Pagan Tarot - studiowanie talii
#67

Ona chyba nic nie trzyma. Tutaj: http://www.albideuter.de/html/pag-02.html widać lepiej. Tych dwoje z lewej patrzą w stronę księżyca. Pozostali na kapłankę.
Odpowiedz
#68

Kati napisał(a):Ona chyba nic nie trzyma. Tutaj: http://www.albideuter.de/html/pag-02.html widać lepiej.


Faktycznie to chyba częśc szaty, te rekawy sa chyba wywiniete i zdobione.
Odpowiedz
#69

Wygląda jak spotkanie konwenu Correlliańskiego (to odłam Wicca) w Esbat (czyli pełnię księżyca) Myśli
Odpowiedz
#70

Dziewczyny co powiecie o tej karcie?

[Obrazek: Coins12.jpg]
Odpowiedz
#71

Moim zdaniem ta karta wpisuje sie w znaczenie RW. Postać te idzie z tym denarem jakbby chciala komus go podarowac, wręczyc. To troche podobny gest. Moze wskazywac na pomoc i przypływ gotówki. Dla przypomnienia wklejam RW:
[Obrazek: MIr7lhG.jpg]


W Paganie wszystkie karty dworskie z denarow roznia sie szatą, poziomem zdobienia i iloscia rekwizytów. Widac tu, ze postac posiada nizszy stopien wtajemniczenia. Kolor szaty to braz czyli kolor ziemi i natury. Bardzo podoba mi sie w tej talii ze denary pokazuja jesien, a miecze zime. Widac jesienne drzewa i zbiory. Nie moge sie tez oprzec wrazeniu ze dwór denarow pienięzy te plony, owoce swojej pracy. Stad wlasnie ta moneta w dłoniach. I tak jak w RW karty wskazuja na prace zwiazene z pieniedzmi czy roślinami.

Tak mi tez przyszlo do glowy ze ten kosz owocow i moneta moga byc ofiarą?
Odpowiedz
#72

Twoim zdaniem ta karta odpowiada jakiemu odpowiednikowi karty dworskiej z RW?
Odpowiedz
#73

Moze nierozumiale napisalam, poprawilam juz, ale chodzi mi o to ze nie wychodzi poza znaczenie RW - Rycerze denarow
Odpowiedz
#74

Ta dziewczyna to Nowicjuszka, uczy się aby zdobyć I stopień w Wicca. Moneta w jej ręcę symbolizuje jak cenna dla niej jest ta nauka, wiedza którą zdobywa.
Odpowiedz
#75

Podobnie jak w RW nie widac w tej karcie wielkiej aktywnosci, raczej Nowicjuszka jest zamyslona i wydaje sie byc zdroworozsadkowa, czeka, planuje, mysli, jest w drodze do jakiegos celu.
Odpowiedz
#76

W sumie fajnie nam idzie, moze malo to przypomina dyskusje, bardziej piszemu co wiemy, ale duzo juz wiedzy tu zgromadziłysmy, to jest fajne.

Dla mnie najmniej zrozumiales sa chyba buławy.
2 i 3 bulaw. dałam dużo zdjecia zeby bylo wszytsko wyraźnie widac

[Obrazek: db_PAG-_Stabe_021.jpg] [Obrazek: db_PAG-_Stabe_031.jpg]

2 bulawy
bohaterka trzyma buławe czyli różdżke - niezbedny rekwizyt wiccański. Z dostepnych info w necie - różdżka kojarzona z energia yang czyli zdolnoscia do zmian, słuzy do "czarowania rzeczywistosci", dzialania. Tylko nie rozumiem do konca sytuacji na obrazku. Bohaterka wybrala sie na wyprawe, różdżka słuzy jej do oswietlania? jedna sie zuzyła i zostawia ja na polanie? jak cos starego zużytego niepotrzebnego? np jak bagaz doswiadczen? zle schematy zachowan? rusza dalej?

3 bulawy
Bohaterka szuka pracy? Czemu z 2 różdżek i ołowka ułożyła trojkat? Na necie znalazlam ze trójkat to dawny symbol ognia, a jest tez koperta z jakimis klejnotami. Pamietam ze kiedys wyczytalam na blogu Katarynki, ze jest to forma magii sympatycznej, wysyla w swiat pieniedze i klejnoty zeby dobra energia wrocila do niej spowrotem -w ppostaci pracy? A ta żólta popielnica tez cos znaczy? Mało rozumiem sens tej karty w tej talii i jej odniesienie do 3 buław z RW.
Odpowiedz
#77

Ta karta jest zastanawiająca, zazwyczaj Kolo Fortuny pokazuje gwałtowną zmianę, a tu nasza bohaterka siedzi sobie przed komputerem i wróży sobie z aplikacji netowej. Sadząc po meblach to jest w pracy. A może ona nie wrozy tylko robi jakieś obliczenia... Myśli

[Obrazek: db_PAG-_X_-_Das_Rad1.jpg]
Odpowiedz
#78

Wyglada na to ze robi kosmogram astrologiczny. Tez mialam gdzies taki program. Moja interpretacja karty jest bardzo prosta: Koło fortuny to los, a cechy zwiazane z zodiakiem, planetami i ogolnie astrologia nie byly dla nas przedmiotem wyboru. Sa nam przypisane z gory, mozna powiedziec ze to los sprawil ze sie akurat urodzilismy tego dnia a nie innego, o tej godzinie nie innej. Zalezy w co wierzymy. Ona chyba chce sprawdzic co ten los jeszcze dla niej szykuje. Czasami sa to wlasnie gwaltowne zmiany, niespodziewane wypadki czasem nasze zycie toczy sie dosc jałowo, nic sie w nim nei dzieje. Ale czy ktos jest to w stanie odgadnac w 100% jakie ono bedzie?Nie, bo to Koło fortuny...
Odpowiedz
#79

Mam Pagan Tarot  Hura  Wavemulticolor  Rock   Bouncyyellow
Odpowiedz
#80

Super! gratulacje a moze kupilas w as2? z ksiazeczka chrzanowskiej do tej talii? czy masz taka mała z opisami tylko wielkich arkanow?
Odpowiedz
#81

Nie, kupiłam w czarymary.pl bo tam było najtaniej, to Chrzanowska napisała książkę o tej talii? Bardzo lubię jej książki, choć często nie zgadzam się z jej interpretacją kart, to trzeba przyznać, że jest bardzo wszechstronna Uśmiech :happy-partydance:
Odpowiedz
#82

A znacie talię Book of Shadows vol 2? Bardzo podobna do Pagan Tarot Tak
Odpowiedz
#83

Ktos sie mnie pytal czy mam ksiazeczke chrzanowskiej, stad moja wiedza, ja jej na oczy nigdy nie widzalam, nie wiem czy to mit czy istnieje naprawde. Na stronie ksiegarni chrzanowskiej znalazam oferte http://as2.pl/pagan-tarot-karty-tarota-s...-p-45.html Uwaga: szczegółowy opis całej talii w języku polskim. Ponad 20 stron formatu A4! Wiec wydaje mi sie ze jest to cos wiecej niz ta ksiazeczka dolaczona do talii ktora ma wprawdze 62 stron ale to jest mini format o wymiarach talii, ale raczej mniej niz oryginalna angielskojezyczna ksiazka dolaczona do talii, ktora widzialam kiedys w sklepie ezo stragan ezoteryczny.
A propo book of shadow widziala ja kiedys, jest estetyczna, ale jakos bardziej przyciaga mnie pagan. Zaraz, chyba Katty ostatnio zapraszala do studiow nad ta talia.

Lady gdzies nam zagineła...
Odpowiedz
#84

Kusi mnie ta talia. Coraz bardziej. I jak się przełamię, to chyba ją nabędę "w wersji Chrzanowskiej"
Odpowiedz
#85

Jestem jestem. Uśmiech Uśmiech Jesli ktos ma te instrukcje to niech moze ja tu wklei? Da sie?
Odpowiedz
#86

Ja mam tylko "małą białą książeczkę" Uśmiech
Odpowiedz
#87

Dziewczyny, ostatnio jakoś zaczęłam często myśleć o tej talii. Jest taka inna niż te wszystkie tradycyjne.
Kiedyś, zupełnie do mnie nie przemawiała, a teraz ciągną mnie te obrazki ze współczesnego życia. Jak znam siebie, pewnie ulegnę i kupię niedługo Tak

Wildwood, pytałaś kiedyś o 2 i 3 buław.
Przyjrzałam im się uważnie i oto, co mi się jeszcze skojarzyło:
2 buław - dziewczyna jest gotowa do drogi. Ma spakowany plecak i kije do pomocy. Przystanęła na chwilę, żeby jeszcze raz zastanowić się, czy dobrą wybrała drogę, czy będzie zadowolona, gdy w nią wyruszy.
3 buław - dziewczyna podjęła decyzję, zaczęła szukać (nowej) pracy. Widzimy zakreślone ogłoszenie w gazecie, może właśnie wysyła swoje CV? Dodatkowo, tak jak wspomniałaś, wysyła w świat klejnoty i pieniądze, które mogą symbolizować jej umiejętności i wartości. Żółta popielniczka może oznaczać słońce, czyli powodzenie przedsięwzięcia? A trójkąt ułożony z dwóch różdżek i ołówka - do zastanawiania się (z 2 buław) doszło działanie.
Odpowiedz
#88

2- buław, dziewczyna juz zdecydowała która droge wybrac tyle ze..potrzebna jej jeszcze chwila zastanowienia
3-buław , nawet jezeli szuka pracy i wysyła cv to juz podjeła inicjatywe, poczatek wedrówki , nawiazuje kontakty poprzez internet
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości