. Co więcej, promienie księżyca się układają jakby w figurę kobiety. To księżyc, podświadomość tworzy wizję czegoś, co potem kapłanka opowiada zgromadzonym.Wśród zgromadzonych widać też kobiety, ale o wiele ciekawsi są mężczyźni. Jeden z nich ma wygolony czubek głowy - czyżby mnich? Na piersiach kobieta ma zawieszoną złotą gwiazdkę. Gwiazda przewodnia?
Odpowiedz
#66

Mi sie wydaje ze ta grupa, ktorą chyba możemy nazwać kowenem zebrała sie tutaj bardziej w celu przeprowadzenia rytuału niż narady ze wzgledu na pełnie księzyca i miejsce - polana otoczona lasem -sa to doskonale warunki do przeprowadzenia rytuału. Nie da sie oprzeć tez wrażeniu że grupa zebrała sie w tajemnicy- sa odwroceni do nas plecami. Najwyższą Kapłanką ma na szyi gwiazde, ktora mozna łączyć ze znaczeniem pentagramu, czyli wiccanskiego symbolu oznaczającego 5 żywiołow (ognia, wody, powietrza, ziemi oraz piąty żywioł łączący wszytskie 4 lub tez ducha ), na glowie opaske -nie wiem czy to jakis symbol, chyba wskazuje na wyzsza range tylko, bo inne kobiety nie maja. Nie wiem tylko co ona trzyma w dłoni? do czeg to służy? Ich twarze są skierowane w strone księżyca w pełni, ktory jest symbolem bogini, ktora sie tu im chyba objawila.Przywoływali ja obrzędem, modłą...Własciwie to nie jestem pewna czy oni tez ja widzą, czy tylko my.
Jezeli chodzi o mezczyzn to oni tez moga byc czlonkami kowenow nic nie stoi na przeszkodzie, w tej religii oprocz Potrójnej Bogini wystepuje rownież odpowiednik męski Rogaty Bog, a przewodnikiem kowenu moze być Najwyższy Kaplan.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości