Entliczek petliczek Miriamkowy Pamietniczek
#23

Cytat dnia:
- Jak się nazywa to uczucie w głowie, uczucie tęsknego żalu, że rzeczy są takie, jakie najwyraźniej są?
Chyba smutek, panie.
— Terry Pratchett


[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcR0gOhZzy0Rwp7xlBNZF7u...SS0hudV4IP]
M Dziedzic


Szalone serce

W śniegu stopniałym
moje serce zakwitło
wzburzyło się
zmiękło
załkało cichutko
zmarznięte
wiosennym ciepłem odurzone
szalone jest teraz
ach szalone...!


Teraz nie bede opisywac wczorajszych kart dnia ,nie zauważyłam,ze jest juz tak późno. Smutny
Karty dnia na dzisiaj .Pustelnik .Rydwan,Królowa Mieczy.
Tak juz od pewnego czasu mam ochotę przeciąć pewne sprawy ,a ciągle ta Pani Królowa Mieczy stoi mi na ,czego nie robic ? Lol No i znów muszę poczekać na rozwój sytuacji, choć jęzor świerzbi jak cholera. Lol Język
Pustelnik -czyżby czekał mnie dzień pełen refleksji ,smutku,izolacji i spędze go na przemyśleniu pewnych spraw .O jeżu kolczasty ,przeciez robię to tak przeciętnie co drugi dzień Lol A może, zaśpiewam "Na włóczęgę, już wyruszyć przyszła pora.Las nas woła śpiewem ptaków, szumem drzew…"
Siądę do swego Rydwanu i podejmę pewne decyzje ,usunę przeszkody i ograniczenia .Odcinać się jutro nie będe ,bo Królowa mieczy pilnuje ,by tego jeszcze nie robić. Lol
Dobranoc ! Może lepiej będzie, gdy powiem .Witajcie o poranku.?! Uśmiech
<!-- m --><a class="postlink" href="http://dano2005.wrzuta.pl/audio/6PxUxrg8XD2/strachy_na_lachy_-_twoje_oczy_lubia_mnie_2010">http://dano2005.wrzuta.pl/audio/6PxUxrg ... _mnie_2010</a><!-- m -->
Odpowiedz
#24

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSTiNFrHKT0o26oWF2Wh2t...9G4C4yUAgE]
miriam napisał(a):No i sie narobiło na jutro mam :Karta dnia 8 mieczy lol Lol Co robić? O kurcze , Kapłanka,Czego nie robić? 2 mieczy.
Cos ta 8 mieczy mnie przesladuje ostatnio. Czy powinnam jutro siedzieć jak mysz kościelna i się nie odzywać.?Czy będzie to dzień izolacji.??Może nie bede chciała przyjac do wiadomości nieprzyjemnych rzeczy ,o których nie miałam pojęcia .Jutro wam powiem. Lol Co robic ?Kapłanka .Czy mam byc dobra żona (taka jestem przeciez Lol )łagodna, dyplomatyczna ,powinnam komus doradzić,? pójsc na ustępstwa,a może wnukami się zająć? Czego nie robić 2 mieczy nie zamykać się i nie izolować ,nie podejmować pochopnych decyzji.No to zobaczymy jutro jak karty sie zamanifestuja .

Napisałam o 8 mieczy ,ze moze nie bede chciała przyjac do wiadomości nieprzyjemnych rzeczy ,o których nie miałam pojęcia.Ano ,nie miałam zielonego pojęcia ,ze moje 27 letnie dzieci pala papierosy ,a i ze mój małżonek po kilkumiesięcznej przerwie niepalenia wrócił do nałogu. Smutny .Siedziałam jak zwykle na gorze w swojej" Pustelni "i rozmyslalam. Zgłodniałam troszke więc zeszłam na dól i zobaczyłam na tarasie męża ,syna i synowa z papierosami w rekach (zapalonymi Shock )Boja się mnie zarazy Lol Lol podskoczyli jak oparzeni ,a i papierosy nie wiem jakim cudem zniknęły z ich rąk Lol .Kapłanka co robic się nie sprawdziła,no bo najpierw zebrał baty mąz (tłumaczył,ze znalazł paczkę przypadkowo w szafce z narzedziami i tak się dziwnie zlozyło ze trzy papierosy w niej były ,szkoda było wyrzucać) Lol Lol a potem pojechałam po dzieciakach.Trzasnęłam drzwiami i poszłam do siebie na gore.
Cytat:Rudalila napisała:Miriamku, 2 mieczy to dla mnie scierani(walka) dwoch przeciwnych sil. Przestan byc w wiecznych rozterkach, nie rob niczego wbrew sobie, bo nikomu, nawet tobie nie przyniesie satysfakcji to co zrobilas.
rudalila
Niestety Liluś nie zastosowałam sie do rady Twojej . Smutny Najpierw stoczyłam małą bitwe a potem obraziłam się na cały Swiat ,no prawie na cały Lol

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcR00IJC5Fnh8xQs9stzfX8...AvUR_03E_1]
Odpowiedz
#25


Cytat dnia:
Miłość jest jak narkotyk. Na początku odczuwasz euforię, poddajesz się całkowicie nowemu uczuciu. A następnego dnia chcesz więcej. I choć jeszcze nie wpadłeś w nałóg, to jednak poczułeś już jej smak i wierzysz, że będziesz mógł nad nią panować. Myślisz o ukochanej osobie przez dwie minuty, a zapominasz o niej na trzy godziny. Ale z wolna przyzwyczajasz się do niej i stajesz się całkowicie zależny. Wtedy myślisz o niej trzy godziny, a zapominasz na dwie minuty. Gdy nie ma jej w pobliżu - czujesz to samo co narkomani, kiedy nie mogą zdobyć narkotyku. Oni kradną i poniżają się, by za wszelką cenę dostać to, czego tak bardzo im brak. A Ty jesteś gotów na wszystko, by zdobyć miłość.
— Paulo Coelho
Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam...

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcS-0NSomvxlgImXLhPWw6c...xmu-XJQHpA]

Karty dnia :Nawet mnie to juz nie dziwi .Tak jak wczoraj Pustelnik,Co robić? 7 denarow .Czego nie robić Sprawiedliwośc

Pustelnik zapowiada , dzień na przemyśleniach ,w samotności,w zadumie,z dystansem od codziennych spraw .7 denarów powinnam uzbroić się w cierpliwość,mam byc konsekwentna w swoim działaniu.Czego nie robić ?.Sprawiedliwość .Nie wdawać się w żadne spory.Nie oceniac siebie i innych.
Odpowiedz
#26

Zapal sobie Lol
Odpowiedz
#27

Eremit napisał(a):Zapal sobie Lol

Nie namawiaj 6 lat nie palę!!! Lol
Odpowiedz
#28

Gratulacje! Ja nie mogę jakoś się pozbyć nałogu :?
Odpowiedz
#29

Dobrej nocki miriam, obyś nie miała koszmarów jak Gerda Lol
Odpowiedz
#30

Eremit napisał(a):Dobrej nocki miriam, obyś nie miała koszmarów jak Gerda Lol

Lol Lol Dzięki ,rozbawiłeś mnie ,ranek juz prawie ,o tej porze koszmarów jakby mniej.Dobrej nocki Eremit. Rotfl
Odpowiedz
#31

Niestety Liluś nie zastosowałam sie do rady Twojej . Smutny Najpierw stoczyłam małą bitwe a potem obraziłam się na cały Swiat ,no prawie na cały
To ty ,Miriamku, strasznie nietolerancyjna jestes...I po co ci ta walka z wiatrakami..? Do niepalenia kazdy musi dorosnac sam.. :roll: :roll:
Odpowiedz
#32

rudalila napisał(a):Niestety Liluś nie zastosowałam sie do rady Twojej . Smutny Najpierw stoczyłam małą bitwe a potem obraziłam się na cały Swiat ,no prawie na cały
To ty ,Miriamku, strasznie nietolerancyjna jestes...I po co ci ta walka z wiatrakami..? Do niepalenia kazdy musi dorosnac sam.. :roll: :roll:

Liluś ja jestem baaaardzo tolerancyjna .Nie chodziło mi o to ,ze oni palili ,a niech sobie pala. To ich zdrowie i pieniądze nie moje .Oni mnie okłamali ,a kłamstwem się brzydzę .
Odpowiedz
#33

Cytat dnia:

Wystarczy gest, słowo, by zranić tak boleśnie, zniszczyć szansę, cienką nić porozumienia.
— Barbara Rosiek
Pamiętnik narkomanki



[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcT5GQK1PX8IsogIPuCbBYB...x4LQ5m9dTA]
M Dziedzic
Sciężka
Jestem w kropce
Czy wiesz w kórej...?
Z radością i smutkiem się zmagam
Sama, pod osłoną nocy
Emocje rozechwiane
Jak huśtawka na wietrze
I nie wiem doprawdy
W którą stronę mam pojść
Poprowadź mnie proszę ścieżką zieloną
Tam, gdzie znajdę swoje miejsce
Poprowadź...
...bo sama już błądzić nie chcę...


miriam napisał(a):Pustelnik zapowiada , dzień na przemyśleniach ,w samotności,w zadumie,z dystansem od codziennych spraw .7 denarów powinnam uzbroić się w cierpliwość,mam byc konsekwentna w swoim działaniu.Czego nie robić ?.Sprawiedliwość .Nie wdawać się w żadne spory.Nie oceniac siebie i innych.

Pustelnik bez zmian ,7 denarów co robić ?Spędziłam ten dzień leniwie. .Zrobiłam jedynie obiad i poszłam na basen..Czego nie robić Sprawiedliwość ?Karta ostrzegała mnie Czego mam nie robić ?Niestety nie posłuchałam jej ,co prawda nie wdałam się w zaden spór ,jedynie wyraziłam swoje zdanie ,ale to spowodowało ,ze dzień mój zakończył się bardzo niemiło.Można powiedzieć ,ze pewnym odcięciem.

Dlaczego najlepiej wychodzi ranienie bliskich nam osób?,Czy właśnie w ten sposób podświadomie chcemy ukarać samych siebie ,przeciez po chwili sami bardzo cierpimy od zadanego im bólu..Więc dlaczego to robimy jeśli jesteśmy tego świadomi?

Na jutro wyciagnełam :Cesarzowa .Co robic 2 denarów.Czego nie robić?10 denarów.
Zapowiada się niezły dzień .Będę radosna i usmiechnięta.Mam u siebie wnuczkę może wybiorę się z nia jutro na wycieczkę.Może jutrzejszy mój dzień będzie przebiegał na zdrowym egoizmie.Zaspokoję własne potrzeby i pragnienia ,po to bym mogła lepiej i mądrzej pomoc w samorealizacji innym .Co robić? Dobra minę do złej gry . Status quo zostanie zachowane . Lol Czego nie robić? 10 denarów Czy mam jutro trzymac się od rodziny z daleka? :o
Co o tym sądzicie?

Miłych snów. Rotfl
Odpowiedz
#34

Karta na "czego nie robić" jest tu najtrudniejsze bo 10 Denarów to rodzina, tradycje i przyjazne otoczenie i podpowiedź Tarota brzmi aby nie podtrzymywać tradycji i trzymać się od rodziny na dystans. Kłóci się to wyraźnie z Cesarzową i jej wydźwiękiem jako motywu całego dnia.
Karta 10 Denarów w położeniu prostym może także mówić ci aby się skoncentrować na sprawach długoterminowych, pracować nad uzyskaniem trwałych rozwiązań. Na jutro więc lepiej nie zaprzątać sobie tym głowy. Ciesz się dniem dzisiejszym i niech chwilowo o jutro głowa nie boli.

Odnośnie ranienia to bliskich ranimy na dwa sposoby - chcący a potrafimy to dobrze bo bliskich znamy dobrze i wszystkie ich słabe punkty i wszystkie czułe miejsca. Drugi sposób to niechcący ale są zranieni bo są.... blisko, pod ręką, nie ma nikogo innego. Wtedy gdy w zasadzie ktoś inny sprawił, że czujemy się źle, bywa że odgrywamy się na bliskich jakby "w zastępstwie".
Odpowiedz
#35

10 den - czego nie robić - nie zajmować się rodziną, zając się sobą Oczko
Odpowiedz
#36

Dzięki za dobre rady!!! Lol Lol
Odpowiedz
#37

miriam napisał(a):Czego nie robić Sprawiedliwość ?Karta ostrzegała mnie Czego mam nie robić ?Niestety nie posłuchałam jej ,co prawda nie wdałam się w zaden spór ,jedynie wyraziłam swoje zdanie ,ale to spowodowało ,ze dzień mój zakończył się bardzo niemiło.Można powiedzieć ,ze pewnym odcięciem.

Dlaczego najlepiej wychodzi ranienie bliskich nam osób?,Czy właśnie w ten sposób podświadomie chcemy ukarać samych siebie ,przeciez po chwili sami bardzo cierpimy od zadanego im bólu..Więc dlaczego to robimy jeśli jesteśmy tego świadomi
Miruś, moim zdaniem, Sprawiedliwość ostrzegła Cię przed ocenianiem, osądzaniem osób/osoby czy też sytuacji, ponieważ ta ocena może być błędna.
To WA, więc tym bardziej przesłanie jest ważne. Być może nikt z Twoich bliskich nie chciał Cię zranić, może wyraził tylko swoje zdanie. Również przy tej karcie "odcięcie" nie jest korzystne.

10 Denarów -czego nie robić?- nie siedzieć w domu, miłego dnia Uśmiech
Odpowiedz
#38

Też tak pomyślałam, że raczej zająć się sobą i ew. najbliższą osobą, niż dogadzać całej rodzinie. Mimo, że denary, ale na kartach albo dzieci, albo starzec z jakąś dziewczynką Oczko A może 2 denary to utrzymanie równowagi- i trochę dla siebie i trochę dla innych? :roll:
Odpowiedz
#39

Gośka napisał(a):
miriam napisał(a):Czego nie robić Sprawiedliwość ?Karta ostrzegała mnie Czego mam nie robić ?Niestety nie posłuchałam jej ,co prawda nie wdałam się w zaden spór ,jedynie wyraziłam swoje zdanie ,ale to spowodowało ,ze dzień mój zakończył się bardzo niemiło.Można powiedzieć ,ze pewnym odcięciem.

Dlaczego najlepiej wychodzi ranienie bliskich nam osób?,Czy właśnie w ten sposób podświadomie chcemy ukarać samych siebie ,przeciez po chwili sami bardzo cierpimy od zadanego im bólu..Więc dlaczego to robimy jeśli jesteśmy tego świadomi
Miruś, moim zdaniem, Sprawiedliwość ostrzegła Cię przed ocenianiem, osądzaniem osób/osoby czy też sytuacji, ponieważ ta ocena może być błędna.
To WA, więc tym bardziej przesłanie jest ważne. Być może nikt z Twoich bliskich nie chciał Cię zranić, może wyraził tylko swoje zdanie. Również przy tej karcie "odcięcie" nie jest korzystne.

10 Denarów -czego nie robić?- nie siedzieć w domu, miłego dnia Uśmiech

Karta Sprawiedliwość Czego nie robić?
Dzięki Gosiu !Przypomiałas mi ,faktycznie w tym dniu przeprowadziłam rozmowe z synem .Miałam do niego pretensje, gdyz nie załatwił tak jak powinien ,do końca dla mnie ważnej sprawy. No i wygłosiłam swoją prelekcje na temat odpowiedzialnosci i logicznym myśleniu Uśmiech
Fairy Witch napisał(a):Też tak pomyślałam, że raczej zająć się sobą i ew. najbliższą osobą, niż dogadzać całej rodzinie. Mimo, że denary, ale na kartach albo dzieci, albo starzec z jakąś dziewczynką A może 2 denary to utrzymanie równowagi- i trochę dla siebie i trochę dla innych?

Cesarzowa .Co robic 2 denarów.Czego nie robić?10 denarów

Cesarzowa: Co prawda kawy i ciastka do łóżka nie dostałam ,ale mogłam poczuć się jak Cesarzowa Lol LolGdy rano mąż mnie zawołał :Miriam wstań i rozpakuj zakupy Lol (sam nie potrafi) Oczko i wśród pakunków znalazłam ciastko z kremem Lol Spytałam dla kogo to ?.Odpowiedzial krotko .Dla Ciebie.No i co wy na to.? Na widok tego ciastka usmiechnęlam się ,a jak go juz zjadłam to poczułam wielka radość Lol I pomyślałam jak malo mi do szczęścia potrzeba, ciastko z kremem. A może, to inaczej się nazywa ?Łakomstwo?! Lol 2 denarów Fairy Witch napisała trochę dla siebie trochę dla innych .Tak masz rację, ten dzień taki był zajęłam się domem trochę wnukami .Wieczorem miałam czas juz dla siebie .Spędziłam go miło ,na rozmowie z bliska mi osoba.
10 monet -byla brzydka pogoda i zostałam w domu,mężem , ponoć to też rodzina ,aż tak bardzo się nie zajmowałam.
Jak widzicie karty się wypełniły. Lol Dzieki za wasze wypowiedzi.
Odpowiedz
#40

Cytat dnia:
Nie ma nic bardziej niesprawiedliwego niż nieodwzajemniona tęsknota. To nawet gorsze niż nieodwzajemniona miłość.
Janusz Leon Wiśniewski
Samotność w sieci

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSEt1ogABT0tezlb3WU9bh...MX2FL74PCE]
Człowiek jest i będzie zawsze w swoim najgłębszym
jestestwie poszukujący.
Tęsknota za utraconym rajem jest wpisana w jego serce.
Ludzie szukają przez całe swoje życie, na wielu,
Często okrężnych drogach, bezdrożach i manowcach.
Szukają jakiegoś zbawczego portu, stołu z chlebem
i winem, serca i życzliwej dłoni.
Cichej obecności kogoś, która trwa
Nawet wtedy, gdy zamilkną słowa.
— Phil Bosmans

Słoneczne promyki miłości
Na jutro wyciągnęlam karty : Karta dnia Król denarów. Spedze ten dzien na załatwianiu spaw biznesowych (przeciez jutro niedziela) Shock Czyżby pojawił sie jakiś sponsor.?Może znajdzie się ktos ,kto skupi swoje dzialanie ,na tym ,bym poczuła sie szczęsliwa i zrobi wszystko co bedzie mogł ,by sprawic mi radość ? 10 kielichow co robić?, daje wskazowke ,bym spedziła ten dzien radośnie z rodzina ,może na łonie natury Lol Jakos nie wydaje mi sie ,ciastko z kremem przeciez dostałam wczoraj Lol No chyba ,ze dzisiaj rano dostane je z kawa do lożka . Jest sie nad czym zastanawiać. :o (kiedys czytałam ,ze 10 kielichow sex oznacza) Lol Czy wiecie cos na ten temat ? Lol Jakby co ,to jutro wam powiem Lol Co robic? To tez ,spełniać sie.
Czego nie robić ? Rycerz denarów jutro mam nie planowac i nie byc zimna i kolczasta.
Ło jeżu kolczasty ,aż boje sie pomyśleć co to może dla mnie oznaczać!!!!. Lol
Co wy na to?
Miłej nocki .
Odpowiedz
#41

Ja tam seksu nie widzę w 10 kielichach :? a co robić? Iść na spacer z wnukami, widać wyraźnie przeca Rotfl
Odpowiedz
#42

Eremit napisał(a):Ja tam seksu nie widzę w 10 kielichach :? a co robić? Iść na spacer z wnukami, widać wyraźnie przeca Rotfl

Ty myślisz,ze jak babcia, to tylko spacer z wnukami jej się należy? Shock Ty ,wiesz ja chyba swoje karty z innej tali ciągnęłam niż Twoja :roll: Język
Odpowiedz
#43

Lol

dobra, niech będzie seks, ale tu jakby grupowy Lol Lol

[Obrazek: 360_-_Golden_Klimt_-_Kelche_10.jpg]
Odpowiedz
#44

Eremit napisał(a):Lol

dobra, niech będzie seks, ale tu jakby grupowy Lol Lol

[Obrazek: 360_-_Golden_Klimt_-_Kelche_10.jpg]

No kochany intuicje to Ty masz .Co prawda ja nie o takiej talii i takim sexie myślałam, Lol Lol ,ale Klimta lubię i to bardzo..Leżąc w łóżku co ranek spoglądam na mój obraz Pocałunek .Ładny jest. Lol Język
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości