Dieta SCD
#1

Polecam dietę SCD, którą stosowałem ok 2 miesięcy.
Pomaga przy schorzeniach jelit, żołądka itp po za tym dobrze wpływa na dzieci z autyzmem
Dosyć restrykcyjna, ale gdy ją stosowałem miałem więcej siły niż mogłoby się wydawać nie jedząc węglowodanów.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2

u dzieci z autyzmem dieta to podstawa! jest wiele przypadków regresu tylko dzięki odpowiedniej diecie raz odtoksycznieniu organizmu (szczególnie rtęć i aluminium)
chociaż nie mogę się zgodzić o zbawienne właściwości jogurtu. ten robi się z mleka, które nie jest trawione przez ponad 90% ludzi po ukończeniu 4 roku życia. powodem jest ogromna ilość laktozy oraz kazeiny, która jest dla ludzi trucizną w większych ilościach. co więcej zakwasza on organizm.
zbawienne wpływy na oczyszczanie organizmu ma dieta na bazie kaszy jaglanej.
Odpowiedz
#3

Co do jogurtu i mleka to jogurt domowy pozbawiony jest laktozy, dlatego mogą go pić osoby uczulone na laktozę. Zresztą na początku zaleca się wypijanie bardzo małej ilości "domowego jogurt"
Odpowiedz
#4

a jak pozbawia się go laktozy?
Odpowiedz
#5

Tzn jogurt domowy robi się np z mleka krowiego dodając do niego żywe kultury bakterii, najprostsza wersja to dodanie do mleka jogurtu naturalnego z tymi bakteriami i jego fermentacji od 24 do max 30 godzin w temperaturze 38-43 stopni C.
Można zrobić też z mleka koziego, a zamiast jogurtu naturalnego można kupić "żywe kultury bakterii" np w necie i dodać do mleka...

Ogólnie rzecz biorąc taki jogurt jest zdrowszy niż ten kupowany w sklepach, bardzo tani i zawiera więcej dobroczynnych bakterii Uśmiech

Więcej info odsyłam do linku:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://zdrowiejzscd.blog.pl/jogurt-scd-czyli-obowiazkowa-dawka-dobrych-bakterii/">http://zdrowiejzscd.blog.pl/jogurt-scd- ... -bakterii/</a><!-- m -->
Odpowiedz
#6

ciekawe jest to co piszą ale nadal używają mleka sklepowego a to z mlekiem nie ma nic wspólnego Zawstydzony no i jogurt nadal zakwasza organizm.
jak długo stosujesz tą dietę?
Odpowiedz
#7

Hej stosowałem ok 2 miesiące a było to kilka miesięcy temu.

Nie każdy o niej słyszał a czytałem opinie i wielu ludziom pomogła, ale nie wszystkim.
Odpowiedz
#8

no właśnie coś nie mogę się przekonać, bo raczej ciągle słyszę, że mleko sklepowe (szczególnie UHT) i jego pochodne to tak na prawdę sama trucizna. no i z własnego doświadczenia wiem, co znaczy zakwaszony organizm. może za jakiś czas znajdzie się więcej opracowań na temat tej diety.
Odpowiedz
#9

Jeśli nie masz problemów z jelitami, bądź żołądkiem to są inne mniej restrykcyjne diety a jeśli ktoś ma z tym problemy to zachęcam do przynajmniej zapoznania się z tą dietą mi pomogła, choć idealna nie jest i bardzo wymagająca jest no i strasznie schudłem przy niej dla mnie to wada ale dla niektórych to może zaleta.
Odpowiedz
#10

nie, na szczęście ja nie choruję na nic ani nie mam problemów zdrowotnych Oczko ale zawsze fajnie się dopytać o jakąś nowinkę, jak ktoś podsunie Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości