Podmienione numery Sprawiedliwości i Siły
#1

Witam! Dziś odkryłam poważny błąd w mojej talii! Mianowicie karty Sprawiedliwości i Siły wymieniły się numerkami!

[Obrazek: 32849474_1980593682204355_85415406743301...e=5B89B135]

Karta z cyfrą VIII opisana jest jako Sprawiedliwość, natomiast XI to wedle przewodnika Siła. Nie jest to błąd tylko w mojej talii, lecz prawdopodobnie we wszystkich, ponieważ nawet w grafice Google te karty mają takie numery. Graficznie karta z numerem VIII też bardziej pasuje do sprawiedliwości, niźli Siły i na odwrót.
Co powinnam teraz zrobić? Interpretować je dalej wedle grafik, tylko mieć na uwadze to, że nastąpił błąd w numeracji?
Odpowiedz
#2

Nie jest to błąd, niektóre talie tak mają.

W talii Tarot Thota Crowleya, również jest pozamieniania kolejność - Najważniejszą figurą jest Rycerz - Króla zaś zdegradował do rangi księcia. Co nie znaczy, że Rycerza czytamy jako Króla. Znaczeń kart nie zmieniono, jedynie ich kolejność. Niektórym to potrafi przysporzyć kłopotów... Oczko

[Obrazek: DITCCRTT-Z5.jpg]
Odpowiedz
#3

LunarChimera :

To nie żaden błąd w Twojej Talii - Uśmiech 
W zależności od rodzaju i typu Talii -  Karta z Arkan Wielkich - Moc lub Siła ( różne nazwy ) - mają inne numery.
Albo to jest VIII lub XI... - Uśmiech  Moc i Siła - to jest w zasadzie - to samo .
Wszystko jest dobrze, tak ma być ... Np. czasami pierwsza Karta w Tarocie - Głupiec - ma nr. 1 , ale większość Talii - zaznacza ją jako O ( zero ) - Uśmiech
Podobnie Karta Umiarkowanie - może mieć inną nazwę jako - Równowaga ...
Wróżymy i interpretujemy  Karty  - wyłącznie w/g własnej Talii - Tak

Mikesz
Odpowiedz
#4

LunarChimera, tak jak pisali moi poprzednicy - Twoja talia jest absolutnie poprawna, XI Siła i VIII Sprawiedliwość to nie jest błąd. Uśmiech  Tak właśnie pierwotnie numerowano te karty, więc jest to numeracja historyczna i nawet "bardziej prawidłowa", o ile tak można to ująć... Oczko  dopiero Rider-Waite pozamieniał sobie numery - uznał że tak będzie lepiej.
Mamy tu cały wątek na ten temat:
http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=2018

Zobacz, tak wyglądają karty w mojej talii Tarocco Neoclassico (pierwszy raz była wydana w Mediolanie w 1810 roku):
[Obrazek: q2Vgl7a.jpg][Obrazek: 15JxMsC.jpg]

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#5

Dziękuję ślicznie za udzielenie odpowiedzi! Wcześniej nie miałam pojęcia, cieszę się, że teraz jestem bogatsza o te informacje <3
Odpowiedz
#6

(19-05-2018, 16:19)LeCaro napisał(a):  LunarChimera, tak jak pisali moi poprzednicy - Twoja talia jest absolutnie poprawna, XI Siła i VIII Sprawiedliwość to nie jest błąd. Uśmiech  Tak właśnie pierwotnie numerowano te karty, więc jest to numeracja historyczna i nawet "bardziej prawidłowa", o ile tak można to ująć... Oczko  dopiero Rider-Waite pozamieniał sobie numery - uznał że tak będzie lepiej.
Mamy tu cały wątek na ten temat:
http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=2018

Zobacz, tak wyglądają karty w mojej talii Tarocco Neoclassico (pierwszy raz była wydana w Mediolanie w 1810 roku):
[Obrazek: q2Vgl7a.jpg][Obrazek: 15JxMsC.jpg]

Wow ale piękna talia, uwielbiam takie klasyczne spojrzenie na tarota Oczko
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości