Księgi, zeszyty i notatki do wróżenia
#23

miriam napisał(a):Niestety nie mam takiego zeszytu .Pisze szybko jak pędziwiatr i sama siebie nie mogę rozczytać. :oops: Lol Teraz za rada przyjaciela zapisuje karty np.dnia w kompie,ale to nie zawsze ,bo często jestem zbyt senna ,a jak wstanę to zapominam jakie karty ciągnęłam .Czasami to i lepiej ,ze nie pamiętam . Lol Dzis moje karty 3 mieczy ,10 mieczy i Sila ,ale ciągnęłam o 5 rano i zadałam pytanie jaki jutro będę miała dzień .Wiec nie wiem ,czy to dzisiejsze karty ,czy jutrzejsze ?.Smutny LolNo i siedzę i myślę co i czy mnie tak sieknie. Oczko

tez bazgrze, i to od lat Oczko
zapisuje tylko same rozklady wraz z pytaniem, osoba i data, zebym w razie "dopytania" miala do czego zerknac
czasem wrzucam cos na desktop, zeby bylo pod reka
nie notuje znaczen kart ani rozkladow
Odpowiedz
#24

Chcialabym sie podzielic organizacja nt kart.
Trudno jest mi korzystac z notatek rozsianych wszedzie, wiec dzis korzystajac z nieco wolnego czasu zaprowadzilam system w Wordzie.
Stworzylam osobne foldery dla duzych i malych arkan.
Kazda karta ma swoja tabele. Tabela sklada sie tylko z dwoch kolumn i wieeeeelu rzedow.
W kolumnie pierwszej sa tematy np
Ogolna charakterystyka karty
Finanse
Milosc
Zdrowie itd.

W drugiej kolumnie wpisuje informacje dot yczace tematow
Ogolna charakterystyka karty
Finanse
Milosc
Zdrowie itd.
Karta dnia

By wiedziec, ze zrodla sa rozne, wklejam je w osobne rzedy. I tak np. temat milosc ma 6 rzedow, bo mam 6 informacji z 6 roznych zrodel.

Nastepna korzysc to moge zawsze dodac nowo zdobyte informacje do danego tematu poprzez dodanie nowego rzedu. W ten sposob jest jasne, przejrzyste itd. Moge takze wytluscic info, jezeli uznam to za wazne dla mnie.

Moj analityczne umysl lubi to rozwiazania
Odpowiedz
#25

tylko żebyś się nie pogubiła w analizach Uśmiech nie zapominaj o intuicyjnym charakterze kart tarota Oczko
Odpowiedz
#26

Eremit napisał(a):tylko żebyś się nie pogubiła w analizach Uśmiech nie zapominaj o intuicyjnym charakterze kart tarota Oczko

Analiza dotyczyla nie pracy z kartami, lecz organizacji notatek. Staram sie byc zorganizowana, gdyz jestem zbyt "leniwa" , by tracic czas na szukanie potrzebnej mi rzeczy przez dlugie godziny; dlatego np. pisma, ktore musze zachowac trafiaja od razu do odpowiedniej teczki.

Drogi Eremito tak jak i Ty uwazam, ze intuicja jest doskonalym darem. Mozemy te umiejetnosc rozwijac medytujac, pracujac z energiami i... Intuicje wykorzystujemy nie tylko w pracy z Tarotem prawda?
serdecznosci na listopadowe szarugi, ktore tez maja urok
Odpowiedz
#27

Wzajemnie, wszystkiego dobrego na jesienne słoty Oczko
Odpowiedz
#28

Może w tym roku uda mi się wreszcie założyć zeszycik... Boi się aczkolwiek nie mogę sobie tego wyobrazić.

Macie jakieś zdjęcia swoich lub sieciowe? Tak dla inspiracji.
Oczko
Odpowiedz
#29

FairyWitch napisał(a):Może w tym roku uda mi się wreszcie założyć zeszycik... Boi się aczkolwiek nie mogę sobie tego wyobrazić.

Macie jakieś zdjęcia swoich lub sieciowe? Tak dla inspiracji.
Oczko
Jak wspominalam wczesniej robie tabele, dziele dzialami itd. Pomaga Uśmiech
Odpowiedz
#30

Ja niby mam 2 małe- jeden na wróżby dla siebie, 2 na wróżby dla innych, coby potem oceniać sprawdzalność i to co karty pokazały.
Ale brakuje mi tego na notatki odnośnie samych kart, czasu, znaczenia, jakichś ciekawych spostrzeżeń.
Odpowiedz
#31

Ja używam wikipedii jako notatnika. Początkowo na komputerze, teraz na serwerze.
Sprawa na prawdę godna polecenia, jeśli ktoś ma smykałkę do komputerów.
Spisuje się świetnie - wiele osób może pracować nad tym samym artykułem, można je łączyć hiperlinkami. Można n.p. w interpretacji karty kliknąć na kolor czerwony, żeby przejść do artykułu wyjaśniającego znaczenie tego koloru, n.p. powiązanie z Marsem, kliknąć na Marsa, poczytać o nim i zobaczyć, z którymi kartami ma coś wspólnego.
Fantastyczna sprawa, jeśli chce się coś skorektować, zmienić układ, wygląd itp.
Kiedyś korzystałem ze standardowego zeszytu, ale ta forma pozwala mi byc o wiele bardziej zorganizowanym (z czym mam problemy) oraz w mig znaleźć potrzebą informację (nie ma to jak opcja 'szukaj' Oczko )

Tak to wygląda mniej wiécej w praktyce:

[Obrazek: 6667988565_11a86698be_z.jpg]

Pozdrawiam
Aur Ganuz
Odpowiedz
#32

miałam różne zeszyty tak jak Fairy ale teraz też już piszę w kompie i systematyzuje sobie te notatki w różnych folderach. Nie jestem zbyt biegła w te klocki, tak jak Aur, ale oblukam co i jak żeby klepać na serwerze bo jak mi pliki padną, a było już tak, to klapa. Na razie co jakiś czas wrzucam z folderów we własna pocztę, żeby w razie czego szlag tego nie trafił. Taka Zosia - Samosia hehehe, ale wiem , że to tylko półśrodki i metodę trzeba usprawnić. Może Aur podpowiedz coś? Kiedyś korzystałam z E-dysku ale są już prostsze sposoby chyba.
Odpowiedz
#33

Libra22 napisał(a):Może Aur podpowiedz coś? Kiedyś korzystałam z E-dysku ale są już prostsze sposoby chyba.

Ja korzystam z dropboxa, można się zapisać tutaj: http://db.tt/JBhofSw (nota bene jak ktoś się zapisze korzystając z tego linku, powiększą mi pojemność dysku, więc z góry dzięki :bow-yellow: )
Serwis jest za darmo i dają chyba 2GB na dzień dobry. Można korzystać z niego dwojako:
- albo logujesz się przez stronę i ręcznie wgrywasz i zgrywasz (dobre, bo można korzystać z tego na każdym komputerze)
- albo ściągasz aplikację, która tworzy ci folder na dysku twardym i wszystko, co do tego foldera zapisujesz, automatycznie wysyłane jest na serwer. Super, bo nie musisz się nigdy przejmować, że stracisz pliki, jak ci dysk padnie. Ale to nie wszystko - najlepsze jest to, że możesz zainstalować tą aplikacje na komputerze, laptopie i smartphonie (iphone, android i chyba blackberry) i wszystko się synchronizuje - robisz zdjęcie telefonem, odpalasz komputer i już jest na dysku Uśmiech

Jeśli masz oryginalnego Offica, OneNote też jest niezłym rozwiązaniem! OneNote zresztą jest super 'zeszytem' do robienia notatek.

Pozdrawiam
Aur Ganuz
Odpowiedz
#34

a! to właśnie e-dysk tak działał, Może to, to samo , zaraz sprawdzę. Oczywiście startuję z Twojego linka. Dzięksy Uśmiech
Odpowiedz
#35

no już mam. Fajne. Ściągnęłam aplikację więc mogę pisać bezpośrednio w folderze na dropie ? I żadnych kopii nie muszę robić? Tak samo dziła edysk tylko za fiko jest jeno 100kilo. Dzięki Ci Uśmiech
Odpowiedz
#36

Bezporednio w folderze i żadnych kopii Ok

Pozdrawiam
Aur Ganuz
Odpowiedz
#37

Aur Ganuz napisał(a):Ja korzystam z dropboxa, można się zapisać tutaj: http://db.tt/JBhofSw (nota bene jak ktoś się zapisze korzystając z tego linku, powiększą mi pojemność dysku, więc z góry dzięki :bow-yellow: )
Powiększyłem ci pojemność Uśmiech
Odpowiedz
#38

Kurcze, teraz to mam tych Gb'ów od pierona! Dzięki! :handgestures-salute:

Pozdrawiam
Aur Ganuz
Odpowiedz
#39

Witaj,

Blyskawicznie zwiekszasz pojemnosc konta na dropboxie, ja tez skorzystalem z porady... Oklaski

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz
#40

Dzieki!

Pozdrawiam
Aur Ganuz
Odpowiedz
#41

kurcze taż bym sobie chciała zwiększyć. Nie wiem jednakże jak wygenerować ten link, zeby poszło na moje konto? Bo jak podam prosty link ze strony droba to skąd będzie wiadomo, kto go polecił? Mam nadzieję, że zrozumiałeś moje pokrętne pytanie?
Odpowiedz
#42

Ja grab, ja grab, syszę cię głośno i wyraźnie Uśmiech
Kliknij tu: <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.dropbox.com/referrals">https://www.dropbox.com/referrals</a><!-- m --> - musisz być zalogowana, żeby działało. Jest tam kilka opcji - albo logujesz się na swojego maila i wybierasz kontakty, do których chcesz wysłać zaproszenie, albo wpisujesz ich ręcznie, albo wysyłasz linka na facebooka/twittera, albo kopiujesz link (na dole strony) i ręcznie przesyłasz.

b.o.

Pozdrawiam
Aur Ganuz
Odpowiedz
#43

A zatem zapraszam wszystkich   do logowania się na dropboxie za pośrednictwem linku  - <!-- m --><a class="postlink" href="http://db.tt/gNRrZoGx">http://db.tt/gNRrZoGx</a><!-- m --> Warto!
Odpowiedz
#44

gość napisał(a):W poniższy sposób można uzupełniać sobie znaczenia kart w miarę zdobywania wiedzy, najlepsze są zeszyty formatu A4.
Dla każdej karty poświęcone zostały dwie strony zeszytu.

[Obrazek: beztytuuaav.jpg]

Ten temat na forum przyda się takim "nieopierzonym" jeszcze jak Ja .............. Ok
Ja jednak preferuję wlasnoręczne notaki, które zawsze można ze sobą wziąć.....
bo jak się człek sam nad nimi napracuje- to szybciej to zaowocuje .... Rotfl
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości