Entliczek petliczek Miriamkowy Pamietniczek

Smoczyco Buziak Pociesza

Cytat dnia :Żyj tak , by nikt przez Ciebie nie płakał, godnie i pożytecznie dla siebie i innych. Pozostaw po sobie ciepłe wspomnienie w sercach innych ludzi. Nieważne pieniądze, majątek. Nawet rozum nie jest ważny .... kieruj się sercem. Ono Cię poprowadzi właściwie.na prosbę Miriam
Fatalne Dni

Jakie to dziwne, że jedna chwila może być przepełniona miłością, intensywnością doznań i ... codziennymi zmartwieniami. Jeśli dorastanie jest procesem tworzenia wyobrażeń i marzeń o tym, jak powinno wyglądać życie, to dojrzałość jest akceptacją życia takim, jakie ono jest.
Wciąż od nowa przekonuję się, że nie jestem wystarczająco do czegoś zdolna, twórcza, czy wnikliwa. Nie potrafię znaleźć pocieszenia i spokoju tak, jak sobie wyobrażałam.
Czasem rezygnujemy z pewnych codziennych czynności lub przyjemności. Mamy wtedy trochę czasu, by napisać list do przyjaciela, upiec ciasto dla ( zmarłej ) babci, takie samo, jak kiedyś piekła Ona sama ... Trudno nam jednak cieszyć się tym wszystkim. A życie nadal się toczy.
Skoro chorzy i umierający godzą się w końcu ze swą śmiercią, my postanowiliśmy zrezygnować z prawa do spokojnych nocy i niczym nie zmąconych dni. Być może dzięki tym, którzy od nas odeszli, potrafimy zrozumieć, że przez szczeliny takich fatalnych dni prześwieca promień miłości, życia i wspólnych, niezapomnianych chwil.
nieco zmieniony fragment Mary Beth Danielson
Odpowiedz

Witaj Miruś, fajnie, że dałaś dużą fotkę, bo już strasznie ię stęskniłam za Tobą, musimy się koniecznie zobaczyć po NR, jak już dojdziemy do siebie po tych wszystkich świątecznych atrakcjach. Buziak Buziak Buziak
MUśmiech
Odpowiedz

Cytat dnia : Dom starców jest jak dom nastolatków. To samo! Mieszka się z kolegami i koleżankami; należy się do swojej bandy, nienawidzi innych band, krytykuje się samotnych; myśli o seksie, ale uprawia się go rzadziej niż się o tym mówi; i robi się różne rzeczy w ukryciu przed rodziną. Jedyna różnica to to, że rodzicami są teraz nasze dzieci albo nawet wnuki, które nadzorują nas i łajają. Cóż za upadek! Stali się tak samo poważni i upierdliwi, jak kiedyś nasi ojcowie czy matki. "Odżywiaj się dobrze, bierz lekarstwa, chodź na gimnastykę, unikaj intensywnych sportów, trenuj pamięć..." Co za nudziarze!” Rotfl
Éric-Emmanuel Schmitt francuski dramaturg, eseista i powieściopisarz, z wykształcenia filozof

[Obrazek: 14.gif]
Mam nadzieje Marzenko , ze juz niedługo się spotkamy . Buźki
Duży laptop mi padł . Korzystam z małego , myślałam, ze tylko na moim małym zdjęcie jest takie ogromne. Nie dawałam sie fotografować chyba z 10 lat, jak nie więcej. Dopiero od 2 lat od czasu do czasu dam sie namówić na fotkę. Nadrabiam zaległości , a co ? Tym bardziej , ze mam teraz fajny aparat . Dostałam od Mikołaja (chłopa ) będę się chwalić Nokię Lune 900. Aparat ma samowyzwalacz i 8 Mpix. Rotfl No to zdjęcia myślę będą niczego sobie. Może w nocy coś zamieszczę.

Mój syn ma dzisiaj koncert jubileuszowy zespołu Trójnoga Kotka(20 lat ). Gra w nim od wielu lat na gitarze klasycznej. Zespół ma na swoim koncie wiele sukcesów w konkursach piosenki autorskiej i poetyckiej. Min. w ogólnopolskim finale przeglądu poezji śpiewanej „Zamkowe spotkania w Olsztynie” Był, też finalistą festiwalu OPPA. Zespół działał przy GCK w moim mieście. Niestety nowej pani dyrektor nie spodobał się instruktor zespołu i mimo protestów mieszkańców i radnych prowadzący został zwolniony, a zespól , w zasadzie dwa zespoły , bo szantowaty , który odnosił sukcesy na festiwalach ) nie ma gdzie się podziać. Tylko u nas w Polsce może tak być. Załamka
Miałam zaproszenie na ten koncert od synka. Jednak zaproponowałam swojej synowej , by poszła za mnie. Pytała kilkakrotnie, mamuś , czy na pewno nie chcesz iść. Rotfl Powiedziałam , ze chce , by ona poszła. Ucieszyła się . Zaproponowałam , by dzieci przywiozła do mnie . Po koncercie mają imprezę.
Wnuki przyjechały ze swoimi plecakami . Już na progu 7 letni wnuk zapytał :babciu czy mogę zostać u Ciebie na dwie doby Bezradny Rotfl Dzieci sa niemożebne . Czteroletnia Mańka wyjmując swoje rzeczy z plecaka zaczęła mówić do mnie : Babci zobacz "wziąłam" szczoteczkę , piżamkę.. Odpowiedziałam super, ale Maniu mówimy wzięłam, a nie wziąłam .( wpływ dwóch braci ) Rotfl Na to mój wnuk : babciu małe dzieci tak maja , ja też tak mówiłem. :rotfl

Poniżej nakręcony filmik z dzisiejszego koncertu Rotfl Był robiony z komórki to jakość nie jest zbyt dobra . Mój syn siedzi za wokalistką . Nie widać go , ale słychać solówki w jego wykonaniu. Bardzo lubię ten utwór.Oczko Buźki Jestem z siebie dumna , bo sama zamieściłam film na Yuotubie.

Podobno kiedy pada samotność łatwiej znieść.
Uśmiech
Odpowiedz

Miruś śliczne zdjęcia, u mnie niestety nikt nie zrobił, wszyscy pchali się do stołu, normalnie głodomory... Rotfl
Odpowiedz

[quote="Mirra"]Smoczyco Buziak Pociesza

Cytat dnia :Żyj tak , by nikt przez Ciebie nie płakał, godnie i pożytecznie dla siebie i innych. Pozostaw po sobie ciepłe wspomnienie w sercach innych ludzi. Nieważne pieniądze, majątek. Nawet rozum nie jest ważny .... kieruj się sercem. Ono Cię poprowadzi właściwie.

święte słowa Mirro Uśmiech ja od siebie dodam jeszcze, że człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które budzi w innych... TY budzisz we mnie same ciepłe uczucia Buźki... jesteś bardzo ciepłą osobą Uśmiech piękne zdjęcie, tyle radości w Twoich oczach... ciekawa też lektura Twojego pamiętnika Oczko
Odpowiedz

Bardzo, bardzo dziękuję za Twoje słowa . Wam wszystkim dziękuję, za wsparcie. Buziak Buźki Nie był to łatwy dla mnie rok. Wierzę , że nowy będzie łaskawszy. Choć powinnam mieć pewnie więcej pokory i dziękować Bogu za opatrzność i za to co mam. Dziękować również za to czego doświadczyłam w tym roku, bo gdyby nie te doświadczenia to pewnie nigdy bym nie doznała takich przeżyć i emocji, które dla mnie samej są zaskoczeniem.( Nie wszystkie były złe) Rotfl Te doświadczenia powodują u mnie pewnego rodzaju zatrzymanie i zastanowienie się nad tym co takiego kieruje naturą człowieka. Jakże często "zwierzęcą " Szok . Coraz częściej jednak dochodzę do wniosku , że zwierzę nie jest wstanie wyrządzić tyle zła , cierpienia i krzywdy co człowiek drugiemu człowiekowi Załamka
Nadchodzi Nowy Rok , a z nim Nasze nowe nadzieje i plany. Na swoim blogu zamieściłam nowy wpis . Zachęcam do przeczytania tego artykułu . Mam nadzieje , ze okaże się Wam przydatny. Buźki Buziak

[Obrazek: boiss33.gif]
Do siego roku. Buziak Buźki Rotfl
<!-- m --><a class="postlink" href="http://serc-ukojenie.blogspot.com/2012/12/jak-zrealizowac-postanowienia-noworoczne.html#more">http://serc-ukojenie.blogspot.com/2012/ ... .html#more</a><!-- m -->
Odpowiedz

Miruś, dosyć tych złych doświadczeń Pociesza . Niech rok 2013 bedzie fajnym, spokojnym rokiem dla Ciebie, Jesteś dobrym człowiekiem, zasługujesz na to Buziak
MUśmiech
Odpowiedz

a jak to u Ciebie wygląda w numerologii? w sensie 2012 i 2013?
edit: głupie pytanie Rotfl przecież wiem, żeś 4. no to jak tamten był 9, to teraz jest 1, czyli budujemy, tworzymy nowe, lepsze, mądrzejsze Buźki i tego się trzymaj.

karta jaką wyciągnęłam z myślą o Tobie:

[Obrazek: 1.jpg]
Odpowiedz

Amen Marzenka. Buziak Rotfl
Helgus dzięki za kartę. Buźki
Ty chyba , tez 4 Myśli Wiesz , ja ostatnio złapałam sie na tym , że zaczełam liczyc i to na palcach za ile lat wejde w tę cholerną 9 Rotfl Szok Rotfl
Pocieszajace jest to , że niedługo mój cykl żniwny , bedzie miał wibrację liczby 5. Oj, to się będzie działo, aż strach pomyśleć !!! Zawstydzony Rotfl
Odpowiedz

Coraz częściej jednak dochodzę do wniosku , że zwierzę nie jest wstanie wyrządzić tyle zła , cierpienia i krzywdy co człowiek drugiemu człowiekowi Załamka

Do takiego wniosku doszłam już dawno temu... i ciągle mnie zadziwia jak "CI LUDZIE" potrafią robić z siebie cierpiętników nie dostrzegając zła jakie wyrządzają Myśli... Doszłam też do wniosków, że każde doświadczenie, każda lekcja którą nam przyszło doświadczyć nie są bezcelowe... czegoś uczą... coś zmieniają... pozwalają nam dotknąć nowych emocji, nowych uczuć jak to napisałaś Oczko . Ja też liczę na to, że ten Nowy Rok 2013 przyniesie zmiany i to na lepsze, więc do przodu z nowym nastawieniem Tak
Odpowiedz

No to żwawym krokiem do tego 2013 roku trza nam iść , Rotfl Mniam A Ty w jaki rok wchodzisz ?
Odpowiedz

Numerologiczny 2, osobisty 1 Oczko ... siedzę w twoim pamiętniczku i nie umiem się oderwać Rotfl ... strasznie tu dużo mądrych rzeczy, jestem pod wrażeniem Tak . Zostawiłam Ci informacje o sobie na PW Uśmiech do usłyszonka
Odpowiedz

Bardzo ładne są te Twoje świąteczne zdjęcia Mirra Uśmiech
A nowy rok z całą pewnością będzie lepszy i tego właśnie Tobie życzę z całego serca Buziak
Odpowiedz

Dzięki Buźki Wam , też wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku. Kwiatek
Odpowiedz

Miruś, bardzo ładne zdjęcie (Twoje) i Twoje wnuki również ładniutkie. Zazdroszczę tym wszystkim którzy mają inny kolor oczu niz niebieski - oczywiście jest to zazdrość w pozytywnym tego słowa znaczeniu Kwiatek
Odpowiedz

Małgosiu Ty wiesz, ze kiedyś " zazdrościłam " tym niebieskookim dziewczynom. Teraz lubię swój kolor whiskey Rotfl Rotfl
Idę za ciosem. Rotfl
Marian właśnie sie obudził , wyczuł jedzonko .
Odpowiedz

Skąd ja to znam Figielek
MUśmiech
Odpowiedz

Wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku dla Ciebie Mirro i Twojej rodzinki Buźki oraz dla Wszystkich oglądających Miriamowy Pamiętniczek Uśmiech... szampańskiej zabawy :occasion-gift:
Odpowiedz

[Obrazek: 3982362_w-oczekiwaniu-na-nowy-rok.jpg]

Dziękuję za Wasze życzenia. Wy zaś z ostatnią kartką kalendarza zerwijcie wszystkie złe nastroje, zapomnijcie o wszystkich nieudanych dniach, przekreślcie niewarte w pamięci chwile i wejdźcie w Nowy Rok jak w nowej sukni(w garniturze) Rotfl wchodzi się na najwspanialszy bal świata. Niech w nadchodzącym Roku Szczęście i Pomyślność nigdy Was nie opuszczają, a wiara codziennie dodaje sił i energii do tworzenia i realizacji marzeń i nowych pomysłów.
Niech taneczny lekki krok , będzie z Wami cały Rok.
Niech prowadzi Was bez stresu od sukcesu do sukcesu.
Do Siego Roku !!!
Buźki Buziak Buźki
Odpowiedz

Cytat dnia :
Jakże łatwo jest pod­ciąć no­gi ko­muś, kto do­piero wsta­je i nie złapał dobrze równowagi...
a może warto spróbo­wać cze­goś znacznie trud­niej­sze­go i pod­nieść ko­goś, komu brak wiary, że sam wstanie? M



[Obrazek: zdj_4a22c1bd9c37e233ad11b39693d2f962.jpg]


Właśnie ukończyłam swoja noworoczna mandalę i wyciągnęłam karty na ten rok . Moja mandala nie wygląda najpiękniej , ale tutaj nie chodzi o wygląd , ale o to co chcemy zamanifestować poprzez nasze malowanie Rotfl Nazwałam ją równowaga.
W rozkładzie na ten rok kartę umiarkowanie wyciągnęłam przy pytaniu Co otwiera się przed Tobą, więc widzicie , ze intuicja moja jak zwykle mnie nie zawiodła. Rotfl
Brak równowagi wewnętrznej często manifestuje się w naszym ciele fizycznym. W wielu przypadkach choroba może być spowodowana , zamartwianiem się pesymizmem, czy smutkiem. Pewnie nie uniknę niemiłych dla siebie sytuacji. Życie Rotfl Ważne , bym potrafiła poprzez kompromis i współpracę z drugim człowiekiem rozwiązywać to wszytko co powoduje we mnie chaos . Jeśli druga strona wypnie się na mnie . No cóż to trudno. Może dzięki temu wreszcie dostrzegę to co w moim życiu jest pozytywne i zacznę doceniać i pielegnowac to. Myśli
[Obrazek: wp000058.jpg]
Odpowiedz

A ja powiem tak- jest głęboko ukryte, za siedmioma górami, za siedmioma morzami, smutne, opuszczone niezintegrowane coś/ktoś, czekające na uzdrowienie, wyciągnięcie na światło dzienne. To jest dobrze schowane, przyklepane i strzeżone przez Ego, żeby tylko nie udało się Ci do tego czegoś dostać, zrozumieć i oswoić. To bedzie zapewne niefajne i bolące, ale już nie da się dalej spychać go do niepamięci. Nie pomogą obronne mury, ani zasieki. Tego już nie da się zatrzymać, zostało wprawione w ruch, pochodzi z głębi Ciebie. Uwolnij to Miriam, to tylko schematy i wyobrażenia, zniekształcone przez negatywne myślenie...
Jeśli coś z tego rozumiesz... bo ja nie za bardzo Bezradny
MUśmiech
Odpowiedz

Dzięki Marzenka za Twój wpis. Buźki Troszku, też nie rozumiem . Rotfl Rotfl Obiecuje, ze go przetrawię. Rotfl
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości