Entliczek petliczek Miriamkowy Pamietniczek

Fajny rozkłądzik, interesujące karty wyciągnęłaś. Dopiero teraz pooglądałam i poczytałam, ale wypowiem się później, bo teraz nie mogę. Uśmiech
Odpowiedz

O dzięki Ewunia , czekam cierpliwie. Rotfl Buziak
Odpowiedz

A oto moje 3 grosze -

2 kielichów -
dążysz do pełni, dla Ciebie to jest najważniejsze w związku. Związek , to dla ciebie połączenie uczucia, seksu, przyjaźni, partnerstwa, szczerości i równość pod każdym względem. Tego również wymagasz, bo tylko wtedy związek jest prawdziwy i ma sens.
4 buław –
Jesteś wcieleniem harmonii. Jak wyżej – wszystko wokół układasz, tak by stanowiło całość, dawało zadowolenie, poczucie równowagi i pewności. Za wszelką cenę dążysz do zgody i satysfakcji. W imię tych ideałów, w każdej dziedzinie życia, wprowadzasz do niego ład, doskonalisz je. Aktywnie pielęgnujesz związki zarówno męsko/damskie, jak i rodzinne. Dbasz, dowartościowujesz, sprawiasz prezenty, pomagasz, gotujesz, pielęgnujesz. Byleby wszyscy byli zadowoleni i pewni Twojej miłości. To potrzeba Twojej duszy.
Wisielec –
Za dużo o wszystkim myślisz, roztrząsasz i przewracasz na lewą stronę. Jak to zrobić, żeby było dobrze? Jak kto głupi, to żeby zmądrzał. Jak tchórzliwy, to jak go zrobić odważnym . Jak chory - jak wyleczyć. I tp. I t.d. Dumasz i dumasz, świat byś chciała ulepszyć, a o sobie zapominasz. Wszystko w środku dusisz i nie dopuszczasz do siebie myśli, że Tobie się coś w końcu należy. W tym całym wirze aktywności stałaś się samotnikiem. Siedzisz w skorupie bo boisz się, że nie podołasz tego wszystkiego zrealizować . I ciągle myślisz, że za mało zrobiłaś. Niby ciągle między ludźmi, a włąściwie to sama ze swoimi myslami, lękami, wątpliwościami. Na zewnątrz - żródło mądrości, filar i ostoja, a wewnątrz - ślimak w skorupie, co jak go z niej wyciągnąć, to delikatna, blada galareta. No i z tej skorupy wyjść się boisz i nijak wyleźć nie możesz, bo boisz się zranienia, chociaż twierdzisz, że jest inaczej. Rad dobrych słuchasz, a robisz dalej to samo w czterech kątach swojej samotności.
Rydwan –
Jeżeli chodzi o seks – to dużo seksu i wszędzie. Co do uczucia – nie potrzebujesz opiekuna, Ty nie z tych słabych infantylnych bluszczy, Ty potrzebujesz miłości, która jest energią. W której oboje partnerzy są aktywni w każdej dziedzinie. Uczucia, które rozwija się we wszystkich sferach i na wszystkich planach bytu. Bez wyrachowania i interesowności, a z siłą i energią rydwanu pokonuje wszelkie ograniczenia, przeszkody i słabości partnerów. Daje radość, spełnienie ale również jest wyzwaniem. Uczucia, które jest podróżą do samego wnętrza wspólnej jaźni, które wyznacza cele i do nich prowadzi. W którym partnerzy mogą polegać na sobie, jak na tych rumakach ciągnących wspólnie rydwan; z pewnością, że żaden się nie wyłamie, nie zawiedzie. Bo wtedy tylko liczy się wspólna podróż, ramię w ramię.
Paź buław –
Oczekujesz szczerości, otwartości, uczciwości, ufności. Przede wszystkim empatii. Aktywnej dbałości o związek. Nie ma co więcej kombinować, bo te cechy są dla Ciebie najważniejsze. O uczuciu nie wspomnę, bo to oczywiste.
Rycerz denarów –
Powiedziałabym, że w kręgach związanych z dużymi pieniędzmi. Biznes międzynarodowy, kancelaria notarialna, bankowość. Rzutki, energiczny, przedsiębiorczy człowiek. No i będziesz go już znała. Więc odwiedzaj notariaty, zakładaj bankowe lokaty, handluj z zagranicą , a mając do czynienia z tymi sferami życia, rozglądaj się pilnie.
Buźki Buźki
Odpowiedz

Oj Ewuś, ale pięknie to zinterpretowałaś. Rozebrałaś mnie na czynniki pierwsze. Zwłaszcza karta Wisielca trafiła do mnie tak bardzo, że się Beczy Co do 4 buław jeszcze nie jestem wcieleniem harmonii Załamkachoć się staram , nie jest łatwo. Rotfl Ty to wiesz najlepiej. Menopauza swoje robi Rotfl, a i otoczenie nie zawsze jest skore do pomocy. Ostatnio na tapetę wzięłam facetów. Rotfl Oni tez przechodzą swoja andropauzę . Jednak w swoje złośliwości , bezduszności bija nas kobity na głowę. Zastanawiam się z czego to wynika. Z ich bezmyślności, tępoty, czy z tej złośliwości , a może z tchórzostwa , czy kompleksów. Uśmiech Czy może kochać kogoś ten, kto sam siebie nie cierpi? Czy może żyć w zgodzie z innymi, kto sam z sobą jest niezgodny? Czy może być komuś miły, kto sam z sobą jest przykry i uciążliwy?
- Erazm z Rotterdamu - Do zastanowienia. Uśmiech
Jeszcze raz serdecznie dziękuję. Kwiatek Buźki Co do ostatniego punktu . Kuszący, ale nie ...zostanę przy tym co mam. Rotfl
Odpowiedz

Skoro pytałaś gdzie szukać.... I co ma byc - samo CIę znajdzie !
ps
Erazm chyba znał innych facetów. Najczęściej ci bezduszni, tchórzliwi it.d. bardzo kochaja samych siebie i wcale nie cierpią z tego powodu. I jak najbardziej są z soba w zgodzie :mrgreen:
Odpowiedz

:laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:
Odpowiedz

Oto moja propozycja

1 Kim jestem ( co jest dla mnie ważne)-2 kielichów- jesteś kobietą, która potrzebuje człowieka, partnera z którym zwykłe patrzenie na siebie potrafi być rozmową; dla mnie 2 puch to właśnie taki stan gdzie stoimy w tłumie i potrafimy wypatrzeć tego jedynego i nawzajem

2 Moja obecna sytuacja.- 4 buław- cztery buławy to dla mnie osiągnięcie celu, ale jedynie jednego z wielu prowadzącego do tego w końcu ostatecznego; czyli jesteś na dobrej drodze, ale to jeszcze nie jest ostateczny cel - masz dom i związek

3 Mój cień, blokady (co sprawia, ze czujemy sie samotni , nie możemy znaleźć miłość )-Wisielec - zostałaś na tym stopniu o ktorym mówiłem wcześniej i jakoś nie idziesz do przodu by spełnić się do końca (cieniem jest zakopanie kilku talentów jak w przypowieści)

4.Jakiej miłości potrzebuję.-Rydwan- aktywnej i pełnej - Rydwan to zaślepienie sukcesem chwilowym, tak więc potrzebujesz zapomnienia Rotfl

5.Co powinnam ofiarować, dać parterowi -Swiat- pozwolić mu pokazać się taką jaką jesteś, w pełni otwartą i wyartykuować wszystkie potrzeby by ten mógł je spełnić...

6.Czego oczekuje od partnera-Paź buław- Komunikacji, wyrażania jasno swoich wzajemnych potrzeb, po prostu rozmowy i wysłuchiwania się

7. W jaki sposób, gdzie mam znaleźć miłość[/i]-Rycerz denarów- w codzienności, w każdym codziennym zadaniu, nigdzie indziej, w żadnych cudownych serialach czy ksiązkach, lecz na własnym podwórku

Tak ja bym to zinterpretował, może coś ci to nasunie Bezradny

Pozdrawiam i dzięki za fajne posty na forum Kwiatek
Odpowiedz

Miriam, losowałaś karty z tej talii, którą wkleiłaś ?
Odpowiedz

Mirro jakoś przegapiłam ŚWIAT, ale w pełni zgadzam się ze Sławkiem. Powinnaś pokazać partnerowi cały Twój świat, w który wkracza. Wszystkie swoje światy zewnętrzne i wewnętrzne . Swoje zalety i możliwości; to co dajesz i czego oczekujesz. Niech doceni i spróbuje dorównać, zgrać sie z Tobą, stworzyć pełnię. Ale również ujawnij potrzeby o które powinien zadbać.
Świat na końcu talii kojarzy mi się jak taki wspólny taniec w czasie żniw, kiedy razem zebrało się plony i pozostaje radość i spełnienie po cięzkiej pracy. Kiedy to, co wypracowaliśmy możemy dzielić ze sobą.
Odpowiedz

Interpretacja Świata na tej pozycji to w/g mnie pokazanie partnerowi, że może istnieć niezależnie od Ciebie, majac swój świat zainteresowań, swoje niezależne poglądy, swój sposób na życie, to akceptacja inności, odmienności i odrębności partnera. Pozwolenie mu na bycie sobą i realizowanie się w taki sposób, jak uzna za stosowne. To wolność, niezależność , samodzielnośc, swoboda w podejmowaniu decyzji. Nie możesz trzymać go na krótkiej smyczyUśmiech
Powinnaś pokazać, że jesteś osobą obytą, rozumiejącą, współodczuwającą i kochającą o szerokich horyzontach i możliwościach. Wasza miłośc niech by była wolna, nieuzależniająca, ponadczasowa, uniwersalna...
MUśmiech
Odpowiedz

...ponadczasowa, transcendentalna, uniwersalna... a kto w takim razie będzie prał skarpety? Dokucza
Odpowiedz

Mój to wszystko ma Rotfl Właśnie zeszłam na dół , źle się poczułam, bałam się być sama. Moja 5 tabletka uczuliła mnie . Spadło mi ciśnienie. W jamie ustnej mam rany. Chłop w swojej ulubionej pozycji przed telewizorem spał. Ja siadłam do kompa i jakoś tak zaczęłam śpiewać ." Pierwsza miłość z wiatrem gna z niepokoju drży , druga miłość życie zna i z tej pierwszej drwi, a ta trze.....Mój mąż przez sen -Za wysoko śpiewasz , niżej trochę trzeba. Po czym całkiem obudzony. Może byś kanapeczkę zrobiła i herbatkę , bo coś zgłodniałem. Właśnie minęła druga. I po co mi było śpiewać. Myśli Załamka Uśmiech Każdy facet marzy o tym byśmy mu nadskakiwały, potem dały święty spokój Rotfl
Odpowiedz

Sławku , Ma_ewa bardzo dziękuję za Wasze wypowiedzi. Buźki Buziak Ok
Gosiu dziękuję Ci za Twoje pytanie. To nie były te karty. Ciągnęłam z Gilded Tarot . Wkleiłam pary kart, byście mogli zobaczyć że interpretacja moja z rozkładu z jakiego ciągnęłam karty różniłaby się nieco , od tej co wkleiłam. Ja czytałam karty z Ludy Lescot, powinnam z tych kart, które wyciągnęłam. Uśmiech
Jestem już bardzo zmęczona , by napisać więcej.. Rotfl Liczę na Gosię i na inne osoby również. Buziak
Napisze jeszcze, że inaczej wyglądałaby moja interpretacja karty 4 buław, Wisielca , Rydwanu, Pazia buław. Jeszcze coś Myśli Jutro zobaczę.
Co do Rydwanu to ja bym powoziła swoje koniki, a nie dałabym sie prowadzić Rotfl Również Wisielec w Gilded Tarot to ja sama dla siebie jestem więźniem. w Ludy Lescot pozwalam się uwięzić, spętać.Rotfl
Dobrej nocy i dziękuję. Kwiatek

[Obrazek: 77819803.jpg][Obrazek: 37~8.jpg]
[Obrazek: 94856989.jpg][Obrazek: 25~8.jpg]
[Obrazek: 13859443.jpg][Obrazek: 12~11.jpg]
[Obrazek: 97399062.jpg][Obrazek: 07~7.jpg]
[Obrazek: 56752042.jpg][Obrazek: 21~11.jpg]
[Obrazek: w11lw.jpg][Obrazek: 32~7.jpg]
[Obrazek: p12lu.jpg][Obrazek: 75~7.jpg]
Odpowiedz

Mirra napisał(a):Moja 5 tabletka uczuliła mnie . Spadło mi ciśnienie. W jamie ustnej mam rany.

Przykro, że masz tak przykre dolegliwości Pociesza … życzę szybkiego powrotu do zdrowia Buźki
Odpowiedz

Dzięki Buziak Buźki Poradzę sobie. Uśmiech
Odpowiedz

Libra22 napisał(a):...ponadczasowa, transcendentalna, uniwersalna... a kto w takim razie będzie prał skarpety? Dokucza
A od czego są pralki automatyczne?
hm...,im prostsze życie, tym łatwiej o taką miłość-to powiedziałam ja - mistrz teoretyk Wyśmiewacz
Miruś, teraz doczytałam i niniejszym uważam, że Twoje odkrycie jest na miarę nagrody Nobla:
Każdy facet marzy o tym byśmy mu nadskakiwały, potem dały święty spokój
MUśmiech
Odpowiedz

Rotfl chyba jestem "facetem" Rotfl też marzę aby mój partner najpierw się o mnie zatroszczył, a potem dał święty spokój Rotfl chociaż może to znaczy, że jestem kotem Rotfl

temat już rozpracowany prawie...
4 buławy to postanowienie, że będę się trzymał tego, co się sprawdziło, co było praktyczne. to miłe święta na przykład, pełne radości i zwieńczone poczuciem spełnienia.
Świat - dać siebie, która będzie już inną osobą, spełnioną, zmienioną. trochę szaleństwa nie zaszkodzi też, skoro to ma być Rydwan. myślę, że miłość mocno Ciebie odmienia, bo przecież obie te karty to karty mocnych transformacji i spełnienia marzeń Uśmiech
paź buław - namiętność, romantyczność, flirt i dużo gadania co Ci zrobię jak Cię złapię Oczko trochę jak w filmach romantycznych, szczypta kłótni czasem też dla podgrzania atmosfery i żeby było się po co godzić Oczko
rycerz denarów - miłość nie wjedzie jak ułan pod okienko Rotfl ale powoli będzie wchodzić (albo już nawet powoli wchodzi) spokojnie i z wdziękiem Uśmiech
Odpowiedz

Helguś, z tym wdziękiem rycerza den, to byłabym ostrożna Dokucza
MUśmiech
Odpowiedz

Rotfl słuszna uwaga M Rotfl
to taki wdzięk, jak Newton siedział pod drzewem, i myślał sobie o różnych zbożnych naukach, i w sumie to nawet nie zauważył tej jabłoni, która dawała mu cień, po czym dostał jabłkiem w czapkę Oczko
czyli niezauważalnie się pojawia, ale w odpowiednim czasie dostajemy fizycznego olśnienia Oczko
Odpowiedz

Mirra napisał(a):czytałam karty z Ludy Lescot, powinnam z tych kart, które wyciągnęłam.
Miruś, widać tak miało być. Pewnie nieprzypadkowo wkleiłaś karty z tej talii- akurat te obrazki miały zostać przez nas zinterpretowane. Zastanawiałam się wczoraj nad tym rozkładem, jest dość sugestywny, sięgnęłam też do książki (a raczej księgi - format A4, 801 stron Uśmiech ) "Zodiakalne tajemnice związków" aby coś sprawdzić, ale o tym napiszę później.
Moim zdaniem, znalazłaś już miłość.
Wracając do Twojego rozkładu:
Jesteś osobą dla której ważne jest partnerstwo i uczucia, która chce kochać i być kochaną, masz partnera - o tym ogólnie "mówi" 2 Kielichów. Jeśli jednak przyjrzysz się wklejonej karcie zobaczysz, że para jest odwrócona do siebie plecami, więc każde z nich ma swój własny świat, przy czym to mężczyzna "wlewa" (niech to będą uczucia) do kielicha kobiety, podczas gdy ona wygląda na błądzącą myślami gdzie indziej. W Twoim związku nie ma wymiany uczuć, przypuszczam, że jesteś kochana, ale sama ciągle jeszcze szukasz miłości idealnej, motylków, etc.
Twoja obecna sytuacja: zmierzasz do sypialni sama (a chłop śpi przed telewizorem Oczko ), ogólnie 4 Buław wskazuje zwykłe, codzienne sprawy, czyli może pewną monotonnię, a w przypadku małżeństwa też poczucie wolności w relacji.
Twój cień: jesteś wycofana do swojego świata wewnętrznego, nie czujesz motywacji, rutyna może powodować zniechęcenie, w sferze uczuć możesz czuć się uwięziona, niezadowolona, poświęcająca się dla innych. Potrzebujesz aby ktoś Cię wyrwał z apatii, wniósł nowe wrażenia w Twoje życie. Może patrzysz na pewne sprawy z niewłaściwej strony. Czasami doceniamy to, co posiadamy dopiero w momencie utraty tego czegoś/kogoś.
Ciąg dalszy trochę później. Buźki
Odpowiedz

Mirra napisał(a):Moja 5 tabletka uczuliła mnie . Spadło mi ciśnienie. W jamie ustnej mam rany.
Mam nadzieję, że szybko się z tego wykaraskasz! Wracaj szybko do zdrowia!!! Pociesza
Odpowiedz

Mirra napisał(a):Pokazuję teraz wyglad takiego rozkladu

Karty tasujemy. Przekładamy na raz.
Ze środka tali wyciągamy jedna kartę. Jest to karta Nr 1Personifikującą Pytającego.
Następnie na stoliku mieszamy karty ruchem kołowym w prawo lub w lewo.
Po czym składamy karty w jedna całość i z góry wyciągamy 6 kart kładąc jej koszulkami do góry w następujący sposób.
------------------------[Obrazek: 77819803.jpg]-----------------------



-----------------------[Obrazek: 94856989.jpg]------------[Obrazek: 13859443.jpg]-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[Obrazek: 97399062.jpg]----------------[Obrazek: 56752042.jpg]------------------------[Obrazek: w11lw.jpg]

-------------------------------------------[Obrazek: p12lu.jpg]


Gośka napisał(a):Jeśli jednak przyjrzysz się wklejonej karcie zobaczysz, że para jest odwrócona do siebie plecami, więc każde z nich ma swój własny świat, przy czym to mężczyzna "wlewa" (niech to będą uczucia) do kielicha kobiety, podczas gdy ona wygląda na błądzącą myślami gdzie indziej. W Twoim związku nie ma wymiany uczuć, przypuszczam, że jesteś kochana, ale sama ciągle jeszcze szukasz miłości idealnej, motylków, etc.
Normalnie czytasz w moich myslach , to samo pomyslałam sobie wczoraj przegladając ten wątek , ale pisać juz mi się, nie chciało , więc zostawiłam to na dziś.
Napiszę to co widzę na kartach .
1- kim jestem -2 kielichy
Jak wyzej nic dodać nic ująć .Karta mówi , ze jestes w zwiazku , miłość jest tylko, moze więcej juz tej duchowej z przyzwyczajenia , niz cielesnej , bo kazde jest myslami jakby w innym świecie, kazde z was zyje juz więcej swoim życiem swoimi marzeniami , niż dzielicie to razem .
2 Moja obecna sytuacja.- 4 buław
No kochana masz na tej karcie piękny tyłeczek i nie jeden by się na niego skusił , uwodzisz i zachecasz do tej alkowy .Nie widać tu mężczyzny , tylko pies , co On tu robi ?czego pilnuje ?
Czyzby to był pies , który czegos pilnuje ? może ostrzega ?Ten pies rzucił mi się w oczy , bo zagradza przejscie do tej pięknej alkowy , do której tak uwodziciesko zapraszasz.
Czyli obecnie jest w Tobie tyle jeszcze energii, seksapilu i wdzięku , tylko ta 4 - cię ogranicza , jakby chcesz byc ,moze czegos nowego , a nie widzisz , ze masz to przy sobie.
Mój cień, blokady (co sprawia, ze czujemy sie samotni , nie możemy znaleźć miłość )-Wisielec
Tu powiedziałabym , że za bardzo poswięcasz się innym , za bardzo chcesz się przypodobać innym , zamiast myslec o sobie.Wymagania innych stają sie wazniejsze od twoich , a Ty poswięcając się , mozesz miec poglą , ze to jedyna droga na zapewnienie sobie sympatii i życzliwości.Tu powinnas oddzielić , ze dajesz tyle ile mozesz , ale twoje potrzeby też sa wazne , a nawet wazniejsze , a nie odzucane i odkładane na potem.
Nakarcie,jakieś pomocne ręce chcą Cię wyrwać z tych powikłań i przekonań , ale Ty tego nie zauwazasz , tylko nadal jesteś myslami w innym swiecie , jakby nieobecna rzeczywistości.
4.Jakiej miłości potrzebuję.-Rydwan
Siedzisz na tym wozie zamyslona , znudzona i jedziesz , gdzies w świat, nie wiadomo , gdzie , przed siebie , ale nie widac tu radości i entuzjazmu na twarzy .Tak jakby osoba chce zostawić to wszystko , miłośc jaką miała do tej pory takze , bo to rozrzucone pączki rózy , które chce zostawić , ale czy jest tego pewna?
Wydaje mi się , ze potrzebujesz ożywienia w miłości , potrzebujesz , zeby ktos Cie zabrał w swiat i oderwał o tej rutyny, znudzenia i niezadowolenia.
5.Co powinnam ofiarować, dać parterowi -Swiat
Perwsze co przyszło mi na myśl to ,zaproponować wspólną podróż .Z porzedniej karty taka Ci sie chyba marzy , ale moze sama zapropouj , moze partner tego oczekuje , kiedy byliscie razem ?Kiedy byliści razem tak jak na karcie zjednoczeni i przytuleni do siebie?
To co mozesz ofiarować partnerowi to uporzadkowanie miejsca w jakim zyjecie.zjednoczenia, równowgii, harmonii i poczucia bezpieczenstwa.Tak żebyscie czuli sie bezpiecznie i na swoim miejscu.
6.Czego oczekuje od partnera-Paź buław-
Sama nie wiem co Ty mozesz oczekiwać , ale zapewne oczekujesz dobrych wiadomości , gotowości do zmian , do działania , a przynajmiej , zeby nieoczekiwanie zapukał do Twoich drzwi i powiedział mira szykuj się zabieram cię .Tak jaby chccesz , zeby partner cię zaskakiwał , tak jak ,to byc moze było w młodosci , zeby i teraz był z tym samym zapałem i entuzjazmem.
7. W jaki sposób, gdzie mam znaleźć miłość-Rycerz denarów
Mnie się kojarzy to juz z trwałym zwiazkiem .Być moze ten ktoś ciagle gdzieś jest w podrózy , wyjerzdza , ale zawsze powraca i jest stały w swych uczuciach.nie jest wylewny , ale solidny i zapewnia bezpieczenstwo.Widać , ze to człowiek inteligentny i zawsze jest skłonny do przebaczenia .Wspólne zainteresowania, wspólna pasja , spacery , przejarzdzki , moze pomogłyby w odnalezieniu tej miłości.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości