Warsztat 2 - Obraz [rozwiązane]
#23

A u mnie tak:

Król buław, 4 miecze, Śmierć - z Medievala

Albo jakaś scena batalistyczna dość tragiczna, albo jakiś samotny mężczyzna - może Stańczyk, jak u Kosmy...
Ewentualnie może być tam też jakaś woda, morze...
Kolory ciemne, dużo brązów i ciemnej zieleni. Wymowa raczej smutno-tragiczna.
Odpowiedz
#24

Witaj, Kati. Dzięki za udział i Twoją interpretację Kwiatek
MUśmiech
Odpowiedz
#25

Mnie naszło że to może być coś jak Bitwa pod Grunwaldem- to tak odnosnie interpretacji KatiJo, która sprawiła że się ośmielam to napisaćUśmiech
Odpowiedz
#26

rycerz kielichów - miejsce otoczone wodą, niedostępne, może wyspa, urwisko

3 pentakli - kolory raczej stonowane, szarośc skał, sine morze [woda ogólnie], pochmurne niebo, może morze wzburzone i sztormowe chmury?

5 mieczy - wymowa ponura, uwaga skupia się na jakiejś akcji,

postacie
na obrazie - KOCHANKOWIE . W mojej talii [golden down] to smok pragnący pozreć dziewicę i walczący z nim rycerz. Czyżby taka scena była tematem obrazu?
Odpowiedz
#27

Dzięki, Libra Kwiatek
Fajnie, że wzięłaś udział w warsztacie Buziak
MUśmiech
Odpowiedz
#28

Witam w przededniu rozwiązania Warsztatu nr 2. Zapraszam osoby, które jeszcze się wahają do udziału - jest jeszcze trochę czasu.
Chciałabym tylko w kwestii formalnej - rozwiazanie podam późnym wieczorem w niedzielę. Przez weekend mam gości i wcześniej nie dam rady - bedę mogła dopiero po ich wyjeździe.
Przepraszam za komplikacje.
I jeszcze raz zachęcam do wspólnej zabawy.
Pozdrawiam
MUśmiech
Odpowiedz
#29

Witam dla mnie to obaz duchowy i dostałaś go w prezencie Uśmiech
Odpowiedz
#30

A mnie coś ostatnio do głowy przyszło,że to kwiaty w wazonie...ale to tylko tak zgaduję, bez ciągnięcia kart...nie w ramach ćwiczeń. Figielek
Odpowiedz
#31

Witajcie. Udało mi sie szybciej niż myślałam. Teraz omówię krótko odpowiedzi, a wieczorem zamieszczę zdjęcie obrazu.
Powiem tylko, ze obraz przedstawia parę - kobietę i mężczyznę , wychodzących z lokalu rzęsiście oświetlonego po wysokich schodach. Czeka na nich taksówka , żegna portier w liberii...
Lila
Obraz ten przedstawia kobietę modląca się na stojąco lub klęcząc, może coś czytająca a obok niej lub u góry może być mężczyzna ze skrzydłami anioł.
Kolorystyka tego obrazu czerwień, złoto, zieleń ,niebieski.
Patrze na te karty i kojarzą mi się z jakimś aktem, bądź ze świętymi osobami jak Matka Boska z aniołem lub męczennica której
objawił się anioł.
Zgadza się! kobieta a obok niej meżczyzna. Tylko sytuacja taka trochę bardziej „ziemska”. Brawo za odgadnięcie postaci na obrazie oraz kolorystyki.
Rudalila
As kielichów wypadł też z przelożenia...+ Rycerz pentacli + 2 pentacli
Tematyka morska lub coś z morzem w planie...bawiące się dzieci lub zbierające muszelki...
Kolorystyka morska , błękitno-zielono-turkusowa... To z kart , choć gdy przeczytałam zagadkę to zobaczyłam konie...to może konie biegnące po falach morskich....
niestety, to nie dzieci, ani morze i konie też nie…Kolorystyka też raczej małowodna…
Kosma
obraz ktory mi się pojawił, to obraz skłaniający do myślenia, jest w nim dużo przemyśleń, nostalgii, smutku, samotności.. mężczyzna siedzący na krześle.. obraz raczej w brązach, ciemniejszych kolorach.. może to podróżnik, który podsumowuje swoje dotychczasowe działania w życiu.. facet siedzi i myśli.. może to obraz Stańczyka Matejki? albo coś w takim klimacie...
Kosma, kolory trafione idealnieUśmiech
Fool_World
No to i ja spróbuję. Jak nie trafię to strzelam „focha” i się więcej nie bawię
Muszę powiedzieć, że zagadka bardzo ambitna, bo zagadka Lady of Dreams była za prosta.
Bo na pytanie Lady of Dreams: jak wspominam tamte zdarzenie? - pokazuje mi się 4 miecze - karta szpitala. Na pytanie: co mi się przydarzyło? - karta 10 mieczy zatem co tutaj dużo myśleć? Miło tamtego dnia Lady nie spędziła
Oczywiście nic nie mam do zagadki Lady - też OK - ale ta taka ciekawsza mnie się zdaje.

Już 2 wpisy powyżej pokrywają się identycznie z moimi 2 wariantami. Mianowicie - tematyka religijna i tematyka morska.

Niestety, nie. Ani ona morska, ani tym bardziej religijna.

1. Obraz przedstawia: „Ostatnią wieczerzę”
Karty: 1-szy rozkład: 9 kielichów, 2 kielichów, 3 mieczy.

Z następnych układów wyciągnąłem wniosek, że może chodzić o „Ostatnią wieczerzę”.
No nie…
2 kielichów to karta miłości, spotkania i miłości prawdziwej. A taka jest przedstawiana w literaturze jako miłość Chrystusa do człowieka.
Hm pierwsze zdanie trafione, szkoda, ze poszedłeś w kierunku religinym

9 kielichów na wielu taliach jest przedstawiana jako zabawa, widać siedzących mężczyzn przy stole pijących wino. Tak samo widać taki sam obraz w „Ostatniej Wieczerzy” Leonarda da Vinci:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:%C3%9Altima_Cena_-_Da_Vinci_5.jpg">http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:%C3%9 ... inci_5.jpg</a><!-- m -->
3 mieczy zaś, wiele razy mi pokazuje kościół, wskazuje na J. Chrystusa, bo często w ikonografii nawet jest malowany i przedstawiany Chrystus z przebitym sercem mieczem albo krzyżem (krzyż wygląda tak samo geometrycznie jak miecz).
Nawet czytając układ kart od lewej do prawej pod kątem chronologicznym widać co nasze zmysły dostrzegają po kolei: na pierwszym planie biesiadników, potem naszą uwagę skupia osoba w centrum - 2 kielichów, wskazująca na charakter tej osoby, jej istotowość, a 3 karta wyraża smutek czyli przesłanie głębsze obrazu.
Niestety, nie jest to Ostatnia wieczerza

Dopełnienie 1-szego rozkładu:
Król Kielichów, 6 mieczy, Rycerz Monet

Sami faceci, ani jednej kobiety I 2 kielichów? 2 facetów też wskazuje na dużo osób czyli jest to jakby dopełnienie 9 kielichów z 1-szego układu. Król kielichów jako najstarszy (Jezus), osoba uduchowiona - ojciec a reszta apostołów przedstawiona jako młodsi niż Król - Rycerze monet, czyli dojrzali panowie, synowie, związani z ziemią bo denary jest to żywioł ziemi, czyli normalni, zwykli, przyziemni ludzie zajmujący się sprawami ziemskimi.
No i po środku bardzo znacząca karta: 6 mieczy, karta wymuszonego odejścia - zmuszonego nie dobrowolnego, zamykająca pewien rozdział w życiu J.CH.

Tu dobrze kombinowałeś, aczkolwiek inna sytuacja zupełnie, ale faktycznie coś się zakończyło, jest motyw powracania po zakończonej imprezie

Kolorystyka:
Też bardzo wymowne karty
3 kielichów, Królowa Kielichów, 9 kielichów.

Same kielichy. Karty jakby 3-ci raz potwierdziły tematykę tego obrazu - uczucia. Woda, błękit - w sensie kolory bardzo stonowane, nie jakieś jaskrawe.
Tak, kolory razczej stonowane, nie jaskrawe na pewno, aczkolwiek dużo światła...


Drugi wariant zagadki:
Albo obraz przedstawiający rycerzy ze średniowiecza siedzących przy stole i bawiących się (wskazują na to kielichy) albo jakaś tematyka związana bardzo konkretnie z wodą na co może wskazywać 6 mieczy. Kondolierzy, może Wenecja, na brzegu jacyś kupcy, rolnicy, zabawa w tle? Koloorystyka - błękit zatem woda, błękitne niebo? Bardziej obraz przedstawia facetów niż kobiety. Nie sądzę aby miał coś współnego z kobietą, z uczuciami mężczyzny do kobiety

Hm… w obu wariantach przewija się motyw odpoczynku, zabawy, relaksu – i to by się potwierdzało na moim obrazie


Kumczo
A to moje karty Ewa na twój obraz .
Paż kielichów, 6 mieczy, Wieza.
Klimat i kolorystyka morska , od błekitu po zieleń i turkus.
Wydaje mi się , ze obraz przedstawia widok na tle wody , morza , na którym jest umieszczone dziecko, dziewczynka , może wsród fal tak jak to przedstawia pierwsza karta .
Wieza moze przedstawiac latarnię morską.
Przyszło mi jeszcze na myśl , ze jest tez przedstwiona jakas burza , wysokie fale na tym obrazie.
Niestety to nie jest latarnia morska ani dziewczynka na tle morza. Dziewczynka, co prawda znacznie starsza jest, ale tłem nie jest niestety morze.

Lady of dreams

1.Tematyka obrazu- Krolowa Pucharow 6 Monet(-) 10 Mieczy(-)

Tematyka obrazu dotyczy milosci, uczucia niespelnienia, straty, nostalgii, tesknoty, izoloacji, wyobcowania..smutku..pieniędzy

2 Glowna postac- 9 Buław(-)

Obraz przedstawia mezczyzne dojrzalego, po przejsciach, ktory wykazuje postawe pogodzenia z losem

3.Wrazenie, jakie obraz robi, jego nastroj, wymowa-9 Denarow 8 Bulaw

Obraz wyglada drogi, byc moze jest to jakas kopia znanego artysty...sklania do przemyslen...pokazuje jakas prawde o zyciu...

4. Kolorystyka- 3 Puchary

Jasna pastelowa...sporo bieli...

Kolorystyka jednak raczej ciemna, to noc, chociaż rozświetlona lampami ulicznymi i światłem z okien.
Mężczyzna faktycznie wygląda na dojrzałego, nie jest jednak samotny. Tematyka miłosna mogłaby być, aczkolwiek raczej w spełnionym kontekście. Szczerze mówiąc nie wiem, czy to jest kopia jakiegoś znanego artysty, czy po prostu taki zwyczajny malunekUśmiech

Cesarzowa
Mam 6 denarów, Rycerz mieczy, Wiara.
Moim zdaniem obraz ma tematykę religijną, może historyczną. W ciepłej kolorystyce. Przedstawia ruch, może taniec, swawolę. Myślę ze nie jest to pojedyncza postać, a grupa ludzi. Jest wśród nich piękna kobieta.

No można by tu uznać obraz z epokiUśmiech, kolorystyka ciepla- tak . Jest i grupa ludzi , w tym piękna kobieta. Szkoda, że nie rozwinęłaś swojej interpretacji, Cesarzowo. Bardzo ogólnie, ale miałaś prawie same trafienia.

Sławek
No więc moje karty hehehe... fajny temat

Co przedstawia obraz: 10 mieczy, 9 pucharów, Król buław, 5 monet
pierwszy plan: pusta karta
postaci: 7 pucharów
tło: 3 miecze

Tak więc ja stawiałbym na obraz bez wyraźnie zaznaczonego pierwszego planu, raczej obejmuje on jakąś większą przestrzeń niźli jeden element typu jabłko czy człowiek. Przedstawiony jest na nim jakiś obraz wymyślony, jakas fantazja, wizja czy marzenie. Tło stanowi jakaś dość uporządkowana struktura, zaś sama scena ma w sobie pewien rodzaj skrajności, ukazuje 2 strony medalu, coś dobrego i coś złego, coś pięknęgo i zaraz obok brzydkiego, coś pozytywnego i obok coś strasznego... tak nasuwa mi się na myśl że może tam być coś lub ktoś z jakąs wadą fizyczną...
Oj nieeee…

Dołożyłem karty: Śmierć, 2 puchary, 6 pucharów i Królowa pucharów - więc emocje moim zdaniem są takie melancholijne jakoś, skłania do przemyśleń o kresie, wspomnień jak to było i jak jest, a jak być może...
No tak, tu mogę zaliczyć – cos się skończyło-może kolacja w renomowanej restauracji, może spektakl w teatrze…

hehehe... to taka moja odpowiedź, aż ciekaw jestem jaki to obraz

Sarna1
Mam nadzieje,że Cię nie znudzi długość mojej wypowiedziUśmiechChciałaś dużo szczegółów,wiec się trochę wkręciłam.Mam nadzieję,że nie przesadziłamUśmiech


Przełożenie:2 miecze,8 mieczy,Mag

1.sceneria

Wysokość,płynność-woda?,płynność ruchu,dysput.Może jakieś okno w tle,coś siedzenia,krzesła,ławka,tronUśmiech,taras,
Blisko – schodyUśmiech
Tło raczej ciepłe(pomarańcz,wpleciony delikatny,róż)schodzące k ciemniejszemu...może niebieskiemu,granatuUśmiech(możliwy zachód -słońca,światła.
Pomyślałam o zamkniętej przestrzeni,gdzie jest możliwość oddychania świeżym powietrzemUśmiechByć może jest jakaś roślinność+kwiaty.Może zamknięte łono natury,park,ogród...oranżeriaUśmiech
Tak, jest gra świateł, po zachodzie słońca…jest możliwość odetchnięcia świeżym powietrzem po wyjściu na zewnątrz…


Kolorystyka-Przeważa kolor zielony ze wstawkami złota lub złotopodobnego koloru.Kontrastuje z nimi purpura i odcienie fioletu,może indygo.Ogólnie maja tworzyć pewną harmonię...możliwy wpleciony brąz...raczej jaśniejszy niż ciemniejszy.Przepych kolorów?

Tak, jest przepych kolorów, złote wstawki…ciemne raczej w tonacji


Wymowa:

1.Artystyczna
Być może chodzi tu o występ tancerzy,tancerki,aktorów,opera,teatr,jakiś spektakl
Bardzo możliwe, że para wraca do domu po zakończonym spektaklu teatralnym…
2.Ezoteryczna

Ogromna siła,zwalczająca przeszkody dążąca do harmonii uczuć i bezpieczeństwa.Może nawet brak świadomości tej siłyOczkoMoże Mandala czy coś w ten deseń.
No nie…
3.Miłosna
Pan,panowie,walczący o względy pani bardzo niedostępnejUśmiechogromna siła uczuć,fizyczność ,namiętność.Może portret pani o bardzo kobiecych kształtachUśmiech.
Przy tej ostatniej możliwa uczta...może jakieś trunki,alkohol,owoce.
Może i była jakaś uczta , kto wie… A pani a i owszem jest piękna i ma kobiece kształty …Pan mocno zabiega o względy Pani…


Kati
A u mnie tak:

Król buław, 4 miecze, Śmierć - z Medievala

Albo jakaś scena batalistyczna dość tragiczna, albo jakiś samotny mężczyzna - może Stańczyk, jak u Kosmy...
Ewentualnie może być tam też jakaś woda, morze...
Kolory ciemne, dużo brązów i ciemnej zieleni. Wymowa raczej smutno-tragiczna.

Jest mężczyzna, ma przy boku piękną kobietę. Nie wygląda na nieszczęśliwego. Kolorystyka nocna, aczkolwiek rozświetlona złotym światłem…
Libra
rycerz kielichów - miejsce otoczone wodą, niedostępne, może wyspa, urwisko
schody

3 pentakli - kolory raczej stonowane, szarośc skał, sine morze [woda ogólnie], pochmurne niebo, może morze wzburzone i sztormowe chmury?
Tak, kolory stonowane, ale chyba nie z morskiej palety...

5 mieczy - wymowa ponura, uwaga skupia się na jakiejś akcji,

postacie na obrazie - KOCHANKOWIE . W mojej talii [golden down] to smok pragnący pozreć dziewicę i walczący z nim rycerz. Czyżby taka scena była tematem obrazu?

[i]Niestety, Kochankowie nieco inaczej tu się objawiliUśmiech[/i]

Kasia40
Witam dla mnie to obaz duchowy i dostałaś go w prezencie
Niestety całkiem pudło. Sama go sobie zamówiłam z neta.

Zwyciężyła Sarna1. Cesarzowa była bardzo blisko, ale podała mniej szczegółów. Serdecznie gratuluję. Dziękuje wszystkim uczestnikom i gratuluje również trafień. Cieszę się, ze zagadka się podobała i sporo osób spróbowało swoich sił.
MUśmiech
Odpowiedz
#32

Brawo Sarenko! Oklaski Oklaski Oklaski Oklaski Oklaski
Dziekuje za ciekawy warsztat Ma_ewo a wszystkim dziekuje za wspoludzial Kwiatek Kwiatek
Odpowiedz
#33

o brawo brawissimo Sarna Rotfl Oklaski Oklaski Oklaski

ja się cieszę, z trafionego klimatu kolorystycznego.. jakoś tak go widziałam.. no i czas na wyciągnięcie wniosków z tego warsztatu.. 3 Panów na kartach mialam, co mogłam wziąć pod uwagę, że jest więcej postaci.. Rydwan, wskazywał na dynamikę, na sytuację.. a Cesarz mnie swoim siedziskiem twardym zwiódł.. tak to teraz widze, na szybko.. warto jednak przemyśleć takie ćwiczenie..

dziękuję za fajny warsztat Kwiatek i uczestnikom też Buźki

Marzena zrobilabyś fotkę tego obrazka ze sciany chocby telefonem? Kwiatek Uśmiech
Odpowiedz
#34

widzialam dziękuję Lady i ma_ewciu Buziak Buziak całkiem radosna atmosfera, Sarna super! Uśmiech

jako ciekawostka dla mnie, kolejny raz Rydwan pokazuje mi się jako teatr.. loża.. chyba powinnam go tak potaktować jako kartę.. choć bardzo dynamicznie mi sie jawila.. to po raz kolejny odnoszę wrażenie, że Rydwan, to jest takie wygodne miejsce obserwatora...
Odpowiedz
#35

Kosmo jak potrafisz wstawic zdjecie z tel. to wstaw prosze dla wszystkich. Ja nie potrafie tego zrobic
Buźki
Odpowiedz
#36

ależ oczywiście Uśmiech


no i trzy postaci i samochod.. chyba z balu wychodzą Uśmiech
Odpowiedz
#37

Z balu albo z teatru, opery.....Dzieki Kosmo Kwiatek
Odpowiedz
#38

Ten gmach wygląda trochę jak kościół, chociaz to fasada teatru, opery, zapewne.
Napisałam ogólnie bo od niedawna mam karty i nie czuje się jeszcze w tym pewnie. Po prostu więcej nie umiałam z nich odczytaćUśmiech
DziękujęUśmiech To była świetna zagadka i z dużą przyjemnościową mi się z Wami bawiłoUśmiech
Odpowiedz
#39

Wow! cóż za niespodzianka...dziękuję Kwiatek Rotfl
Dziękuję za wspaniałą zabawę i mnóstwo wspaniałych doświadczeń.Wam również ogromnie gratuluję!!!
Odpowiedz
#40

Gratulki Sarenko Oklaski Oklaski
Odpowiedz
#41

Dziękuję Liluś Zawstydzony Buziak ...dziękuję Wam wszystkim Buziak Buźki

Lecę obmyślać zagadkę... Myśli
Odpowiedz
#42

jeszcze raz dziękuję wszystkim za świetną zabawę. Lady, dziekuje za pomoc i Kosmo- dziękuje za zamieszczenie zdjęcia. Dzieki Tobie wszyscy mogą zobaczyć ten mój obraz i dokładnie przeanalizowac swoje karty., a to chyba najlepsza weryfikacja .
MUśmiech
Odpowiedz
#43

KOlejnym zwycięzcą ... opsss... zwyciężczynią jest SARNA1 Oklaski
Odpowiedz
#44

[Obrazek: rose-and-chocolate.jpg]

SARNA1 ...GRATULACJE...
ma_ewa01 GRATULACJE..za zagadkę..
Oklaski

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości