OSHO ZEN Tarot - rozmowy...

Sophia..tak jak Zib napisał...zakładam dział dla Osho Zen Tarot...
Może na początek każdego wątku... fotka karty...
Myślę, ze dział się rozwinie...ale proszę abyś miała nad tym kontrolę...

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz

Sophio
chętnie bym Ci pomógł w wolnym czasie ale nie mam tej talii. Mam tylko marsylski ale jak mnie zainteresujesz zainwestuje w drugą talię. Hura
Odpowiedz

krystyno dziękuję za wyróżnienie. Kwiatek mam nadzieję, że podołam temu Uśmiech

janku mam nadzieję, że talia Ciebie zaintryguje i wciągnie Uśmiech
Odpowiedz

Wiesz zastanawiam się nad drugą talią i jak na razie przemawia do mnie Mona Lisa. Ale jestem otwarty na nowe rzeczy ...jak to Głupiec.
Odpowiedz

o Mona też jest ładną talią Uśmiech
Odpowiedz

Sophia napisał(a):tylko czy chodzi o talię kart ogólnie, czy o kartę z talii Osho? Zawstydzony
W tym dziale z definicji chodzi o karty z talii Osho Oczko
Odpowiedz

Zib a możesz mi jeszcze powiedzieć, czemu wgrane obrazki są widoczne przez jakiś czas a później jakby znikają i pojawia się ikona, jak by były one niedostępne :uoee:
Odpowiedz

Widocznie serwis z którego skorzystałaś pozwala tylko na czasowy dostęp do obrazków. Ma to na celu mniejsze jego obciążenie. Ktoś przecież płaci za ten serwer.
Odpowiedz

no to jeszcze raz będę wstawiać Oczko tylko mam nadzieję, że znajdę takie, żeby nie były każde z zupełnie innej parafii
Odpowiedz

Sophia...możesz korzystać z tego chomika...tylko zapisz najpierw w swoich dokumentach i potem dopiero wstawiaj na forum jako obrazki...to będzie gwarantowane, ze nie znikna..
Kilka pozycji już tak za Ciebie zrobiłam...

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz

a jak wstawić obraz z dysku? bo z linku to wiem.
dziękuję za wskazówkę Uśmiech
Odpowiedz

krystyna napisał(a):Sophia...możesz korzystać z tego chomika...tylko zapisz najpierw w swoich dokumentach i potem dopiero wstawiaj na forum jako obrazki...to będzie gwarantowane, ze nie znikna..
Kilka pozycji już tak za Ciebie zrobiłam...
Niestety załączniki znikną przy następnych przenosinach forum. Próżny więc to wysiłek
Odpowiedz

Zib...przy ostatnich przenosinach ..nic nie zniknęło...nie strasz...

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz

W watkach, gdzie sa większe obrazki wstaw te mniejsze....wymienię...
Również w te watki, gdzie natka pisała...będą wszędzie w jednym rozmiarze...

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz

ok Uśmiech
Odpowiedz

krystyna napisał(a):Zib...przy ostatnich przenosinach ..nic nie zniknęło...nie strasz...
Tak uważasz? To sprawdź na początku mojego wątku - Gabinetu. Wszystkie załączniki zginęły, więc zacząłem dodawać obrazki jako linki.
Odpowiedz

Widziałam...to chyba było kiedyś...ostatnim razem, niedawno...nic się nie popsuło...Taro nabrał wprawy... Oczko

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz

Talia niecodzienna, nie mająca w praktyce za wiele z tarotem klasycznym. Podzielona jest na Arkana Wielkie oraz Małe.
Została dodana dodatkowa karta - Mistrz. (więcej o niej możecie przeczytać tutaj: http://www.dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=121&t=11627
Kolory w AM zostały podzielone w następujący sposób:
Ogień - odpowiednik buław
Woda - odpowiednik kielichów
Chmury - odpowiednik mieczy
Tęcze - odpowiednik denarów


Tak jak talia Ridera Waita, jest talią uniwersalną, tak Osho stworzył karty wprost idealne do rozważań nad problemami egzystencjalnymi. Osobiście nie wyobrażam sobie użycia jej do odpowiedzi na pytania typu: "Jak miną mi wakacje".

Sprawdza się ona na prawdę świetnie, kiedy przychodzą do nas osoby po poradę życiową, po wskazówkę co dalej mogą zrobić ze swoim życiem, które zostało wyprane z kolorów. Odpowiedź, którą uzyskujemy nie jest w stylu starej zdartej płyty "no ogarnij się i do przodu!" a delikatnym głosem zachęcającym nas do pracy nad sobą. Zupełnie jak by ciepła dłoń Anioła Stróża nas nakierowywała na odpowiednią ścieżkę. Osho przekonuje nas, że warto zaufać tej dłoni, nawet gdy nie wierzymy w Anioły. Odpowiedzi kryją się w nas samych a kluczem do nich jest skierowanie się do wnętrza.
Karty te nie krzyczą, nie oceniają, nie wymagają. Zachęcają do refleksji o nas samych, o naszych poczynaniach i miejscu w dzisiejszym świecie. Pokazują jakie pole manewru ma nasz umysł i zarazem jakie ograniczenia nim władają.
Osho pokazuje również, że nie musimy porzucać naszego "normalnego" życia aby zbliżyć się do oświecenia; wskazuje jak do tego życia podejść aby nawet ze zmywania naczyń czerpać przyjemność i satysfakcję.
Odpowiedz

Czekamy aż zameldują się tu nowi posiadacze tej pięknej talii. Uśmiech
Odpowiedz

Sophio jestem Uśmiech. Zapoznaję się z talią. Oswajam. Absorbuję jej znaczenie, przepuszczam przez siebie i odkrywam nową jakość. Ładnie leży w dłoni. Na razie sięgam po karty tylko pomocniczo, ale może wkrótce "pogadamy od serca" Uśmiech
Odpowiedz

dla mnie bywa niezmiernie zaskakująca, ale i bardziej wymagająca co do zadawanych pytań. tak jak przy Wait'cie potrafimy się rozumieć bez szczegółowych pytań, to tu jednak są one kluczowe o wiele bardziej. a Ty jakie widzisz różnice? Uśmiech
Odpowiedz

W moim odczuciu Osho Zen jest czymś więcej niż talią do wróżenia. To filozofia życia. Stąd też wydaje się bardziej wymagająca. Znaczenia kart mają wielowarstwowe poziomy. Ta talia działa na poziomie podświadomości. Pokazuje mi na razie stany emocjonalne, odczucia. Jest zupełnie inna niż tarot, jeśli chodzi o sposób postrzegania rzeczywistości. Głęboko zagląda do wnętrza człowieka i wymaga uważności, jak wszystko, czym się zajmujemy Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości