OSHO ZEN Tarot - rozmowy...
#45

rudalila napisał(a):Eremit ! Ty to tak powaznie, czy jaja sobie robisz? Te karty nie maja nic wspolnego z toba. Przeciez ty tradycyjne lubisz....

Lol Lol Liluś ,a skad ty wiesz ,ze on tradycyjnie lubi ?!!!! :o Lol Lol Pewnie Eremit dołączy do kart instrukcje obsługi .!!! Rotfl Te ,Swirdum Dyrdum jest najlepsze. Lol

Ja umierałam ze smiechu Lol Lol
Odpowiedz
#46

Lol Lol Lol Miriam, widze, ze jestes w formie Lol Lol Lol To najlepsza pora dla ciebie , na wyglupy ci sie zebralo, a wlasciwie wam Lol
No , wlasnie , Eremit! cos mi sie ostatnio ten rudy troche zmyl... Lol co zreszta widac po tym co napisalam. Lol

A ty, malpo, nie przekrecaj tego co napisalam. Wiedzma jedna ! :evil:
Odpowiedz
#47

Popatrz jakie te karty energetyczne Lol Lol Eremit czemu nie poczekałes do rana !!!!Ja o niczym nie wiedziałam ,widzisz jakie pokłony mu składam Lol Rotfl
Nic nie przekreciłam !!!! Lol Lol
Odpowiedz
#48

:lol: Lol Liluś ,a skad ty wiesz ,ze on tradycyjnie lubi ?!!!! :o Lol Lol Pewnie Eremit dołączy do kart instrukcje obsługi .!!! Rotfl Te ,Swirdum Dyrdum jest najlepsze.[/color]

Tobie sie chyba moja swinska grypa udzielila, ze swintuszysz, swinko jedna. Tradycyjne karty tarota lubi....malpo wredna!

Dobrze,ze nas Zib wywali zaraz z tego watku
Odpowiedz
#49

Rotfl
rudalila napisał(a)::lol: Lol Liluś ,a skad ty wiesz ,ze on tradycyjnie lubi ?!!!! :o Lol Lol Pewnie Eremit dołączy do kart instrukcje obsługi .!!! Rotfl Te ,Swirdum Dyrdum jest najlepsze.[/color]

Tobie sie chyba moja swinska grypa udzielila, ze swintuszysz, swinko jedna. Tradycyjne karty tarota lubi....malpo wredna!

Dobrze,ze nas Zib wywali zaraz z tego watku
No to dopowiadaj ,dopowiadaj !!!!Bo to tak to nie wiadomo o co chodzi!!! Lol A potem ładne kwiatki wychodzą . Lol Jakby co to wole -świnio dzika Lol
Odpowiedz
#50

Eremit,
Dobra robota ale póki nie zostanie sprzedana liczba kopii porównywalna do popularności Osho to niestety nie będziemy tej Twojej talii Abstrakshit Powerful omawiać w specjalnym dziale ani w tym wątku. Proszę też nie publikować tutaj w tym wątku - próbując podczepić się do wagonu pupularności Osho - znaczeń swoich kart. Bogactwo symboliki niewątpliwie wywoła lawinę interpretacji jak oczekuję. Karty są przemiłe i mesmerycznie hipnotyzujące. Radzę dołożyć nazwy w 4 najważniejszych językach świata aby np. hiszpańskojęzyczna część ludzkości mogła dołączyć to do swej kultury i nie zapominaj o nazwach po chińsku i hindusku.
Odpowiedz
#51

wlasnie wstalam , czy wy nie mozecie spac czy co ze wciaz nie dajecie Tarotowi- Osho odetchnac? Uśmiech
Odpowiedz
#52

Spokojnie Rani,
karty Osho same świetnie się bronią a do odetchnięcia mają swoje techniki. Czy uważasz, że powinniśmy im poświęcić specjalny dział i znajdą się chłopcy i dziewczynki chętni by stworzyć nasze własne - forumowe opisy kart?
Odpowiedz
#53

nie mam zielonego pojecia... moze otworzymy nowy temat dyskusji p.t.: Czy uważasz, że powinniśmy im poświęcić specjalny dział?
Albo zrob ankiete czy ludzie chca specjalnego dzialu dla tej talii. Oczko
Widzialam te karty tydzien temu, ale ich nie kupilam ( nie z braku pieniedzy), po prostu mnie nie przekonaly.
Odpowiedz
#54

Zib napisał(a):Eremit,
Dobra robota ale póki nie zostanie sprzedana liczba kopii porównywalna do popularności Osho to niestety nie będziemy tej Twojej talii Abstrakshit Powerful omawiać w specjalnym dziale ani w tym wątku. Proszę też nie publikować tutaj w tym wątku - próbując podczepić się do wagonu pupularności Osho - znaczeń swoich kart. Bogactwo symboliki niewątpliwie wywoła lawinę interpretacji jak oczekuję. Karty są przemiłe i mesmerycznie hipnotyzujące. Radzę dołożyć nazwy w 4 najważniejszych językach świata aby np. hiszpańskojęzyczna część ludzkości mogła dołączyć to do swej kultury i nie zapominaj o nazwach po chińsku i hindusku.
Wlasnie zobaczylam ,,Tarot Ere'' ( mity). Usmialam sie po pachy! Chetnie zajme sie jego dystrybucja na Niemcy i Nepal Rotfl
jak rowniez charytatywnie przetlumacze tytuly kart na owe jezyki! Lol
Odpowiedz
#55

Jak tylko wspomniałem na początku wątku o demokratycznym głosowaniu i to już powstrzymało jakoś większość przed oddaniem głosów. W sumie tylko 13 osób się wypowiedziało więc nie ma sensu robić następnej ankiety. Sprawdzam tylko czy jest jeszcze ktoś kto ma własne przemyślenia na temat kart Osho i chciałby je ubrać w słowa i umieścić jako uzupełnienie orginalnego opisu.
Odpowiedz
#56

Eremit napisał(a):Niektóre talie (np. Mantegny) mocno różniące się od klasycznego Tarota nazywane są Tarotem ze względów historycznych
A Osho Zen Tarot został nazwany Tarotem przez wzgląd na jego budowę i powiązania z Tarotem tradycyjnym.
Eremit napisał(a):Ja tam widzę, że prawie cały artykuł opisuje historię i klasycznego Tarota
Rozmawialiśmy o fragmencie , na którego nagłówek się powołałeś.
Tarot tradycyjny 
Współczesna talia obejmuje 78 kart w dwóch podstawowych grupach, określanych jako:
Wielkie Arkana – 22 karty
Małe Arkana – 56 kart
Najsilniejszy wpływ na dzisiejszą strukturę i interpretację tarota miała grupa francuskich i angielskich okultystów na przełomie XIX i XX wieku. Ich studia oparły się na systemie ezoterycznym Kabały. Większa część talii opracowanych w XX wieku bazuje na pojęciach kabalistycznych w strukturze, symbolice i interpretacji. Czołowymi i typowymi przykładami są talie Rider-Waite Tarot Artura Edwarda Waite i Thoth Tarot Aleistera Crowleya, do których rysunki wykonały odpowiednio Pamela Colman Smith i Frieda Harris.
W XIX wieku w Wielkiej Brytanii powstało stowarzyszenie Hermetic Order of the Golden Dawn (Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku), posługujące się systemem wiedzy ezoterycznej, będącej swoistą syntezą Kabały, tarota i astrologii. Częścią systemu medytacyjnego związanego z kabalistycznym Drzewem Życia była kontemplacja kart tarota, jako najwyższy, najdoskonalszy rodzaj poznania. Tarot Złotego Świtu (Tarot Złotego Brzasku) autorstwa Roberta Wanga jest jedną z bardziej znanych talii.
Obecnie tarot nie ewoluuje w formie, lecz funkcji i zastosowaniu. Od czasu powstania nie zmieniła się jego budowa. W talii Ridera-Waite'a dokonano jedynie zmiany karty VIII Sprawiedliwość na kartę XI Moc. Natomiast powielające się i powstające nowe talie różnią się techniką wykonania, ekspresją autora i zawartością symboli, a nie zasadniczą budowa Arkanów Wielkich i Małych.
W początkach XX wieku tarotem zajmował się Carl Gustav Jung, który napisał pracę na temat jego symboliki i archetypów w nim zawartych.
Osoba zajmująca się wróżeniem z zastosowaniem kart tarota to wróżbita. Osoba wykorzystująca karty tarota w celu diagnostycznym, analitycznym (poszukiwanie związków przyczynowo-skutkowych), samodoskonalenia i medytacji to tarocista (diagnosta).
Obecnie dokonuje się różnicowanie funkcji wróżbity i tarocisty (diagnosty).
Inne talie historyczne i niestandardowe
Talie średniowieczne:
Tarocchi di Mantegna (tarot Mantegny), składający się z pięciu serii po 10 kart każda, łącznie z 50 kart
Tarocchi di Bologna (tarot z Bolonii), podobny do standardowego, lecz pozbawiony kart dworskich, łącznie 62 karty
Minchiate di Florence, talia 98 kart, w tym standardowe 78 kart plus 12 kart odpowiadających znakom Zodiaku, cztery karty dla żywiołów i cztery karty oznaczające cnoty kardynalne (Mądrość/Rozwaga, Wstrzemięźliwość, Odwaga/Moc i Sprawiedliwość)
Przykładem niestandardowej talii współczesnej może być Enochian Tarot, obejmujący 78 kart plus osiem dodatkowych kart wzmacniających system magiczny.
Jedną z najbardziej popularnych talii jest tzw. Tarot Marsylski.
Współcześnie powstaje wiele różnego rodzaju talii tarota, będących indywidualną interpretacją twórcy, bądź próbą syntezy różnych tradycji ezoterycznych.

Eremit napisał(a):A co rozumiesz jako współczesne Talie?
Właśnie to : "Współcześnie powstaje wiele różnego rodzaju talii tarota, będących indywidualną interpretacją twórcy" Talia RW jest talią tradycyjną, natomiast nowopowstające talie są albo oparte na tradycji albo nie. Natomiast wszystkie, przez wzgląd na swoją budowę są zaliczane w poczet Tarotów. Osho Zen Tarot jest zaliczany w poczet talli współczesnych, jest indywidualną wizją jego twórcy i jest Tarotem. No chyba , że nazwa Tarot jest zarezerwowana tylko dla RW i talii wiernie odzwierciedlających.
Odpowiedz
#57

Gośka napisał(a):Rozmawialiśmy o fragmencie , na którego nagłówek się powołałeś.
Tarot tradycyjny  
Współczesna talia obejmuje 78 kart w dwóch podstawowych grupach, określanych jako:
Wielkie Arkana – 22 karty
Małe Arkana – 56 kart
Może Gosiu kliknij odnośniki w cytowanym artykule i potem dalej, czy tam jest cos podobne do Oshołoma  :roll:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielkie_Arkana
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82e_Arkana
Według twoich niskich kryteriów -  podział na 22 AW i 56 AM + nazwa tarot, moje karty należy uważać za Tarota. Czy jednak nie czujesz, że w ten sposób dewaluuje się to pojęcie, każdy gniot ma prawo używać nawy Tarot, czy to ci nie przeszkadza  :evil: Jeśli nie, Tarot Abstrakszyn ... jest równie dobry co Tarot Osho, no ... jeszcze nie tak popularny  Oczko
Odpowiedz
#58

Sa taroty rozne, czemu nie . Nawet hellow Kitty, Misiaczki i inne...sama juz nie wiem co otym zjawisku sadzic.

Ps. Ten link gosiu co miwyslalas o kursach Joanny S. sprobuj sama otworzyc , bo mi sie nie otwiera, Napisalybym ci PW, ale nie ma Cie wsrod uzytkownikow, Uff...
Odpowiedz
#59

Eremit napisał(a):Według twoich niskich kryteriów - podział na 22 AW i 56 AM + nazwa tarot, moje karty należy uważać za Tarota. Czy jednak nie czujesz, że w ten sposób dewaluuje się to pojęcie, każdy gniot ma prawo używać nawy Tarot, czy to ci nie przeszkadza
To nie są moje niskie kryteria, tylko jedna z definicji Tarota. Dyskusja nie dotyczy tego czy mi to przeszkadza czy nie, tylko kwestii, czy  Osho Zen Tarot powinien zaliczać się do kart Tarota. Jak widać tak niskie kryteria są powszechnie obowiązujące, bo tego typu i inne talie są wydawane pod nazwą Tarot, znajdują się w muzeum Tarota i są ujęte w Encyklopedii Tarota.
Jest wiele talii Tarota, których nie nazwałabym Tarotem ale nie zalicza się do nich Osho Zen Tarot. I nie twierdzę tak na podstawie obrazków czy nazw kart ale również biorę pod uwagę dołączoną do nich książkę. Każdy ma prawo do swojej wizji tych kart, a wbrew pozorom wizja Osho ma wiele wspólnego z tradycyjnie pojmowanym Tarotem. Dlatego uważam tak jak uważam.

Rani spróbuj tutaj http://www.magicznyniezbednik.pl/index.php/magia-i-my
Odpowiedz
#60

Gosia napisał(a):Każdy ma prawo do swojej wizji tych kart, a wbrew pozorom wizja Osho ma wiele wspólnego z tradycyjnie pojmowanym Tarotem. Dlatego uważam tak jak uważam.

No więc, ja nie uważam kart Osho za Tarota, jak wiele innych pseudotarotowych bękartów, ale OK, różnice zdań są potrzebne Uśmiech

A co myslisz o Tarot Abstrakszyn :roll:
Odpowiedz
#61

ja ten twoj tarot wydrukuje i zafoliuje i dla jaj bede wrozyc nim , co ty na to?
Odpowiedz
#62

A wydrukuj, tylko o tantiemach nie zapomnij Lol
Odpowiedz
#63

Eremit napisał(a):A co myslisz o Tarot Abstrakszyn :roll:
To samo co Ty o Tarocie Osho [Obrazek: smilie_girl_106.gif]
Odpowiedz
#64

Lol Lol
Odpowiedz
#65

Lol Lol Lol Jesteście ŚWIRYyyyyyyyy!!!! Lol Lol Lol
Oczywiście pozytywne Oczko
Takie, mmmmmmm... niech pomyślę.....
Świrdum Dyrdum Lol
Odpowiedz
#66

Postawiłam krzyżyk przy pierwszej odpowiedzi. Tarot jest wielowymiarowy, obrazki na jednej talii nie wyczerpują znaczeń poszczególnych kart. Tarot Osho, daje nieco inne spojrzenie na znaczenie kart, pozwala poszerzyć swoją wiedzę o tarocie, przybliża nas do jego tajemnicy. Wiele kart jest doskonale przemyślanych, np. karta Świat - całość a jednak odrębność, doskonale widoczna na tej karcie. Talia ta pozwoliła mi zrozumieć lepiej wiele kart tarota.
Myślę, ze jest to jedna z bardziej przemyślanych talii i warta poznania, polecam je wszystkim. Język
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości